Чому цей момент ChatGPT нагадує про оригінальний iPhone

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Рівно три тижні тому OpenAI випустив ChatGPT.

Відтоді було майже неможливо встигати за ажіотажем і занепокоєнням, пов’язаним із випадками використання чат-бота, що генерує текст, починаючи від розваг (написання лімериків і текстів у стилі реп) і розумних (написання підказок). для генераторів тексту в зображення, таких як DALL-E та Stable Diffusion) до небезпечних (актори загрози використовують його для генерування фішингових електронних листів) і кардинальних (може вся модель пошуку Google [subscription required] бути перевернутим?).

Чи можна порівняти цей момент в еволюції генеративного ШІ з будь-яким іншим технологічним розвитком? За словами аналітика Forrester Research AI/ML Роуена Керрана, це так.

«Єдине, з чим я міг порівняти це з випуском iPhone», — сказав він VentureBeat. IPhone від Apple не був першим смартфоном, але він поховав конкурентів своїм сенсорним екраном, простотою використання та впровадженням додатків, які поміщають у наші кишені повний комп’ютерний досвід. Випуск оригінального iPhone у січні 2007 року, а потім запуск App Store у липні 2008 року, започаткував період історичних технологічних змін, пояснив Керран — коли масова громадськість дізналася, що існує цілий всесвіт творчості та програм, які вони могли працювати з.

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

Це змусило людей зрозуміти, «що ви можете мати цей кишеньковий комп’ютер, який в основному схожий на [having] трикодер Star Trek у наших руках — ця штука з безліччю датчиків і можливостей», — сказав він.

ChatGPT, як і iPhone, змінює суспільну свідомість

ChatGPT також змінює суспільну свідомість щодо можливого. Але те, що відбувається зараз, виходить навіть за рамки цього, зазначив Керран.

«Я думаю, що справді унікальним є те, що ми маємо технологію, яка є корисною сьогодні, яка розвивається дуже швидко, і ми всі дізнаємося про неї в режимі реального часу — як з точки зору того, як її використовувати, так і як запобігти її використанню негативно”, – сказав він.

Цикл випуску та впровадження ChatGPT також був унікальним, додав він. «За перші кілька днів було близько мільйона користувачів — навіть якщо ми припустимо, що чверть із них подвійні, це все одно сотні тисяч людських мізків, які раптово почали грати з цією технологією, яка дуже відрізняється від будь-який інший спосіб, за допомогою якого ми випустили та прийняли технологію», — сказав він.

Чи це був відповідальний спосіб випустити ChatGPT?

Хоча дехто критикував те, як OpenAI випустив ChatGPT, наприклад, венчурний капіталіст, економіст і співробітник MIT Пол Кедроскі нещодавно написав у Twitter:[S]Ганьба OpenAI за запуск цієї кишенькової ядерної бомби без обмежень у непідготовлене суспільство» — Керран наполягає, що це був «ймовірно, один із найвідповідальніших способів, якими вони могли ознайомити громадськість із цим».

Підхід OpenAI до ітерації ChatGPT і демонстрації його людям поетапно – це «справді хороший спосіб звикнути людей до цього, тому що інакше все це відбуватиметься за зачиненими дверима великого підприємства», – сказав він, зазначивши що навіть для тих, хто звернув увагу і не був шокований можливостями ChatGPT, прогрес іде неймовірною швидкістю.

«Якби громадськість сприйняла те, що прийшло після ChatGPT, люди б зійшли з розуму, коли б це вийшло», — сказав він. «Я думаю, що OpenAI намагається уникнути культурного шоку тим, що вони створюють».

Потенціал сейсмічних змін на підприємстві

Подібно до того, як iPhone і додатки зрештою призвели до революції в усіх сферах бізнесу — від розробки програмного забезпечення та соціальних мереж до обслуговування клієнтів і маркетингу — Керран сказав, що вважає, що ChatGPT та інші генеративні інструменти штучного інтелекту можуть мати «сейсмічні зміни» на підприємстві. у 2023 році, якщо підприємства та постачальники обдумано впровадять цю технологію.

«Якщо ми зможемо уникнути будь-яких негайних короткострокових, серйозних, негативних подій у пресі навколо цього, я думаю, що прийняття буде досить глибоким, тому що зараз дуже сильний апетит», — сказав він. «Ви бачите, з якою легкістю люди вже інтегруються [generative AI] в існуючі системи роботи з підходом «знизу вгору» — ви можете побачити це, наприклад, на прикладі Shutterstock, який два місяці тому інтегрував DALL-E, а тепер Microsoft має бета-версію продукту під назвою Designer, який в основному є текстовим генератор зображень, інтегрований із PowerPoint».

Впровадження найкращих практик залишається важливим

І незалежно від того, чи це ChatGPT, чи будь-які інші генеративні можливості штучного інтелекту, впровадження найкращих практик все одно є важливим, сказав Керран.

«Я думаю, що ми все ще разом з’ясовуємо, якими саме є найкращі практики, але немає причин не продовжувати впроваджувати найкращі практики щодо розуміння рішень ваших постачальників», – сказав він. «Якщо ви отримуєте велику мовну модель через постачальника, яку модель вони використовують? Якими були базові навчальні дані? Що таке точне налаштування навчальних даних? Як вони перевіряють цю модель?»

У минулому, додав він, підприємства спалили нові технології. «Здається, ми ніколи не дізнаємося, що коли з’являються нові технології, ми повинні обдумано їх приймати», — сказав він. «Але цього разу, оскільки є багато можливостей для людей залучитися на низовому рівні, ми можемо залучити людей і сказати: гаразд, я хочу брати участь у цьому процесі управління».

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment