Що таке безголова комерція і чому вона важлива

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Наступний етап еволюції електронної комерції розвивався протягом кількох років. Оскільки компанії прагнуть йти в ногу з вимогами багатоканальності, вони, швидше за все, все більше читають про «безголову комерцію» та її переваги. Компанії повинні знати про кілька аспектів цього типу архітектури, коли вирішують, чи підходить їм безголова комерція.

Давайте зануримося в це: що саме таке безголова архітектура? По суті, це місце, де зовнішній рівень презентації відокремлюється від будь-якої внутрішньої системи. Усі серверні системи стають «безголовими», а зовнішній рівень презентації стає «головою». У вас може бути багато голов: сайт, мобільний додаток, годинник, кіоск у магазині.

Усі однаково використовують однакові серверні системи. Серверні системи включають комерцію, керування вмістом, керування інформацією про продукти та керування замовленнями тощо. Ключ до того, що ці серверні системи здатні працювати в цій архітектурі, полягає в тому, що вони мають потужні інтерфейси прикладного програмування (API), які дозволяють вам робити все, що може зробити програма.

Плюси і мінуси безголової торгівлі

Є кілька переваг прийняття безголової архітектури. До них відносяться більша гнучкість, швидший випуск нових функцій, безперебійне використання всіх каналів, безпека та масштабованість. Розбивка цих переваг і принцип їх роботи:

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

  • Системні свопи: Деякі системи чи платформи з часом покращаться, а деякі – ні. Останні втратять підтримку або досягнуть свого «кінця життя». Деяким може знадобитися вдосконалення чи оновлення в міру розвитку бізнесу.
  • Більша маневреність: якщо потрібна нова система, її можна легко додати через підключення API і розмістити в голові. Прикладом може бути програма лояльності, яка додається до компанії електронної комерції. Додайте систему один раз і підключіть її з кожної головки за потреби.
  • Більш міцний: Відокремлення зовнішньої презентації від внутрішньої логіки робить систему більш надійною, оскільки зміни в передній частині не впливатимуть на вашу серверну логіку. Кожна система надійна, що робить всю систему більш надійною.

Хоча безголова архітектура має кілька переваг, є й потенційні проблеми, які необхідно вирішити:

  • Вартість: Розділення зовнішніх і внутрішніх систем означає, що кожна потребуватиме власного обслуговування та хостингу. Наявність хороших партнерів або вже потужного власного ІТ-відділу допомагає зменшити ці витрати, але вони все одно можуть бути вищими, ніж одна система.
  • Складність: Управління системами незалежно одна від одної означає розуміння помилок у двох різних системах або створення безпеки для двох різних систем. Кожна команда матиме криву навчання, коли вони будуватимуть і впроваджуватимуть розділені передню та задню частини.

Довести свої системи до такого стану, коли переваги стануть реальністю, може стати проблемою для багатьох компаній. Переваги безголової комерції по-справжньому сяють, коли більшість систем організації (або принаймні системи в одній області) стали безголовими та роз’єднаними. Коли організація наближається до цього стану, вона перебуватиме в гібридному світі, де вона поєднує старе й нове, працюючи над подоланням цих проблем. Компанії повинні добре усвідомлювати, що безголовий процес переходу може бути складним і трудомістким. Це може залишити поганий присмак для тих, хто бере участь у процесі, доки вся система або певна область не будуть перенесені та вирішені.

Не вирішуйте для однієї області; план цифрової трансформації

Компанії, які починають цю трансформацію, повинні знати про її процес. Ви не можете просто мати безголову комерцію та систему контенту, щоб отримати реальні переваги безголового для клієнтського досвіду. Обслуговування клієнтів, керування замовленнями, інвентаризація, лояльність і CRM – усе це має бути частиною будь-якого переходу, і це лише деякі з них. Якщо весь клієнтський досвід не буде побудовано таким чином, ви сповільните свою власну трансформацію та обмежите клієнтський досвід.

Стережіться євангелістів

У цьому просторі дуже легко знайти євангелістів — людей, які наполегливо прив’язані до своєї версії майбутнього. Вони часто зневажають інші системи та швидко списують їх на «старі» або «з якими важко інтегруватись». Це дуже легко зробити, сидячи в компанії, яку самі називають «сучасною». Реальність цифрової трансформації, систем і архітектури полягає в тому, що кожна компанія перебуває на спектрі трансформації, і деякі просуваються далі, ніж інші, і мають свої проблеми. Правильний спосіб трансформації для кожного різний. Хоча існують деякі гірші системи, покупці повинні знати, що заяви євангелістів повинні бути перевірені фактами або якось обґрунтовані під час оцінки варіантів.

Висновок

Щоб відповісти на наше початкове запитання, чи всім потрібні безголові? Організації повинні зважити плюси і мінуси, перелічені вище, щоб визначити, що найкраще відповідає їхнім потребам. Організації повинні з обережністю ставитися до процесу, який вимагає прийняття цієї архітектури. Відокремлення зовнішньої «голови» від серверної «безголової» системи покращує надійність і продуктивність, закладаючи основу для швидкого руху в майбутньому.

Ця трансформація потребує часу: багато старих і застарілих систем не можуть функціонувати в безголовій архітектурі, особливо в системах ERP (чим старіші вони, як правило, тим гірші, якщо їх не змінити). Компанії повинні бути стратегічними у своїх інвестиціях, коли вони відокремлюють свої системи та починають впроваджувати безголову комерцію. Розуміння переваг і труднощів дає змогу організаціям створити план, який визнає нерівності на дорозі та дозволяє орієнтуватися в них.

Джеррі Сатвані, генеральний директор OSF Digital

Роб Сміт є віце-президентом Go-To Market в OSF Digital

DataDecisionMakers

Ласкаво просимо до спільноти VentureBeat!

DataDecisionMakers — це місце, де експерти, включно з технічними спеціалістами, які працюють з даними, можуть ділитися інформацією та інноваціями, пов’язаними з даними.

Якщо ви хочете прочитати про передові ідеї та актуальну інформацію, найкращі практики та майбутнє даних і технологій обробки даних, приєднуйтесь до нас у DataDecisionMakers.

Ви навіть можете подумати про те, щоб написати власну статтю!

Докладніше від DataDecisionMakers

Leave a Comment