Чому майбутнє спільноти у власному додатку вашої компанії

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Соціальні медіа вмирають — принаймні так, як це дізналися компанії. Звіт про прибутки від Meta є лише останнім сигналом того, що Facebook більше не є основним місцем для підвищення впізнаваності бренду та спілкування з клієнтами. Прибутки технологічного титана скоротилися вдвічі порівняно з тим же кварталом минулого року. Це призвело до зростання його акцій.

Здається, тут є дві головні причини: значне падіння цифрової реклами (завдяки Apple App Tracking Transparency) і перехід молодих користувачів на новіші платформи, такі як TikTok, за рахунок Facebook і Instagram Meta.

У той час як нова хвиля соціальних додатків зазнала вибухового зростання серед користувачів покоління Z та інших, залишається проста істина: якщо ви не є власником платформи, ви не можете справді контролювати свою взаємодію з аудиторією. І це має змусити підприємства задуматися над своїми наступними кроками.

Як ми сюди потрапили?

Facebook, приблизно в 2010 році, можливо в місце для бізнесу для створення спільноти. Це не означає, що інші соціальні платформи не мали спільнот у той час, але Facebook був найменшим спільним знаменником.

Подія

GamesBeat Summit: Into the Metaverse 3

Приєднуйтеся до спільноти GamesBeat онлайн, 1-2 лютого, щоб вивчити висновки та нові тенденції в метавсесвіті.

Зареєструватися тут

Компанії створювали бізнес-сторінки та заохочували свою аудиторію ставити «лайки», запрошуючи споживачів взаємодіяти з вмістом на них. Все це було добре і добре — поки не сталося.

Приблизно через п’ять років компанії помітили, що їхні сторінки у Facebook викликають все менше органічного залучення шанувальників. При найближчому розгляді стало очевидно, що алгоритми Facebook отримали контроль над тим, що раніше було органічним охопленням. Народилася нова модель доходів соціального гіганта. Підприємства почали платити Facebook за те, щоб показувати людям їхній контент за допомогою посилених публікацій і рекламних кампаній.

Тепер, у світлі оновлення iOS 14 і майбутнього реклами без файлів cookie, яке обмежить кількість даних користувачів, які Facebook збирає від третіх сторін, і, отже, його здатність націлювати рекламу з такою ж деталізацією, контроль Facebook над брендами — це не те, що це було раніше. Поєднайте це з тим, що молоді покоління віддають перевагу іншим соціальним сайтам і службам, і бізнес опиниться на роздоріжжі.

Організації витратили багато років і великі гроші на створення спільнот у Facebook, але спільноти, як і технології, постійно розвиваються. Facebook більше не задовольняє потреби компаній належним чином, але спільнота ніколи не була такою важливою для брендів.

На щастя, є кращий, більш децентралізований спосіб його створення.

Будувати спільноту самостійно

Спільнота, яка колись зробила Facebook однією з найбільших платформ у світі, тепер процвітатиме в окремих програмах. Ці програми можуть бути цілеспрямованими та привабливими, щоб спільнота стала частиною загального досвіду. Це означає, що новий, найкращий спосіб побудувати активну, релевантну спільноту навколо вашого бренду — це не переходити на інший соціальний сайт, а скоріше залучати його до ваш власний додаток

Спільнота є вашою власністю, тому ви встановлюєте правила. Ви маєте найкраще читання на пульсі своїх користувачів і можете надати простір, який відповідає їхнім потребам, щоб спілкуватися з іншими, знаходити інформацію чи творити. Якщо ви розробили середовище, яке пропонує функції, потрібні користувачам і поважає їх конфіденційність (якщо ви не продаєте та не ділитеся їхніми даними), у вас є хороші шанси створити процвітаючу спільноту, яка додасть цінності вашому бізнесу.

Взявши спільноту в програмі, ви також матимете природний зв’язок із своєю темою чи бізнесом. Порівняйте ці два основні сценарії:

  1. Користувач грає у відеогру, і він/вона призупиняє гру, щоб створити допис у Facebook, який буде передано деяким людям, які можуть або не можуть зрозуміти, про що людина говорить, перш ніж він/вона продовжить гру.
  2. У середині ігрового процесу користувач створює тематичний груповий чат, голосові чи відеоповідомлення, які спрямовуються безпосередньо до людей, які також беруть активну участь у грі.

Який сценарій викликає найвищий рівень залучення та задоволення? Відповідь однозначна.

Забезпечення простого способу взаємодії вашої спільноти в контексті вашої теми залучає інтерес і створює зв’язок. Хоча ігри є очевидним прикладом, той самий принцип діє для ринків, потокових платформ, додатків для знайомств і майже будь-якого іншого продукту, який заохочує до спілкування між користувачами.

Але чи з’являться користувачі?

У минулому бренди не бажали йти власним шляхом у власному додатку, тому що у Facebook вже була величезна аудиторія, з якої можна було залучити. Як би це не було привабливо, але якщо придивитися ближче, у сьогоднішніх реаліях все виглядає не так, як ви собі уявляєте. Звичайно, у Facebook є аудиторія, але чи можна привернути увагу цієї аудиторії, коли ринок став таким переповненим і переповненим усім, від жартів до політики? Такий же ризик існує для майбутнього інших соціальних платформ.

Щоб виділитися, бренди мають створювати автентичний якісний контент і активні розмови, які повертають користувачів. Ось де важка робота, і ця робота не змінює незалежно від того, чи є технологічна платформа під Facebook чи власним додатком бренду.

Ви не можете просто з’явитися на Facebook і розраховувати залучити аудиторію. Якщо ви збираєтеся зробити роботу зі створення чудового місця для розмови на теми, які вас цікавлять, то що саме Facebook чи інша платформа вам насправді приносить? Це питання задають все більше брендів.

Це місце, де розмови залишаються?

Спільноти в програмі — чудовий спосіб залучити більше людей до взаємодії з вашим брендом і отримати позитивний досвід. Фактично вони стануть настільними колами. Але з’являються інші варіанти, як-от метавсесвіт. Чи візьмуть вони верх до того, як спільноти в програмі повністю розвинуть свій потенціал?

Meta вклала мільярди в створення нового онлайн-світу. Він наполегливо прагне побудувати новий тип спільноти, де бренди та аватари можуть взаємодіяти так, як інші соціальні платформи ще не дозволяють. Уже присутні бренди від Wendy’s і Coca-Cola до Nike, Samsung, Gucci і Louis Vuitton. Але чи вийде? Це досить велика азартна гра.

На нещодавній події Meta Connect Марк Цукерберг сказав: «Метавсесвіт потребує натхнення». Так, це дійсно так, але люди та спільнота надихнуть це, а не краща графіка, яку було представлено на заході. Присутність користувачів і їхня здатність спілкуватися автентичними способами — це те, що зробить метавсесвіт місцем, яке варто відвідати, і це концепція, яку Meta ще повністю освоїла: дозволити людям створювати спільноти, які вони хочуть, а не алгоритми, які нав’язують досвід їх.

Зрештою, спільноти — це люди, а не технології. Новизна метавсесвіту, безсумнівно, привабить натовп, але незабаром технології, які дозволять людям зануритися в AR/VR, стануть загальнодоступними, і переваги користувачів повернуться на круги своя: йти туди, де вони можуть знайти справжні зв’язки. Це з’явиться у вашій програмі чи як частина чужого досвіду?

Джон С. Кім є генеральним директором Sendbird

DataDecisionMakers

Ласкаво просимо до спільноти VentureBeat!

DataDecisionMakers — це місце, де експерти, включно з технічними спеціалістами, які працюють з даними, можуть ділитися інформацією та інноваціями, пов’язаними з даними.

Якщо ви хочете прочитати про передові ідеї та актуальну інформацію, найкращі практики та майбутнє даних і технологій обробки даних, приєднуйтесь до нас у DataDecisionMakers.

Ви навіть можете подумати про те, щоб написати власну статтю!

Докладніше від DataDecisionMakers

Leave a Comment