Чи зростуть акції Tesla, якщо Маск піде з Twitter?MarketBeat.com – MarketBeat

Одна компанія, яка останнім часом була в заголовках газет, це «інша» компанія Ілона Маска Tesla, Inc. (NASDAQ: TSLA). Акції цього року впали на 57,35%, причому багато аналітиків приписують принаймні частину падіння тому, що Маск відволікся на покупку Twitter.

Інвестори і навіть політики звертають увагу.

Певною мірою низхідна траєкторія Tesla йшла паралельно з ширшою автомобільною промисловістю. Тим не менш, безперечно правда, що продуктивність Tesla гірша, ніж у визнаних автовиробників, таких як General Motors Company (NYSE: GM) або Ford Motor Company (NYSE: F)або навіть деякі конкуруючі виробники електромобілів, такі як Китай BYD Company Limited (OTCMKTS: BYDDF).

Регуляторні документи показують, що 14 грудня, після завершення дзвінка, Маск продав майже 22 мільйони акцій Tesla в період з 12 по 14 грудня на суму 3,58 мільярда доларів. Багато аналітиків, які слідкують за компанією, вважають, що виручені кошти підуть на фінансування Twitter, який Маск придбав у жовтні.

12, 13 і 14 грудня спостерігався більший, ніж зазвичай, обсяг торгів. Акції впали на 6,27% 12 грудня, 4,09% 13 грудня і 2,58% 14 грудня.

Великі інвестори звертають увагу. Продаж інсайдерів – це просто факт життя для публічних компаній. Всупереч поширеній думці, це не завжди свідчить про те, що інсайдер використовує секретну інформацію, що призведе до зниження часток. Керівники продають акції з прозаїчних причин, наприклад, щоб зібрати готівку, щоб купити будинок або профінансувати навчання в коледжі.

Порушення фідуціарного обов’язку?

Але є також аспект корпоративного управління, коли інсайдер, зокрема генеральний директор, продає велику кількість акцій. Фідуціарне зобов’язання генерального директора перед акціонерами компанії. Якщо Маск або будь-який генеральний директор публічної компанії вживає дій, які завдають шкоди іншим акціонерам, це може порушувати його фідуціарні обов’язки.

На вихідних індонезійський мільярдер КоГуан Лео, третій за величиною індивідуальний власник акцій Tesla, закликав Маска піти з посади виробника автомобілів.

У понеділок стало відомо, що сенатор від Массачусетсу Елізабет Воррен надіслала лист голові правління Tesla Робіну Денхолму, в якому стверджувала, що дії Маска можуть завдати шкоди акціонерам Tesla. Уоррен також підняв питання про те, чи рада директорів Tesla, яка також має фідуціарний обов’язок перед акціонерами, адекватно вирішила ситуацію з Маском. У своєму листі Уоррен запитала Денхолма, чи не привласнював Маск корпоративні активи та створював конфлікт інтересів.

В іншому повороті Маск запитав користувачів Twitter під час опитування, чи вважають вони, що він повинен піти з посади генерального директора, сказавши, що він підкорятиметься їхній думці. Акції Tesla спочатку зросли на тлі новин про те, що більшість вважала, що Маск повинен залишити посаду генерального директора Twitter. Приблизно через годину сесії в понеділок акції впали в мінус, перш ніж знову піднятися.

Чи зростуть акції Tesla, якщо Маск піде з Twitter?

Не всі новини погані

Правда, нещодавно для Tesla з’явилися хороші новини для S&P 500.

Минулого тижня Bloomberg повідомив, що Tesla планує побудувати новий завод у Мексиці. Від компанії ще не було жодного оголошення, і незрозуміло, що саме Tesla планує там будувати.

В додаток, PepsiCo Inc. (NASDAQ: PEP) готує наступного року випуск 100 вантажівок Tesla Semi. Тридцять шість вже працюють.

Дані аналітиків MarketBeat для Tesla показують, що рейтинг акцій «тримати». З 29 листопада 12 аналітиків знизили цільову ціну на Tesla або знизили свій рейтинг. Шість підвищили свої цілі або підвищили свій рейтинг. Один підтвердив свій рейтинг «купити».

У понеділок Оппенгеймер знизив рейтинг акцій до «ринкової ефективності» з «перевершує».

Тим часом аналітик Wedbush Ден Айвз написав, що очікує, що Маск піде у відставку зі своєї ролі в Twitter і знову зосередиться на Tesla.

Цільова цільова ціна Tesla, згідно з консенсусом аналітиків, становить 264,91 долара США, що означає потенційний потенціал зростання на 78,23%. Це, безумовно, плюс для Tesla на даний момент, разом із очікуваннями Уолл-стріт, що компанія заробить 4,08 долара на акцію цього року, що на 81% більше, ніж у 2022 році. Наступного року очікується зростання ще на 40% до 5,72 долара на акцію.

Tesla є частиною Entrepreneur Index, який відстежує деякі з найбільших публічних компаній, заснованих і керованих підприємцями.

Leave a Comment