Чи варте приєднання до TikTok для бізнесу B2B?

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Відеоплатформа TikTok, створена в 2016 році як продовження Musical.ly, набула надзвичайної популярності за останні кілька років і зібрала близько 1 мільярда активних користувачів щомісяця. Його відео, які колись використовувалися лише для танців і мемів, згодом адаптувалися до ширшої аудиторії за віком, інтересами та навіть платформами. Підприємства, які працюють як бізнес-споживач, уже адаптувалися до TikTok, а такі компанії, як DuoLingo та RyanAir, досягли великого успіху в додатку.

Але чи можна сприймати TikTok достатньо серйозно, щоб використовувати його в компаніях, що працюють між бізнесом? Ось як програма сьогодні використовується для компаній B2B і чому це може стати наступним каналом соціальних мереж, який ви можете додати до своєї маркетингової стратегії.

За темою: ось чому не бути в TikTok є великою помилкою

TikTok для бізнесу

При правильному використанні TikTok може орієнтуватися на нішеву аудиторію з невеликим контрольованим бюджетом початкового рівня. Оскільки конкуренція на платформі відносно низька для багатьох ніш, вона надає B2B-маркетологам можливість контролювати розповідь для своєї предметної теми.

Оскільки в додатку небагато бізнесів B2B, низька конкуренція дає вам інноваційні можливості та дозволяє більше експериментувати. Наприклад, маркетологи B2B можуть залучити нішу свого бізнесу — і отримати гідні органічні перегляди та залучення. За даними Social Insider, середній рівень залученості TikTok становить 5,96%. Це означає, що залученість у TikTok значно переважує зменшення залученості в Instagram і Facebook.

Що стосується B2B, маркетологи використовують TikTok з трьох основних причин:

 • Мережа: Галузевий вміст приваблює інших до вашого бізнесу, дозволяючи формувати спільноти. Спеціальні хеш-теги, такі як #SmallBusinessBerlin і #FurDich (сторінка «Для вас»), гарантують, що люди у вашій місцевості побачать ваш вміст.
 • Впізнаваність бренду: Автентичність TikTok і привабливість контенту, який не надто курується, надають вашому бренду більш масштабної перспективи. Крім того, низький бар’єр для входу та висока можливість видимості можуть призвести до високої експозиції з мінімальними зусиллями.
 • Генерація потенційних клієнтів: Короткі відеоролики, улюблені на платформі, викликають інтерес у вашої цільової аудиторії та спрямовують глядачів на сторінку вашого бізнесу. Списки відтворення відео заохочують глядачів взаємодіяти з вашим брендом і направляють їх на ваш веб-сайт для отримання додаткової інформації.

Але чи підходить ваша компанія B2B для TikTok?

За темою: я допоміг понад 50 компаніям збільшити кількість підписок на TikTok. Ось чого я їх навчив.

TikTok для вашого бренду

TikTok — молода експериментальна платформа, і тут ще багато невідомого. Як маркетолог, переконайтеся, що вступаєте з правильним мисленням. Саме так ви отримаєте максимум від платформи.

Якщо все це звучить вам цікаво, ось ще кілька параметрів, щоб визначити, чи TikTok є правильним вибором для вашого бренду.

 1. Ви створюєте унікальний, експериментальний контент. Що працює, а що ні – гра в здогадки. Знайдіть час, щоб побачити, який вміст підходить вашому бренду та приваблює людей.
 2. Ви можете чекати довші періоди часу, щоб побачити результати. Так само, як ви не знаєте напевно, що спрацює, ви не знаєте коли це буде працювати. Непередбачуваний алгоритм може залишити вас із 100 переглядами одного дня та 1 мільйоном переглядів наступного.
 3. Ви хочете бути в тренді. TikTok змінює тенденції набагато швидше, ніж будь-яка інша платформа. Щоб досягти успіху, вам потрібно буде присвятити час розумінню нових тенденцій і застосувати їх до свого бренду.
 4. Ви будете займатися на особистому рівні. TikTok не для ідеального, підібраного контенту. Люди хочуть бачити привабливу сторону вашого бренду. Зв’яжіться з ними на цьому рівні, і лояльні підписники/клієнти накопичаться.
 5. Ви можете впоратися з кіберзалякуванням. TikTok не для слабких — ви не можете отримати позитивну увагу, якщо також не матимете справу з кількома тролями.

За темою: 10 яскравих прикладів потужності B2B-маркетингу

Змусити це працювати на ваш бізнес

Отже, ви вирішили, що TikTok підходить для вашого бізнесу, і готові зануритися в платформу.

Однак, можливо, ви просто трохи налякані додатком і не знаєте, з чого почати. Ось основні критерії того, чому віддає перевагу алгоритм — і це дасть вам поштовх до успіху.

 • Захопіть аудиторію протягом трьох секунд.
 • Використовуйте популярні аудіо.
 • Зосередьтеся на ніші.
 • Експериментуйте з новими функціями.
 • Віддавайте перевагу коротким проміжкам уваги: ​​використовуйте безперебійні петлі, легкозасвоюваний вміст тощо.
 • Створюйте доступний вміст: використовуйте субтитри та текст на екрані.
 • Взаємодіяйте з іншими: коментуйте публікації інших людей і ставте лайки.

І оскільки соціальні мережі існують для людей. Ось кілька критеріїв, яких слід дотримуватися, щоб переконатися, що ви створюєте цікавий вміст для своєї аудиторії.

 • Публікуйте цінний вміст. Створюйте підручники, хаки, інструкції тощо.
 • Публікуйте автентичний вміст. Покажіть свою скромність і те, що робить ваш бренд унікальним. Для B2B це часто робиться шляхом зосередження уваги на одній людині, а не на всій компанії.
 • Репост створеного користувачами контенту. Створюйте дуети з іншими авторами, з’єднуйте відео та надсилайте більше інформації або висловлюйте власний погляд на оригінальні відео

Зрештою, TikTok може бути важкою платформою для маркетингу B2B — для досягнення успіху потрібна трохи креативності та експериментів. Проте додаток постійно розвивається та залучає нових людей. Він надає маркетологам унікальну можливість швидко та творчо розповісти про свій бренд. Щоб залишатися попереду, інвестування в програму може окупитися вже сьогодні.

Leave a Comment