Чи безпечні iPhone та Android? Дізнайтеся про поширені фактори ризику та про те, як уберегтися.

Відносно пристрої, що працюють на обох операційних системах, є безпечними, але обидва мають плюси та мінуси щодо ризиків і безпеки пристрою.

Хоча такі фактори, як безпека на ринку додатків і оновлення для виправлення ризиків на пристрої, iPhone мають перевагу. Тим не менш, коли мова заходить про безпеку вихідного коду ОС і підтримку програм безпеки сторонніх розробників, Android працює безперервно проти iOS.

Рівні загрози

Давайте швидко розглянемо рівні загрози в обох варіантах ОС:

1. Шкідливі програми та веб-сайти

Мобільні пристрої мають різновид вірусу, відомого як Mobile Malware. Подібно до того, як ноутбуки та настільні комп’ютери мають певний тип вірусу, вони обидва можуть бути підключені до Інтернету. Це шкідливе програмне забезпечення доступне не лише у формі додатків, а й у формі веб-сайтів. Це означає, що це ваші особисті дані, і ваш пристрій стає вразливішим до інших загроз.

Пристрої Android – це мобільні пристрої з відкритим вихідним кодом, які можуть використовуватися для створення програм широким загалом і розробниками.

2. Програми-вимагачі, шкідливі та шпигунські програми

Зі збільшенням використання мобільних телефонів збільшується ймовірність загрози вірусів. Існують різні типи вірусів, які можуть по-різному впливати на ваш смартфон.

3. Шкідливе програмне забезпечення

Це один із найпоширеніших типів вірусів у мобільних пристроях; його назва походить від терміна «шкідливе програмне забезпечення». Ось три основних типи вірусів, які ви можете несвідомо мати у своєму смартфоні:

програми-вимагачі

Програмне забезпечення-вимагач – це вірус, який атакує ваш телефон і просить у користувача викуп.

шпигунське програмне забезпечення

Як випливає з назви, цей тип зловмисного програмного забезпечення є одним із найстрашніших з усіх. Вони шпигують за користувачами та надсилають дані хакерам за стіну.

4. Фішинг

Фішинг — найпоширеніший вірус, який існує. Зазвичай фішинг здійснюється шляхом надсилання шкідливого програмного забезпечення користувачам електронною поштою.

5. Атаки людини посередині (MitM).

Це одна з найпоширеніших причин, чому ми робимо наші смартфони більш уразливими до вірусів, коли ми продовжуємо несвідомо підключатися до різних мереж, що робить наші пристрої більш схильними до кібератак. MitM або атака “людина посередині” – це різновид атаки, яка передбачає підключення користувачів до незахищених мереж. Потім хакер використовує цю вразливість, щоб зламати їхні системи.

Поради щодо безпеки телефону

Ось деякі заходи, які ви можете вжити, щоб захистити свій телефон від цих вірусів.

Введіть надійний PIN-код

Використовуйте міцну шпильку, щоб закріпити свій смартфон. Зробіть його сильним. Якщо ваш PIN-код – це проста послідовність чисел або це просто ваше ім’я, це робить ваш пристрій більш вразливим до атак. Зробіть свій пароль комбінацією цифр, літер і спеціальних символів або, якщо ви використовуєте PIN-код, переконайтеся, що його важко зламати.

Використовуйте додаткові функції безпеки

Існує багато додаткових функцій безпеки, які можна використовувати, щоб захиститися від вразливих атак, які можуть бути схильними. Використання біометрії як основного доступу до телефону. Таким чином зловмисникам буде відносно неможливо використати вас. Мобільна безпека є обов’язковою для всіх пристроїв.

Налаштувати сповіщення безпеки

Більшість сучасних програм для смартфонів мають певну систему сповіщень, яка видає певний вид сповіщення, щойно файли зловживаються, і повідомляє користувача. Радимо налаштувати його, оскільки це допоможе вам краще захистити свій пристрій.

Вимкніть WiFi і Bluetooth, коли вони не використовуються

Це те, що ми всі робимо. Ми залишаємо мобільні дані та Wi-Fi увімкненими, навіть коли ми не використовуємо пристрій. Уникайте цього, оскільки таким чином; ви робите свій пристрій більш вразливим для зловмисників.

Захистіть свій пристрій

Стежте, щоб ваш пристрій ніколи не був занадто відкритим у громадських місцях. Причина цього полягає в тому, що існують не лише віддалені атаки, які можуть вплинути на ваші дані, а й офлайнові атаки. Наприклад, якщо ваш телефон викрадено, існує висока ймовірність того, що особа, яка його тримає, використає дані в ньому.

Завантажте програмне забезпечення для очищення

Не завантажуйте будь-яке підозріле програмне забезпечення, яке може зробити ваш телефон схильним до зловмисників. Замість цього спробуйте використовувати основний магазин додатків для пристроїв Apple і Google Play Store для пристроїв Android, оскільки це може знизити шанси завантаження поганих програм і програмного забезпечення.


Leave a Comment