Чого чекати на CES 2023 • TechCrunch

Беручи глибокий подих, коли я пишу ці слова: наступного тижня TechCrunch повернеться на нашу першу особисту CES за три роки.

Фу. Було приємно нарешті викинути це з грудей.

Востаннє наша команда літала до Лас-Вегаса на захід у січні 2020 року. Сприятлива дата. Невдовзі весь світ змінить форму груші. За даними CTA (Consumer Technology Association), це було велике шоу, яке відвідало 117 000 людей. Захід, який його керівний орган не хотів би називати Виставкою споживчої електроніки, за останні десятиліття став масштабною справою.

Спроба переглянути всю виставу — дурна справа. У мої молоді дні, повні надії, я мав на меті побачити якомога більше цього, добре пробігшись по кожному офіційному залу. З роками це стає все більш неможливим, оскільки шоу виходить далеко за межі конференц-центру Лас-Вегаса. Навколо смуги є Венеціанський конференц-центр і виставковий центр (RIP the Sands), незліченні готельні номери та різноманітні офіційні та неофіційні місця для проведення заходів.

Як і для незліченних інших продюсерів живих подій, останні три роки стали своєрідною екзистенціальною кризою для CTA. Після довгих затягувань організації довелося нарешті визнати, що особиста виставка CES 2021 була жахливою ідеєю для всіх сторін, а поворот до віртуальної події був, зрозуміло, непростим. Минулого року шоу було пов’язане зі сплеском омікрону, і TechCrunch — серед інших — вирішила відкласти це. Нові високозаразні штами в поєднанні з поїздками у відпустку були занадто далеким мостом.

CES, найбільша у світі щорічна виставка споживчих технологій, відкриває свої двері для відвідувачів 5 січня 2022 року в Las Vegas Convention Center у Лас-Вегасі, штат Невада, США. Кредити зображення: Tayfun Coskun/Anadolu Agency через Getty Images

Минулорічні цифри значно знизилися. CTA прив’язав подію до «значно понад 40 000» людей (44 000 — це загальновизнана цифра), що означає падіння на 75% порівняно з 2020 роком. Це надзвичайне падіння, але я припускаю, що, враховуючи все, що відбувалося в той час, зламати 40 000 було своєрідна перемога. CTA стверджує, що цього року планується досягти 100 000 — оскільки немає іншого помітного варіанту COVID-19, здається ймовірним, що принаймні з 2022 року відбудеться значний стрибок.

Ймовірно, я не один у своїх підозрах, що CTA не хотів, щоб люди почувалися надто комфортно з віртуальною подією 2021 року. Задовго до COVID тривалий час виникало питання щодо ефективності особистих технічних заходів. CES та інші апаратні виставки мали перевагу в цій дискусії, зосереджуючись на продуктах, які виграють від особистого побачення. Тим не менш, останні два роки продемонстрували, що справді можливо достатньо добре висвітлювати шоу зі своєї вітальні.

Однак ми вийшли за межі розмови про «нову норму» (чесно кажучи, коли ви востаннє чули цю фразу серйозно?). Нова норма сталася, коли ми не дивилися. Нова норма полягає в тому, що вірусу не існує, тому що ми кажемо, що його немає. Чи отримав я його тричі, включно з відвідуванням виставки у Вегасі? Ну так. Чи розумію я, що участь у виставі, яка зараховує себе як залучення 100 000 відвідувачів, означає, що є розумне очікування, що я можу дивитися на час номер чотири в середині січня? Абсолютно. Протоколи CES COVID тут. TL;DR полягає в тому, що вакцинація, тестування та маскування не потрібні, але ви можете, якщо хочете. На даний момент це майже скрізь стандарт.

ЛАС-ВЕГАС, НЕВАДА – 5 СІЧНЯ: Учасники проходять через коридор конференц-центру Лас-Вегаса в перший день виставки CES 2022, 5 січня 2022 року в Лас-Вегасі, штат Невада.  CES, найбільша в світі щорічна виставка споживчих технологій, буде проходити в очних формах до 7 січня, причому деякі компанії вирішили брати участь лише фактично або скасували свою участь через занепокоєння з приводу великого сплеску випадків COVID-19.  (Фото Алекса Вонга/Getty Images)

Учасники проходять через коридор у Las Vegas Convention Center у перший день виставки CES 2022, 5 січня 2022 року, у Лас-Вегасі, штат Невада. CES – найбільша в світі щорічна виставка споживчих технологій. Кредити зображення: Алекс Вонг/Getty Images

Чи варто йти? Я вважаю, що так. Я маю на увазі, я йду. Інші співробітники ТК також збираються. Ми скоротили свою присутність з минулих років, і я думаю, що так буде й надалі. Враховуючи кількість новин CES, які публікуються через прес-релізи, і той факт, що майже кожна прес-конференція транслюється, правильний підхід до висвітлення подібної події – бути меншим і більш стратегічним.

Це не просто продукт нового ендемічного вірусу. Це продукт мінливого ландшафту для ЗМІ загалом. Незважаючи на всі мої особисті проблеми, пов’язані з цією подією, я щиро відчуваю ностальгію за тими днями чистого, нерозрізаного ведення блогів, коли ще гроші скидали у формат, до того, як усе стало платним. Подібні виставки мають цінність, але для TechCrunch, принаймні, йдеться про проведення правильних зустрічей і пошук людей, які працюють над цікавими речами. Це важче, ніж звучить, повернутися до 1600 непрочитаних електронних листів після кількох тижнів перерви. Ми склали цей список, і я планую перевірити його ще двічі, перш ніж наступного тижня сісти в літак.

Програмне забезпечення автовиробника Stellantis

Кредити зображення: DENIS CHARLET/AFP/Getty Images

Ще до цих конкретних обставин CES пережила кілька криз довіри. З роками фігури змінювалися та зменшувалися, як і природа цих речей. Найрозумніша річ, яку CTA зробила за останні кілька років, – це звернутись до автомобільної сторони. Те, що почалося як охоплення високотехнологічних автомобільних систем, значно розширилося. Це майже так, ніби CES став автомобільним шоу, коли ніхто з нас не дивився.

Одним із ключових моментів шоу є хронометраж. На превеликий розчарування всіх, хто намагався відпочити під час канікул, його позиціонують як перше шоу року в спробі задати каденцію на решту 11,5 місяців. Технічно CES розпочинається 5 січня, але дні преси за два дні до цього. Цього року я вилітаю 2-го числа, щоб переконатися, що наші бази охоплені. Були роки, коли я прилітав 1 числа. Скажімо так, я радий, що кинув пити пару років тому.

Розташувавши шоу прямо на початку року, він отримав кількамісячний стрибок на великих автошоу, таких як ті, що проводяться в Чикаго, Атланті та Нью-Йорку. Технологічний ракурс означає, що ми можемо добре розглянути багато електромобілів і систем автономного водіння, а також eVTOL і мікромобільність. Очікуйте серйозних новин, у тому числі ключових доповідей від BMW і Stellantis. Виробники мікросхем, такі як Qualcomm і AMD, також завжди мають на виставці багато про автомобільний фронт.

Hyundai CES 2022 plug n drive

Кредити зображення: Hyundai

Hyundai також матиме значну присутність на виставці, проходячи межу між автомобілем, мобільністю та робототехнікою. Насправді, судячи з моєї переповненої скриньки вхідних повідомлень, це буде величезний рік для робототехніки, від споживачів до присутності ключових промислових стартапів у широкому діапазоні різних категорій. Робототехніка на виставці CES завжди складна. Великі компанії люблять демонструвати яскравих роботів, які ніколи нікуди не дінуться (вірите чи ні, найновіший Sony Aibo є відносною історією успіху), і буде маса марних робототехнічних іграшок. Але шоу все ще є чудовим місцем, щоб побачити деякі законні прориви зблизька. Слідкуйте за випуском Actuator наступного тижня, щоб отримати повну інформацію.

Моя поштова скринька також переповнена поданнями web3 і crypto, незважаючи на те, що я можу порахувати на одній руці, скільки разів писав на цю тему за 6+ років роботи в TechCrunch. Сказати, що у 2022 році галузь потрапила в непростий період, це все одно, що сказати, що Ілон «ще з’ясовує це» як генеральний директор Twitter. Віруючий все ще вірить, що їхнє рішення є виправним для всіх проблем, що мучать людство. Очікуйте, що це проникне в усі аспекти шоу, включаючи, як не дивно, клімат.

Я хотів би, щоб екологічність стала основною темою на CES. Мабуть, у Північній залі конференц-центру є секція. На виставці було переважно небагато кліматичних компаній, але я точно ніколи не був приголомшений ними. Сподіваюся, це рік, який починає змінюватися. Те саме стосується доступності. Я чув на виставці про кілька компаній, які займаються таким фокусом, але це щось інше, що дійсно має бути в авангарді.

Пульт/розумний дім Кредити зображення: Erhui1979 / Getty Images

Останнім часом багато написано про боротьбу Amazon з Alexa. Можна з упевненістю сказати, що ринок розумних будинків не спрацював так, як усі планували. Однак я очікую значної кількості преси на виставці CES, яку підтримає Matter. Стандарт, який підтримується Amazon, Apple і Google, серед інших, почав набирати обертів протягом останніх кількох місяців. Якщо все піде за планом, ця виставка CES стане важливим моментом, оскільки різні категорії підключених домашніх гаджетів будуть представлені на повному екрані.

Meta Quest Pro

Кредити зображення: Мета

AR/VR — так, я кажу це щороку. Так, навіть більше, ніж з розумними будинками, цей ще не вийшов так, як багато хто сподівався. Нещодавній дебют Meta’s Quest Pro і HTC’s Vive tease стануть основою для великих новин VR. AR, ймовірно, буде ще більш поширеним. Навіть більше, ніж віртуальна реальність, доповнена реальність зараз виглядає як Дикий Захід. Зараз існує маса виробників обладнання, які змагаються за місце на вашому обличчі. Традиційно CES не була зосереджена на іграх, але Sony намагається зробити це центром своєї прес-конференції, і ми, ймовірно, отримаємо трохи особистого часу з PlayStation VR.

Пристрої, що носяться, мають бути полюблені на виставці. Успіх Oura катапультував форм-фактор кільця. Ми вже написали анонс Movano перед показом. Великі імена, такі як Google, Samsung і Apple, більшість своїх гаджетів анонсують на власних заходах, але CES — це можливість для деяких менших компаній привернути трохи уваги. Я очікував би ще більшої уваги до моніторингу показників здоров’я від таких імен, як Withings. Підключений домашній фітнес залишається ключовою тенденцією, на яку варто звернути увагу, що підживлюється першим поштовхом пандемії.

Кредити зображення: Оура

Як завжди, телефони тут здебільшого не починаються. Всесвітній мобільний конгрес – це те місце, де відбувається ця магія. В іншому випадку очікуйте незначну кількість оголошень від фірм, що займаються апаратним забезпеченням, як-от Lenovo та Sony, які не дуже представлені на північноамериканському ринку. Однак традиційно це було велике шоу для ПК. Dell, Asus і Lenovo мають велику присутність, тоді як AMD і Nvidia можуть повідомити деякі важливі новини про чіпи, які живлять ці системи.

Ми не так багато їх розглядаємо, але CES також є великим для телевізорів у всіх сенсах цього слова. LG, Samsung, Sony і TCL, ймовірно, матимуть останні, найкращі та найбільші. QD-OLED і MLA OLED — це чарівні слова — або літери, я думаю.

Дні преси — 3 і 4 січня, а виставковий зал CES офіційно відкриється 5 січня. Плануйте відповідно.

Докладніше про CES 2023 читайте на TechCrunch

Leave a Comment