Що відбувається? • TechCrunch

Інтерв’ю з операційним партнером OpenView Кайлом Пояром

Серед громадських тех компанії, «компанії, орієнтовані на зростання (PLG) — ті, які навчають і перетворюють покупців продуктом, а не продажами та маркетингом (SLG) — працюють приблизно на 5–10% меншою прибутковістю, ніж рухи, орієнтовані на продажі», — венчурний капіталіст Томаш Тунгуз виділено в дописі в блозі.

Ці дані можуть стосуватися того моменту, в якому ми перебуваємо: по-перше, тому що публічні технологічні компанії загалом менш прибуткові, ніж рік тому. По-друге, тому що не так давно компанії PLG мали більший чистий прибуток, ніж їхні аналоги, що займаються продажами. Але те, що ця зміна може бути тимчасовою, не означає, що на неї не варто звертати увагу.

«Посібник PLG все ще пишеться — і те, що відбувається сьогодні, стане важливою главою в цьому посібнику». Кайл Пояр, партнер OpenView

Зростання на основі продукту в наші дні вже не є винятком із правил: наслідуючи Atlassian, Zoom і Snowflake, багато приватних стартапів прийняли цю модель. Якщо це за своєю суттю менш прибуткове, засновники захочуть знати — особливо зараз, коли інвестори знову звертають увагу на шлях компанії до прибутковості й більше не винагороджують зростання будь-якою ціною.

Як завжди, все не однозначно. Є деякі причини, чому компанії PLG будуть менш прибутковими зараз, які можуть перетворитися на причини, чому вони можуть бути більш прибутковими в найближчому майбутньому. Щоб додати перспективи до того, що відбувається, ми звернулися до Кайла Пояра з OpenView Partners.

OpenView — бостонська компанія венчурного капіталу, яка відома тим, що виступає за розвиток продукту, тож у неї безперечно є кілька коней у перегонах. Але це також означає, що компанія вкладає кошти в те, щоб PLG — це рецепт успіху, і прагне досліджувати, що може це зробити. Ось що Пояр сказав на цю тему:

Leave a Comment