Що означає спільний доступ до файлів?

Обмін файлами – це процес, який використовується для доступу до цифрової інформації.

Це можуть бути документи, аудіо, відео, фотографії, графіка, комп’ютерні програми, різні зображення і навіть електронні книги. Для цього використовується безпечний обмін файлами. Розповсюдження даних у мережі може бути приватним або загальнодоступним, а рівні доступу можна налаштовувати в кожному окремому випадку.

Обмін файлами можна здійснювати різними способами. Давайте розглянемо найпоширеніші з них:

 • однорангові мережі;
 • документи з гіперпосиланнями;
 • централізована установка серверів.

Користувачі можуть вибрати відповідний метод відповідно до своїх вимог.

Мета використання файлообмінника

Обмін файлами – це спеціальна комп’ютерна функція, яка була розроблена у зв’язку з портативними носіями за допомогою мережевих протоколів, серед яких протокол передачі файлів FTP. Протягом багатьох років і до сьогодні було представлено багато серверів і механізмів віддаленого обміну файлами. Серед них FTP і IRC.

Операційна система також дозволяє обмінюватися файлами через мережу NFS. Цей спосіб обміну файлами досить популярний. В основному для цього процесу використовуються два критерії мережі:

 1. Однорангові мережі (P2P). Це найпопулярніший спосіб обміну документами. Користувачі можуть знайти спільні дані за допомогою захищеного стороннього програмного забезпечення. Одноранговий обмін файлами забезпечує прямий доступ до редагування та завантаження файлів. Деяке програмне забезпечення сторонніх розробників значно полегшує використання однорангової мережі. Це пов’язано з можливістю сегментації великих файлів на менші частини.
 2. Служби розміщення файлів. Цей метод є альтернативою використанню однорангової мережі. Послуги часто використовуються в поєднанні з Інтернетом. Можна вибрати електронну пошту, форуми, блоги та інші засоби масової інформації. Вони можуть містити прямі посилання для завантаження необхідних файлів. Такі складні веб-сайти містять файли, які можна легко завантажити.

Варто зазначити, що обмін файлами може бути незаконним. Винятком має бути обмін матеріалами, які не мають авторського права чи права власності. Також можуть бути проблеми з програмами для обміну файлами. Вони піддаються злому шпигунського або рекламного програмного забезпечення, оскільки деякі веб-сайти розміщують шпигунське програмне забезпечення на своїх серверах. Програми встановлюються на комп’ютер користувача без відома або згоди користувача. Отже, інформація, яка має бути конфіденційною, піддається злому.

Віддалений спільний доступ до файлів

Це тип технології розподіленої файлової системи, яка забезпечує доступ до різних файлів. До нього можуть отримати доступ віддалені користувачі через Інтернет, а також через мережеве підключення. Ця методика була розроблена ще в 1980 році і успішно використовується до сьогодні.

RFS також є добре відомим процесом, який забезпечує віддалений доступ до локально збережених даних або певних файлів. Це типова розподілена система, де локальні хости отримують доступ до файлів, що зберігаються на певному пристрої, з будь-яким протоколом. Його можна використовувати на різних системах і комп’ютерах. Користувачам доступне надійне програмне забезпечення для обміну файлами.

Способи обміну файлами в Інтернеті

Існують різні способи обміну файлами, які можна використовувати на різних пристроях. Для швидкого процесу обміну, рекомендується використовувати прості сайти. Вони підходять, коли потрібно обмінюватися файлами невеликого розміру.

Обмін файлами по суті такий самий, як і однорангові торренти. Є сайти, які дозволяють користувачам перетягувати файли та ділитися посиланнями на ці файли. Таким чином інші користувачі зможуть завантажити їх без реєстрації.

Функція ShareDrop відрізняється від інших параметрів обміну файлами. Щоб поділитися, вам потрібно відкрити веб-сайт ShareDrop і натиснути на знак плюс, розташований у верхньому правому куті. Після цього буде створена кімната, і потрібні користувачі зможуть приєднатися до неї за допомогою QR-коду.

Це чудова безпечна платформа обміну документами. Кожен, хто приєднується до кімнати, отримує аватар. Для того, щоб надіслати файл потрібному користувачеві, потрібно натиснути на його аватарку. До основних переваг можна віднести:

 • надійне шифрування;
 • використання WebRTC;
 • немає необхідності використовувати захист паролем.

JustBeamIt — ще один одноранговий сайт обміну файлами. Він простий у використанні. Користувач вибирає файл і створює URL-адресу. Потім він/вона має поділитися створеним посиланням з одержувачами.

Веб-сайт не має обмежень, пов’язаних із розміром або кількістю файлів для спільного використання. Незважаючи на це, URL-адреса має термін дії. Фактично він закінчиться через 10 хвилин. Користувач повинен повторно завантажити файл. Деякі з переваг включають той факт, що немає обмежень на кількість або розмір файлів.

WeTransfer працює так само, як PlusTransfer. Потрібно завантажити необхідні файли, ввести адресу електронної пошти та відправити файл зручним способом. До основних переваг можна віднести:

 • можливість завантаження необмеженої кількості файлів;
 • файли зберігаються 7 днів;
 • немає захисту паролем або шифрування.

Користувачі можуть вибрати найкращий спосіб обміну файлами та даними. Виберіть інструмент, який відповідає вашим вимогам і може вважатися надійним і безпечним. Надійне програмне забезпечення допоможе покращити ефективність бізнесу.


Leave a Comment