Чи один інвестор Tesla придбає падіння акцій Tesla?

Поглинання Twitter Ілоном Маском вплинуло не лише на роботу платформи соціальних мереж, але й на акції Tesla. Після того, як Маск продав свої акції Tesla, щоб заплатити за придбання, стурбовані інвестори поставили під сумнів долю виробника електромобілів.

Повідомляється, що Акції Tesla впали приблизно на 28% після того, як Маск поглинув Twitter. Насипає сіль на рану той факт, що конкуруючі автовиробники, такі як GM і Ford, відчули зростання цін на акції після жовтня.

Ціни акцій Tesla сильно впали після придбання Twitter Маском. (Підпис Tesla на автосалоні; авторство зображення – Shutterstock)

Акції Tesla у вільному падінні

У той час як Маск претендував на звання Головного Твіта, ціна акцій Tesla була в кінці списку пріоритетів.

13 грудня акції Tesla закрилися на рівні 160,95 долзнизився приблизно на 4% за день. Буквально трохи більше року тому ціна акцій для У листопаді 2021 року вартість Tesla становила 409,97 доларів.

Падіння дивує, враховуючи, що жовтневі дані інфляції показали, що річна інфляція сповільнюється. Агресивна монетарна політика ФРС також знизила попит.

Ціни акцій Tesla значною мірою постраждали від найбільший роздрібний акціонер компанії Лео Когуан закликає правління компанії «провести шокову терапію, щоб реанімувати курс акцій» шляхом програми викупу акцій.

Раніше Когуан висловлював свій шок зниженням цін на акції, звинувачуючи Маска в тому, що він продав свої акції Tesla для фінансування придбання Twitter.

14 грудня Когуан пішов ще далі і заявив, що якщо компанія не піде на зворотний викуп, він зробить це самостійно.

Виробник електромобілів також постраждав від ослаблення попиту в Китаї, що зірвало плани щодо заводу в Шанхаї.

Крім того, запальні твіти Маска щодо Twitter добре сприйняли спостерігачі галузі. Його суперечливі дописи спонукали засновника Nia Impact Capital та акціонера Tesla Крістін Халл написати у Twitter: «Так багато проблем із брендом Tesla, коли правління не може приборкати генерального директора».

Клієнти також втомилися чекати обіцяного оновлення технології автономного водіння. У 2015 році Маск заявив, що компанія буде виготовляти повністю безпілотні автомобілі через два роки або менше.

Через сім років, розчаровані клієнти подають на автовиробника до суду. У позові, поданому каліфорнійською фірмою Cotchett, Pitre, & McCarthy, також цитувалися численні випадки аварій, пов’язані з використанням технології допомоги водієві Tesla.

Додайте до цього той факт, що Цього року компанія Tesla відкликала не менше 19 разів. автовиробник не набирає очок. Віра людей у ​​компанію слабшає, і це відображається на ціні акцій.

Якщо щось не буде зроблено швидко, Tesla може просто зникнути з радарів, оскільки конкуренція в секторі електромобілів загострюється. Багато відомих автовиробників планують випуск доступних і ефективних електромобілів у 2023 році.

Генеральний директор Tesla Ілон Маск
Статки Ілона Маска впали більш ніж на 100 мільярдів доларів після того, як акції Tesla почали падати. (Ілон Маск на GTC 2015; авторство зображення – Nvidia Corporation/Flickr)

Маск втратив перше місце в списку найбагатших людей

Падіння цін на акції Tesla також вплинуло на чистий капітал Ілона Маска. Колишній статок становив майже 340 мільярдів доларів, Маск поступився першим місцем у списку найбагатших людей світу Бернару Арно, генеральному директору LVMH.

Агентство Bloomberg, яке відслідковує статки мільйонерів, повідомило, що Маск опустився на друге місце. Зараз статки мільярдера становлять близько 177 мільярдів доларів.

У квітні, до того, як Маск оголосив про свої плани в Twitter, акції Tesla коштували близько 340 доларів за акцію. Станом на сьогодні він впав майже на 200 доларів, що турбує інвесторів та інших зацікавлених сторін.

Хоча багато хто згуртувався навколо Маска в Twitter, не можна ігнорувати вплив його угоди в Twitter на акції Tesla. У квітні мільярдер продав акції Tesla на суму близько 20 мільярдів доларів, щоб профінансувати покупку Twitter.

Після того, як угода була завершена наприкінці жовтня, і Маск призначив себе керівником Twit, інвестори висловили стурбованість його завантаженістю. Вони хвилювалися, що він не зможе жонглювати тим, хто є виконавчий директор трьох компаній Tesla, SpaceX і Twitter.

Погана продуктивність Tesla в останньому кварталі також вплинула на її ринкову оцінку. У третьому кварталі компанія отримала 3,3 мільярда доларів прибутку та 21,45 мільярда доларів доходу.

Уолл-стріт, яка не схильна до ризику, уважно стежить за Маском, який, як повідомляється, почав спати в штаб-квартирі Twitter у Сан-Франциско.

Незважаючи на те, що під час телефонної розмови з Tesla Маск запевнив інвесторів, що «ми з нетерпінням чекаємо рекордного Q4», досвідчені ветерани чекають доказів.

Статки Маска впали більш ніж на 100 мільярдів доларів після того, як акції Tesla, на які припадає більша частина його статків, знизилися.

Зрозуміло, що інвестори чекають надійних доказів, перш ніж знову повірити в Tesla. Тим часом Tesla, можливо, доведеться стежити за стратегією Лео Когуана.

Leave a Comment