Чому промисловий метавсесвіт затьмарить споживчий

Споживацький метавсесвіт, прикладом якого є захоплюючі ігри, нові враження від покупок і вибух окулярів VR, є більш помітною, розкрученою стороною метавсесвіту. Але в індустріальному метавсесвіті можна заробити набагато більше грошей, стороні, яку більшість споживачів ніколи не побачать безпосередньо. Це прогноз Майкла Інує, головного аналітика ABI Research.

За оцінками фірми, до 2030 року промисловий метавсесвіт, прикладом якого є цифрові близнюки, розширене польове обслуговування та прогнозне технічне обслуговування, може вирости до ринку вартістю 100 мільярдів доларів. Це більше, ніж споживчий метавсесвіт у 50 мільярдів доларів і метавсесвіт для підприємств у 30 мільярдів доларів разом узяті. VentureBeat поспілкувався з Іноує, щоб пояснити, чому індустріальний метавсесвіт розвиватиметься швидше, а також які варіанти використання та основні технології будуть його стимулювати. Це інтерв’ю було відредаговано для ясності та стислості.

VentureBeat: Як ви визначаєте метавсесвіт споживача, метавсесвіт підприємства та промисловий метавсесвіт і які ключові відмінності між ними?

Приходить: Оскільки загальноприйнятого визначення «метавсесвіту» немає, можливо, було б корисно спочатку надати мої ширші погляди. Якби я мав визначити метавсесвіт одним рядком, це було б приблизно так:

Подія

GamesBeat Summit: Into the Metaverse 3

Приєднуйтесь до спільноти GamesBeat онлайн, 1-2 лютого, щоб вивчити висновки та нові тенденції в метавсесвіті.

Зареєструватися тут

Метавсесвіт — це злиття взаємопов’язаних відкритих платформ, які об’єднують віртуальний світ і фізичний простір в єдину технологічну екосистему.

Це привносить елементи злиття фізичного та віртуального, міграцію 2D до 3D, а також взаємодію та взаємозв’язок метавсесвіту.

Як і інші, я вважаю, що метавсесвіт не буде і не може бути створений або контрольований будь-якою або навіть кількома вибраними компаніями чи організаціями. Чи стане він наступним Інтернетом, залишається дискусійним, але частина цієї основи починає ставати на свої місця.

Метавсесвіт не означає, що всі проводитимуть більшу частину свого часу, живучи у віртуальних світах або носити VR HMD. Мене також не цікавлять такі елементи Web3, як NFT і крипто, як ядро ​​метавсесвіту. Хоча Web3, безумовно, буде частиною розмови, розвиток і успіх метавсесвіту не прив’язані до цього ринку. З часом метавсесвіт може стати єдиним об’єднуючим баченням, як Інтернет, але наразі є розмежування.

Я розглядаю метавсесвіт як сегментований між споживчим і корпоративним, але останні можна розділити, щоб виділити промисловий метавсесвіт. У цьому випадку ми розділяємо неспоживчі ринки за випадками використання та, певною мірою, за галузями. Наприклад, цифрові двійники та симуляції краще узгоджуються з промисловим метавсесвітом. Це включає архітектурну інженерію та будівництво, виробництво (автомобілебудування, фармацевтика, споживчі товари та електроніка), енергетику та комунальні послуги, а також аерокосмічну та оборонну галузі.

Джерело: ABI Research

Такі додатки, як захоплююча співпраця, хоч і застосовні до промислових ринків, мають ширші випадки корпоративного використання на таких ринках, як роздрібна торгівля, охорона здоров’я, освіта, фінансові ринки та інші підприємства.

Безумовно, є кросовер, тому я зазвичай розглядаю це як споживач проти підприємства, але багато хто вважає за краще висвітлювати промисловий метавсесвіт. Поштовх до того, щоб назвати «індустріальний», походить від позиції цього сегмента на ринку, який значно попереду в нарощуванні до майбутнього метавсесвіту. Цифрові двійники та моделювання та використання 3D, наприклад, [are extending] задовго до недавнього циклу ажіотажу метавсесвіту.

Що стосується споживачів, я бачу ринок ширше, ніж багато хто. Я продовжую стежити за поточним цифровим контентом і послугами, а також за областями, орієнтованими на метавсесвіт, як-от віртуальні простори та активи. Щодо визначення доходу від метавсесвіту, то я звужую це до віртуальних просторів і активів, хоча наразі я не включаю прогнози щодо обсягів транзакцій NFT. Цей аспект ринку на даний момент є надто мінливим і непередбачуваним.

Дохід корпоративного метавсесвіту Джерело: ABI Research
Джерело: ABI Research

Наразі ці віртуальні простори відокремлені від корпоративних ринків, навіть серед імерсивної співпраці та віртуальних штаб-квартир. Те саме стосується цифрових активів, послуг, іншого контенту та платформ. Основна область кросоверів відбувається в 3D-движках, таких як Unity та Unreal, і пристроях.

VentureBeat: Як і чому ви очікуєте, що промисловий метавсесвіт розвиватиметься швидше?

Приходить: Індустріальний метавсесвіт йде далі на фронті 3D із моделюванням і цифровими двійниками. Індустріальний метавсесвіт попереду на фронті стандартів, і такі компанії, як Nvidia, просувають потенційні стандарти, такі як Universal Scene Description (USD), через свою платформу Omniverse. Вважається, що долар США робить для метавсесвіту те, що HTML зробив для Інтернету. У цьому відношенні USD може сприяти більшій сумісності, [connecting] раніше розрізнені програми чи екосистеми, щоб зробити робочі процеси більш безперебійними.

Дохід від промислового метавсесвіту Джерело: ABI Research
Джерело: ABI Research

Споживчий простір, навпаки, все ще більш фрагментований, де багато компаній стверджують, що створили «метавсесвіти», більшість із яких не пов’язані між собою чи не сумісні. Подібним чином цифрові активи зазвичай прив’язані до певної екосистеми, сервісу чи гри. Багато з найбільш трансформаційних можливостей у споживчому просторі також прийдуть із звичайними смарт-окулярами, до більшого впливу яких ми побачимо ще роки.

Корпоративні та промислові метавсесвіти також краще обґрунтовані щодо рентабельності інвестицій, а це означає, що більше випробувань і початкових розгортань мають вищий потенціал для успіху або призведуть до більшого запровадження порівняно з зусиллями споживачів, які отримали більше негативних наслідків, наприклад, додавання NFT в ігри в західних країнах. ринки [gaining] обмежена тяга.

Проте є деякі помітні позитиви в споживчому секторі, як-от платформа Ifland від SK Telecom, яка нещодавно вийшла в усьому світі та встановила партнерські відносини з іншими операторами, такими як Deutsche Telekom і e&. Крім того, залежно від того, наскільки вільно ви визначаєте метавсесвіт, це може включати Roblox, Fortnite та інші. [Still,] на розвиток споживчих бізнес-моделей і послуг у метавсесвіті знадобиться більше часу.

Однак у довгостроковій перспективі сторона споживача пропонує вищу стелю. Якщо аспекти ринку розвиватимуться швидше, ніж очікувалося, це може швидше випередити корпоративну/промислову сторону.

Нові можливості, нові спільноти

VentureBeat: Які варіанти використання та базові технології керуватимуть метавсесвітом?

Приходить: Ключові передові технології включають підключення (5G/6G), 3D/Web3 (включаючи генерацію 3D-контенту), AR/VR та змішану реальність, обчислення, AI/ML та IoT. Говорячи ширше, конвергенція підключень, обчислень та інтелекту між мережами зростатиме. Управління даними, трафіком і програмами вимагатиме інтелекту, доданого ШІ та ML. Попит на обчислювальні ресурси також значно зросте, особливо на периферії, де буде розповсюджуватися більше вмісту [and more] дані, що обробляються та зберігаються, а також [there will be] зростаюча потреба в периферійних/хмарних і гібридних обчисленнях.

Розумні окуляри представляють собою найбільш трансформаційні зміни, особливо з боку споживачів. Це принесе більше додатків, послуг, маркетингу та реклами в публічні простори та наблизить до краю мережі через значно більше точок взаємодії. Маркетологи та рекламодавці повинні будуть збалансувати ці нові можливості зі змінами конфіденційності та цифрової ідентичності. Контент і послуги можна використовувати в інших місцях і по-новому. У зв’язку з цим розумні окуляри можуть забезпечити всеосяжний дисплей.

Нові можливості з’являться завдяки Інтернету речей, автономному та громадському транспорту та підключеним середовищам. Робочі процеси та ланцюжки поставок стануть більш пов’язаними та оптимізованими, а також будуть використовувати цифрові двійники та симуляції, щоб передбачати та коригувати потенційні вузькі місця або зміни вгорі та нижче за користувачем.

Зростання цифрових активів, у тому числі потенціал для створення нових ринків для 3D-активів і NFT, не тільки створює нові типи активів, але й значно розширює економіку творців. Творці контенту допоможуть наповнити метавсесвіт 3D-активами, структурами та світами. Аватари та їхні віртуальні предмети піднімуться на новий рівень важливості та цінності. Віртуальні предмети можна «носити» як накладання через програми AR, що надає нову цінність отриманню віртуального предмета в комплекті з фізичним товаром, особливо якщо цей користувач також може продавати цей віртуальний товар, як і будь-який інший фізичний предмет.

Згодом віртуальні спільноти можуть створити розширені місця для зустрічей і спілкування людей. Подібним чином можна віртуалізувати фізичні офіси, дозволяючи гібридним робочим силам працювати в «одному» офісі, чи то у фізичному, чи у віртуальному місці.

Здається, що можливості обмежені лише межами уяви, коли фізичне та віртуальне поєднуються, потенційно впливаючи на всі ринки споживачів і підприємств, від туризму до освіти, виробництва, досліджень тощо.

Під капотом

VentureBeat: Яка інфраструктура знадобиться для цього?

Приходить: Це важливий елемент, який часто не помічають, і причина, чому наші прогнози можуть бути нижчими, ніж деякі оптимістичніші цифри. Наприклад, повсюдне та масове використання розумних окулярів є величезним кроком від того, де ми є сьогодні. Сучасні «розумні» окуляри і навіть апарати для короткострокового спостереження не є основними з точки зору технічних характеристик і дизайну.

Окуляри наступного покоління стануть ближчими, але, швидше за все, не будуть привабливі для аудиторії такого ж розміру, як перші смартфони Apple iPhone і Android. Наразі ми розглядаємо розгортання споживчих смарт-окулярів ближче до розгортання розумних годинників, ніж до ключового моменту iPhone у смартфонах. Одним із способів наблизити форм-фактор до справжніх окулярів і водночас збільшити термін служби акумулятора та продуктивність — це гібридні та хмарні обчислення. Це також може знизити вартість пристроїв.

Пристрої можуть стати витонченішими, легшими та енергоефективними, перемістивши частину обчислювальних ресурсів у хмару. Граничні обчислення також матимуть вирішальне значення для підтримки додатків, які вимагають менших затримок і майбутніх змін у зберіганні та управлінні даними. Частина бачення метавсесвіту також говорить про передачу контролю та цінності кінцевим користувачам, що вимагатиме децентралізації даних.

Перехід від 2D до 3D також значно підвищить вимоги до обчислень, особливо в хмарі, що буде необхідно, щоб зробити цей досвід доступним для мас. AI/ML відіграватиме ключові ролі в метавсесвіті, від мереж до створення контенту, використовуючи генеративний AI та нейронну графіку.

Усе це свідчить про згадану раніше конвергенцію підключення, обчислень та інтелекту. Ці підвищені вимоги до даних і обчислень і [need for] наднизькі затримки викличуть попит на провідні функції мереж наступного покоління, таких як 5G Advanced і 6G, що не користується попитом серед користувачів на поточних ринках 5G.

Проте, як і у випадку з більшістю елементів метавсесвіту, має відбутися багато чого від сьогодні до реалізації цього майбутнього бачення. Незалежно від того, чи називаємо ми це майбутнє метавсесвітом чи ні, багато з цих тенденцій продовжуватимуть просуватися до майбутнього, яке включатиме багато з цих елементів.

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment