Що таке програма Lensa AI — і чи небезпечна вона для вашої конфіденційності?

Якщо ви цього тижня прокручували будь-яку соціальну медіа-платформу — особливо Instagram — ви, мабуть, бачили безліч оцифрованих портретів, якими поділилися друзі. Вони виглядають анімованими, мультяшними і, перш за все, неймовірно красивими.Зроблено за допомогою Lensa AI

Портрети створюються за допомогою нового додатка для фотографій Lensa AI, який має на меті зробити «ваші селфі краще, ніж ви могли собі уявити».

Lensa використовує штучний інтелект для оцифрування портретів у різноманітних категоріях, від аніме до фентезі до того, що вони називають «стильними», — що найбільше нагадує картину олією на яскравому кольоровому або порожньому фоні. Сам додаток є безкоштовним, але портрети платні. За допомогою семиденної «безкоштовної пробної версії» користувачі можуть завантажити від 10 до 20 селфі, а потім вибрати пакет унікальних аватарів: від 50 за 3,99 доларів США, 100 за 5,99 доларів США або 200 за 7,99 доларів США. Річна підписка коштує $35,99.

Однак популярність програми підняла питання щодо конфіденційності, а також потенційно шкідливої ​​природи програм для редагування та фільтрів, які заполонили соціальні мережі з моменту створення Snapchat у 2011 році, FaceTune у 2013 році та, зрештою, TikTok у 2016 році.

Близько трьох років тому, Житель Нью-Йорка письменниця і письменниця Джіа Толентіно відома як боролася з темною стороною фільтрів соціальних мереж, висвітлюючи дедалі популярнішу тенденцію в косметичній хірургії серед молоді, яка прагне отримати «обличчя в Instagram».

«Єдине кіборгійське обличчя», як пише вона, звичайно, молоде. «У нього котячі очі й довгі мультяшні вії; у нього маленький акуратний ніс і повні пишні губи», — продовжує вона. «Він дивиться на вас сором’язливо, але байдуже, наче його власник взяв половину клонопіну й збирається попросити вас підвезти на приватному літаку до Коачелли».

Однак, на відміну від інших фільтрів у соціальних мережах і додатків для редагування фотографій, таких як FaceTune, Lensa не намагається виглядати «справжнім», а радше використовує новий вид спотворення фотографій, що ґрунтується на його потойбічності.

Я сам спробував додаток і дотримувався інструкцій, перш ніж створювати портрети. Він вимагає мінімум 10 фотографій (максимум 20) і демонструє приклади «хороших» і «поганих» виборів. Хороший вибір – це селфі зблизька, яке демонструє ваші природні особливості. Поганий вибір – ви у відпустці, трохи далеко, але все одно дивитеся в камеру.

Після вибору фотографій технологія займає до 20 хвилин, щоб створити портрети в 10 стилях: фентезі, казкова принцеса, фокус, поп, стильний, аніме, світло, каваї, райдужний і космічний.

За темою: 3 способи, як штучний інтелект змінить світ у 2023 році

«Портрети» схожі на мене, це безперечно, але є щось водночас мрійливе та антиутопічне у подібності та відмінності. Lensa точно зафіксував мої зелені очі та темне волосся. Що найбільше тривожило, так це точність, з якою він зафіксував мою дещо незграбну посмішку із закритими ротами, яка присутня на багатьох моїх фотографіях і в реальному житті.

Зроблено за допомогою Lensa AI

Однак дівчина на портретах чимось схожа на мене, можливо, хтось міг би бути схожим на мене, якби мене зіграли в голлівудському фільмі — вона молодша, з вузьким носом, виступаючими ключицями і повнішими губами — словом, вона виглядає набагато краще. Інша тривожна відмінність полягала в тому, що, незважаючи на те, що мій вибір фотографій був лише селфі з шиї вгору, Lensa або анімував моє тіло, щоб бути вражаюче худим, а на кількох фотографіях було показано декольте в топах і сукнях, а інші демонстрували об’єктивно натякаючі пози — що я зрозумів лише пізніше. можна вважати щасливим порівняно з тим, що інші жінки отримали від програми.

Зроблено за допомогою Lensa AI

Мелісса Хейккіля, старший репортер MIT Technology Review, написала, що зі 100 створених аватарів 16 були топлес, а ще на 14 вона була в «надзвичайно мізерному одязі та відверто сексуальних позах».

І Хейккіля не єдиний. Зої Соттіле, репортерка CNN, мала подібний досвід, коли Lensa створювала різкі сексуальні зображення, незважаючи на те, що її фотографії були повністю одягненими. «На одному з найбільш дезорієнтуючих зображень виглядало так, ніби версія мого обличчя була на оголеному тілі», — пише вона. «На кількох фотографіях здавалося, що я голий, але зі стратегічно розміщеною ковдрою, або зображення просто обрізане, щоб приховати щось відверте».

Однак, коли справа доходить до чоловічих аватарів, портрети випромінюють і мужність, і силу: створюють чоловіків як воїнів, астронавтів і щось схоже на фотосесію на тему Top-Gun.

Після генерації власних аватарок і читання про подібний досвід інших жінок раптом стало зрозуміло, чому програма, перш ніж генерувати ваші портрети, вимагає, щоб ви були «повнолітніми (18/21+)».

Підприємець звернувся до Lensa AI за коментарем.

За темою: художники «стурбовані майбутнім людської творчості» після використання мистецтва, створеного штучним інтелектом

Крім можливих проблем етики та сексуалізації жінок, додаток створює проблеми конфіденційності для користувачів. Оскільки для створення портретів використовується розпізнавання облич, постає питання про те, як довго — і де — зрештою зберігаються ці фотографії. Відповідно до політики конфіденційності програми, вона використовує технологію TrueDepth API, а фотографії користувачів «навчають наші алгоритми працювати краще та показувати вам кращі результати».

Однак у деяких є занепокоєння щодо того, що відбувається з даними. «Ви справді хочете, щоб ваше обличчя було у великій базі даних? Люди повинні самі вирішити, але це не доброякісно, ​​в цьому немає нічого, це не просто розвага», — сказала Керрі Боумен, біоетик з Університету Торонто, CTV News. .

Проте компанія Твітнув що зображення видаляються з сервера після створення.

Lensa AI вперше був запущений у 2018 році як продукт Prisma, який функціонував як додаток для редагування фотографій і фільтрів разом із можливістю перетворювати зображення на витвори мистецтва. Однак у листопаді 2022 року він запустив функцію «Чарівний аватар», яка охопила соціальні мережі та створювала зображення, якими можна ділитися. Враховуючи нещодавню появу програми, залишається невідомим, які наслідки Lensa для конфіденційності та психології.

Минулого місяця FaceTune зіткнувся з колективним позовом у штаті Іллінойс, стверджуючи, що програма незаконно збирає, зберігає та використовує дані споживачів, що є порушенням Закону штату Іллінойс про конфіденційність біометричної інформації (BIPA). Позивачі — троє батьків зі штату Іллінойс, які стверджують, що Lightricks (материнська компанія FaceTune) зібрала біометричні дані їхніх дітей віком 4, 10 і 13 років.

Незважаючи на те, що Lensa дотримується своєї обіцянки конфіденційності, програма все ще нова, тому багато чого залишається невідомим. Що стосується певної міри етичних і психологічних проблем, пов’язаних із такими програмами для редагування фотографій, судовий позов може бути складним, оскільки робота з програмою, по суті, передбачає певне сприйняття власного візуального спотворення.

За темою: чи є ШІ ризиком для творчості? Відповідь не така проста

З відгуків про Lensa в магазині додатків більшість надзвичайно позитивні — вони хвалять його як «найкращий у своєму роді» або один користувач каже, що «любить додаток» і продовжує використовувати його, незважаючи на незначні збої. Найбільше негативних скарг щодо ліміту фото, збоїв і вартості. Інші скарги стосуються невдоволення якістю певних фотографій, стверджуючи, що на деяких зображеннях очі спотворені або кінцівки виглядають неприродно. «У мене пальці виглядають гротескно, очі неправильно нафарбовані, або одне око більше за інше або опущене, обличчя деформовані або розчленовані, голова або відрізана, або зовсім відсутня на фотографіях», — пише інший користувач.

Тож для тих, хто шукає штучного інтелекту, можливо, Lensa не є ідеальним додатком.

Leave a Comment