Що таке корпоративна культура? Визначення, приклади та поради

Культура компанії представляє колективне ставлення, переконання та поведінку компанії та її працівників, а також те, як вони ставляться до дій бізнесу. Це один із ключових факторів успіху та довголіття компанії, що впливає на операції, стратегічне планування та, зрештою, на загальну ефективність бізнесу. Сфери, які є частиною культури компанії або впливають на неї, включають корпоративну політику, стиль управління та основні цінності.

Основи корпоративної культури

Культура компанії, яка починається на початку процесу найму, від пошуку співробітників до співбесіди та адаптації, визначає те, як працівники ставляться до роботи у вашому бізнесі, коли їх базові потреби у винагороді та безпеці забезпечені.

Клацніть вкладки нижче, щоб дізнатися більше про деякі ключові елементи, які допомагають формувати вашу культуру.

Місце роботи впливає на культуру компанії як на рівні співробітників, так і на рівні компанії. Те, де працює більшість ваших співробітників, суттєво впливає на культуру компанії, зокрема на її потреби та стиль спілкування.

Співробітники можуть працювати віддалено, в офісі, на місці клієнта або в гібридній ситуації. Якщо співробітники працюють в офісі, планування (наприклад, відкритий чи закритий офіс) відіграє важливу роль у робочому середовищі компанії. Обставини та особистість працівника можуть визначати, яке середовище їм більше подобається і яке дозволяє їм бути більш ефективними.

Приклад культури компанії: Створіть культуру гнучкості. Екстравертний працівник початкового рівня може краще підходити для роботи в офісі, тоді як працівник, який не працює з клієнтами та живе далі, може краще працювати в домашньому офісі.

На корпоративну культуру також впливають правила, політика та процедури, які ви встановлюєте як власник бізнесу. Політика щодо оплачуваної відпустки (PTO), зворотного зв’язку та визнання співробітників, серед багатьох інших, значно сприяє загальній культурі. Основні правила, як-от години роботи, дрес-код і користування особистими пристроями, можуть допомогти визначити, чи буде культура більш формальною чи спокійною.

Приклад культури компанії: Створіть культуру, зосереджену на добробуті ваших співробітників. Багато компаній мають оплачувану відпустку, яка включає певні свята та певну кількість днів PTO. Щоб підвищити культуру вашої компанії, подумайте про те, щоб запропонувати гнучку відпустку та політику змінного PTO, яка дозволяє вашим працівникам вибирати вихідні дні.

Те, як ваші менеджери керують і контролюють роботу та працівників у вашій компанії, відіграє важливу роль у формуванні культури компанії. Менеджери можуть бути дуже практичними або використовувати невимушений підхід до контролю за роботою своїх підлеглих. Вони також можуть надати свободу прийняття рішень або очікувати від прямих підлеглих дотримання суворих інструкцій, пов’язаних із робочим продуктом або послугою.

Приклад культури компанії: Створіть культуру прозорості управління. Якщо ваші керівники прозорі зі своїм персоналом, це призведе до відкритих розмов і більш позитивної та продуктивної робочої атмосфери.

Подібно до політики компанії, ідеї, які сповідуються в основних цінностях компанії, задають тон культурі компанії. Деякі з найпопулярніших основних цінностей включають чесність, відповідальність, пристрасть, веселощі, різноманітність і лідерство.

Як правило, керівники наполягатимуть на тому, щоб ці цінності обговорювалися та виділялися в офісі, у документах компанії та на веб-сайті компанії (як ви можете бачити з прикладів, використаних у слайд-шоу нижче). Однак обговорення та просування цих цінностей саме по собі не впливає на культуру; це відбувається, коли компанії та співробітники демонструють і живуть цінностями у своїй повсякденній взаємодії.

Приклад культури компанії: Створіть культуру різноманітності та інклюзивності. Коли ви об’єднуєте людей і команди, це створює зв’язки, які допомагають краще працювати разом. Це веде до більш комфортного надання та отримання зворотного зв’язку та мозкового штурму ідей.

Інші ключові компоненти культури чудової компанії

 • Взаємна повага: Зрештою, якщо немає поваги серед співробітників, члени команди ніколи не повірять, що їхня культура є культурою, до якої варто робити внесок. Хоча конфлікти трапляються на здоровому робочому місці, взаємна повага має важливе значення для того, щоб дозволити культурі розвиватися та процвітати.
 • Індивідуальна та командна довіра: Довіра – це атрибут, який протікає по всій організації. Коли вона сильна і здорова, потенціалу вашої компанії немає меж. Коли довіра слабшає, ваші шанси створити чудову корпоративну культуру зменшуються щодня.
 • Зв’язок: Хороша комунікація є важливою в організації. Визначення міцної організаційної комунікації має виходити від ваших співробітників, а не від вашої команди керівництва.
 • Прийняття рішень: Дозвіл проходження деяких каналів прийняття рішень через некерівні комітети є чудовим показником того, що управлінська команда довіряє спроможності та досвіду команд. Ця практика сприяє розвитку командної відповідальності та безпосередньо вносить вклад у культурні вправи, які співробітники дуже цінують.
 • Цілі/стратегії: Дозволяючи членам команди брати участь у процесі стратегічного планування, принаймні на рівні постановки цілей планування, ви надсилаєте повідомлення про те, що ви цінуєте їхній внесок.
 • Адаптивність: Бути адаптивним включає роботу з мінливими ринками, конкуренцією та іншими вимогами, що загрожують бізнесу, на додаток до швидкого повороту для задоволення мінливих потреб працівників.
 • Орієнтація на результати: Немає нічого більш потужного, ніж виконання великих проектів у команді. Коли мислення, орієнтоване на результат, підживлює компанію, воно сприяє значущим організаційним процесам і програмам.
 • Командна робота: Важко уявити чудову культуру компанії, яка б не сприяла інклюзивній командній роботі. Вашій організації слід уникати розмежування людей і віддавати перевагу інклюзивній атмосфері, де всі відділи та співробітники працюють разом.
 • Залучення співробітників: Щоб сприяти залученню, ви повинні зосередитися на мотивації та надиханні членів вашої команди (вашого найбільшого активу) стати частиною вашої організації. Вивчення того, що їх стимулює, дуже важливо.
 • Можливості навчання: Економічно ефективні можливості зростання є важливими для того, щоб вважатися роботодавцем, який справді залучає робочу силу з кількох поколінь.
 • Значення/мета: Окрім заробітної плати працівника, медичних виплат і часу відпустки, ваші працівники бажають понад усе — це цілеспрямованість. Вони хочуть знати, що роль, яку вони відіграють у вашій організації, має велике значення.
 • Безпека: Фізична безпека, як для будівельних компаній, і безпека роботи важливі для працівників. Ваше завдання — переконати членів вашої команди, що вони в безпеці, їх цінують і про них піклуються.
 • Доступ до команди лідерів: Ніщо не говорить про те, що «ми в цьому разом», більше, ніж коли новий член команди може зайти в офіс виконавчого члена команди та з повагою висловити свою думку.

Культура компанії впливає на кожен етап трудового циклу, навіть на його початок. Щоб отримати допомогу щодо найму, перегляньте наш посібник про те, як найняти нових співробітників.

Поради щодо створення гарної корпоративної культури

Розуміння культури компанії є одним з аспектів успішного роботодавця; будівництво це інше. Щоб побудувати міцну корпоративну культуру, ви повинні застосувати цілісний і комплексний підхід.

Місія та бачення є ключовими складовими будь-якого бізнесу. Вони допомагають поставити мету щодо того, ким ви хочете бути і куди ви хочете йти. Якщо вам потрібна допомога у створенні свого бачення та місії, перегляньте наші статті з чудовими прикладами заяв про бачення та місії.

Щоб побудувати сильну корпоративну культуру, ви повинні реалізувати своє бачення та місію. Наприклад, компанія, яка зосереджується на покращенні можливостей охорони здоров’я, може мати дуже щедру політику про відпустку, тоді як компанія, яка хоче бути інноваційною, може мати робочі місця, які включають такі елементи, як ігри та дошки для стимулювання ігор і творчості.


Розпитування співробітників про сильні та слабкі сторони компанії, а також про те, чи добре вона виконує свою роботу, дотримуючись своїх основних цінностей, значною мірою сприятиме розвитку позитивної культури. Ви також повинні бути свідомо запитуючи різноманітну групу співробітників вашої компанії. Різноманітна група співробітників допоможе вам побудувати інклюзивну культуру, яка залучатиме велику кількість різноманітних клієнтів. Нарешті, ці типи розмов також допоможуть вам знати, які запитання поставити новим заявникам, щоб перевірити, чи підходять вони культурно.


На основі відповідей ваших співробітників і відгуків клієнтів ви можете вирішити, що вам потрібно змінити деякі аспекти вашої культури. Це може означати зміну основних цінностей, додавання нових політик, послаблення деяких обмежень або навіть перегляд вашого бачення чи заяви про місію. Бути досить гнучким, щоб змінюватися в ногу з часом, дозволить вашій культурі розвивати (і рости разом) ваш бізнес.


Нижня лінія

Розуміння того, що визначає культуру вашої компанії та як ви можете розвивати та плекати цю культуру, допоможе вам створити чудове місце для роботи та зростаючий і процвітаючий бізнес. Ми надали приклади корпоративної культури, щоб допомогти вам зрозуміти, як покращити або просувати культуру, яка вже є у вашому бізнесі.

Leave a Comment