Чорношкірий клієнт Airbnb застрелений після виходу з оренди в Сан-Хосе

Білий чоловік на ім’я Марк Вотерс застрелив неозброєного 21-річного темношкірого чоловіка, який виходив з квартири Airbnb, повідомляється в прес-релізі департаменту поліції Сан-Хосе в п’ятницю.

«Ми не терпітимемо таких безглуздих і насильницьких дій у цьому окрузі. Ми бажаємо жертві якнайшвидшого одужання та подбаємо про те, щоб вона відчула справедливість за цей жорстокий напад», — сказав окружний прокурор Джефф Розен у релізі.

Судовий процес проти Уотерса відбудеться в понеділок. Це також розслідується як злочин на ґрунті ненависті, додали у відомстві. Інцидент стався 2 жовтня.

Ім’я жертви не було в релізі, але згідно із заявою поліції, він зупинявся в Airbnb у Сан-Хосе та йшов до продуктового магазину неподалік.

Жертва сказала, що Вотерс побачив, як він переходив вулицю, зайшов у будинок і дістав пістолет. Людина намагалася втекти, і Уотерс вистрелив у нього, коли той був відвернутий спиною, і влучив у ногу, що призвело до “серйозних травм” області.

Поліція змогла надати першу допомогу потерпілому, і він вижив. Поліція повідомила, що Вотерс був затриманий у в’язниці округу, але не повідомила, коли. Звинувачення проти Уотерса — тяжкий злочин із застосуванням напівавтоматичної вогнепальної зброї, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження та особисте використання вогнепальної зброї.

Темношкірі мандрівники часто повідомляють, що стикаються з расизмом і дискримінацією, зокрема під час оренди житла Airbnb. пер США сьогодніДослідження Гарвардського університету 2015 року виявило, що людям на платформі з іменами, які виглядали афроамериканськими, частіше відмовляли.

Це призвело до онлайн-руху, який обговорював неможливість знайти житло через расу під хештегом #AirbnbWhileBlack.

У червні 2020 року Airbnb оголосив про ініціативу по боротьбі з дискримінацією під назвою Project Lighthouse. США сьогодні додано.

«Расизм, ненависть і дискримінація суперечать усьому, у що ми віримо як компанія та глобальна спільнота. З 2016 року ми видалили 1,3 мільйона людей з Airbnb за те, що вони відмовлялися ставитися до інших без осуду чи упередженості, але роботи ще багато. “, – написала компанія в тодішньому релізі.

У жовтні Airbnb почав тестувати функцію в Орегоні, яка показує лише ініціали гостя до підтвердження бронювання.

Однак у 2019 році компанія зіткнулася з судовим позовом в Орегоні, стверджуючи, що те, як платформа відображає імена та фотографії, відкриває користувачів для расової дискримінації та добровільно врегулювала; і функція політики “сумісна” з цим угодою, заявила компанія.

Airbnb не відповіла негайно на запит про коментарі, але повідомила NBC News, що «ми засуджуємо цей жорстокий і неспровокований напад».

«Ми дякуємо департаменту поліції Сан-Хосе, а також офісу окружного прокурора округу Санта-Клара за їхню роботу, щоб притягнути злочинця до відповідальності та надіслати повідомлення про те, що злочинам на ґрунті ненависті немає місця в нашому суспільстві», — додали в заяві.

Підприємець не зміг зв’язатися з відділом поліції Сан-Хосе.

«Кожен повинен бути безпечним, йдучи до магазину», — сказав у релізі окружний прокурор Джефф Розен.

Leave a Comment