Чи зможе HMRC колись надати плани Making Tax Digital

Є серйозні сумніви щодо майбутньої життєздатності Making Tax Digital («MTD») після вчорашнього оголошення про відкладення на два роки до квітня 2026 року.

Німеш Шах, генеральний директор податкової та консультаційної фірми Blick Rothenberg, сказав: «Минуло понад 10 років відтоді, як Джордж Осборн оголосив про оригінальний проект цифрової трансформації в 2015 році. Зараз виникають серйозні питання щодо того, чи він відповідає запланованій меті — пропонувати платникам податків цифровий шлюз до їхніх податків, а HMRC підвищує ефективність і зменшує дотримання».

Він додав: «Проект MTD застопорився, оскільки HMRC змушений боротися із зростаючим податковим кодексом і програмою оцифрування, яка не в змозі встигати».

Німеш сказав: «Останнє оголошення виходить за рамки простого розширення: мінімальний пороговий рівень було збільшено до 50 000 фунтів стерлінгів, а також поетапне впровадження для орендодавців/приватних підприємців, які заробляють понад 30 000 фунтів стерлінгів з квітня 2027 року. Я не здивуюся, якщо компанії, які генерують менше 50 000 фунтів стерлінгів, будуть повністю виведені з MTD ближче до квітня 2027 року».

Він додав: «Розширення та підвищення до мінімального порогу є гарною новиною для сотень малих підприємств, які зіткнулися зі значно вищим тягарем відповідності, але чому HMRC знадобилося так багато часу, щоб досягти цієї неминучої точки?»

«MTD завжди був складним завданням для компаній, тому що це створювало більший тягар відповідності, і компанії залишалися в основному в темряві щодо того, як вони повинні були задовольнити вимоги враховуючи затримки HMRC».

Німеш сказав: «Тим не менш, малий бізнес відчує полегшення від того, що значні зміни, які були заплановані на квітень 2024 року, відкладаються щонайменше на 2 роки. Проте малому бізнесу буде цікаво, чи MTD колись приземлиться, і якщо прийде, то в якій формі. На мій погляд, існує серйозна втрата довіри до HMRC щодо виконання свого цифрового мандату».


Leave a Comment