Що таке хмарні обчислення? Ось усе, що вам потрібно знати.

Хмарні обчислення захопили світ штурмом, і це не дарма. Це значущий і ефективний спосіб надання програмного забезпечення та комп’ютерних ресурсів людям у всьому світі. Таким чином, підприємства та компанії всіх рівнів тепер використовують хмарні обчислення для різних потреб.

Загальновідомо, що хмарне сховище не включає великі дані; замість цього він має справу з фізичними серверами та операційними системами. Однак, крім того, багатьом американцям і працівникам, які працюють на першому місці, хмарні рішення можуть здатися трохи складними для розуміння.

Нижче наведено розбивку всього, що вам потрібно знати про хмарні обчислення, включаючи те, що це таке, як це працює та типи хмарних обчислень, з якими ви можете зіткнутися.

пов’язані: Ось як розвиваються хмарні обчислення, цінний ресурс для компаній

Пояснення щодо хмарних обчислень

Хмарні обчислення — це доставка платформ, додатків та інших ІТ-ресурсів через Інтернет за запитом від одного терміналу до іншого.

Без хмарних обчислень компанія зазвичай повинна створювати або купувати програмне забезпечення, а потім розміщувати це програмне забезпечення у своїх центрах обробки даних, серверах, жорстких дисках або комп’ютерах. Наприклад, компанія може придбати програмне забезпечення для керування проектами та встановити його за допомогою диска.

Натомість хмарні обчислення передають інформацію, необхідну для програмного забезпечення — наприклад, платформи управління проектами — через Інтернет, до якої корпоративні комп’ютери отримують миттєвий доступ.

Комп’ютери компанії під’єднуються до Інтернету, отримують доступ до серверів постачальника програмного забезпечення для керування проектами, а інформація для програмного забезпечення для керування проектами завантажується прямо на ці термінали.

Таким чином, хмарні обчислення дозволяють організаціям будь-якого розміру отримувати доступ до ІТ-ресурсів без покупки, володіння та обслуговування центрів обробки даних і послуг, необхідних для виконання ІТ-завдань.

Хмарні обчислення надають організаціям більшу пропускну здатність і економію коштів, надаючи доступ до відкритих даних без необхідності розміщувати на місці масивні комп’ютерні мейнфрейми.

пов’язані: 4 способи використання хмарних обчислень, щоб масштабувати свій бізнес

Як працюють хмарні обчислення?

Хмарні обчислення дозволяють клієнтським пристроям, таким як комп’ютерні термінали, отримувати доступ до хмарних програм і даних через Інтернет. Ці програми та дані зберігаються віддалено — за межами сайту кінцевого клієнта — серверів або комп’ютерів.

За допомогою рішення для хмарних обчислень передня частина — наприклад, корпоративний комп’ютерний термінал — підключається до Інтернету, а потім — до задньої частини — наприклад, постачальника хмарних послуг.

Постачальник хмарних послуг підтримує сервери, комп’ютери та бази даних, де зберігається інформація, програми та платформи.

Передня і задня частина обмінюються даними через Інтернет через центральний сервер. Сервер використовує певні протоколи та зазвичай використовується для швидкого та безпроблемного обміну даними.

У той же час компаніям або кінцевим користувачам не потрібно зберігати локальну ІТ-інфраструктуру. Такі компанії можуть виконувати свої робочі навантаження, оптимізувати продуктивність і використовувати сучасні інструменти розробки або хмарні інструменти безпеки для зберігання конфіденційних даних, починаючи від Amazon Web Services і закінчуючи іншими компаніями.

Якщо це здається футуристичним і високотехнічним, це тому, що це так. Сучасні хмарні обчислення значною мірою покладаються на технології автоматизації та віртуалізації. Однак хмарні обчислення зараз досить надійні та вигідні, щоб замінити придбання та встановлення програмного забезпечення на домашніх комп’ютерах для багатьох організацій і цілей.

пов’язані: Все ще сумніваєтеся в хмарних обчисленнях?

Види хмарних обчислень

Технічно ви або ваша компанія можете використовувати багато різних типів хмарних обчислень. Ось розбивка основних типів хмарних обчислень:

SaaS — програмне забезпечення як послуга

SaaS або програмне забезпечення як послуга хмарних обчислень – це те, що це звучить: доставка програмних послуг, як-от програм або додатків, через Інтернет. Наприклад, Microsoft Office 365 є типом програми SaaS.

Крім того, більшість програм корпоративного рівня, як-от пакети ERP від ​​Oracle або SAP, доступні в хмарі у форматах SaaS.

Незважаючи на це, хмарні обчислення SaaS є найпоширенішим типом хмарних обчислень, оскільки підприємства можуть використовувати їх для доступу до критично важливих програм або додатків на відстані без необхідності встановлювати або купувати ці програми на своїх домашніх комп’ютерах.

IaaS — інфраструктура як послуга

IaaS або інфраструктура як послуга хмарних обчислень забезпечує віртуалізоване зберігання, мережу та обчислювальну потужність через Інтернет на індивідуальній основі або на основі плати за використання. Наприклад, якщо вашому серверу потрібні додаткові ресурси, ви можете отримати їх у постачальника хмарних обчислень.

Тоді, коли трафік вашого веб-сайту чи сервера зменшується, ви можете відмовитися від цих ресурсів і «повернути» їх постачальнику хмарних обчислень.

Таким чином, вам доведеться платити лише за ту хмарну інфраструктуру чи ІТ-ресурси, які вам потрібні, тому ви не витрачаєте гроші. Цей тип хмарних обчислень є частиною того, що робить хмарні обчислення загалом високомасштабованими та гнучкими.

PaaS — платформа як послуга

PaaS або платформа як послуга хмарних обчислень пропонує послуги та робочі процеси для розробників, які часто використовують різні процеси, інструменти та API для створення, тестування та розгортання програм.

Salesforce Platform і Salesforce Heroku є прикладами пропозицій PaaS, а також OpenShift і Cloud Foundry.

FaaS — функція як послуга

FaaS, або функція хмарних обчислень служби, технічно є безсерверним обчисленням. Його також переважно використовують розробники.

Цей тип служби хмарних обчислень не дозволяє розробникам переглядати або змінювати будь-що під їхнім стеком коду. Таким чином розробники можуть зосередитися на завантаженні функціональних блоків коду та їх поєднанні з іншими процесами або фрагментами коду. Продукти FaaS включають AWS Lambda, Google Cloud Functions і IBM Cloud Functions.

Що таке приватна хмара?

Приватна хмара — це приватна мережа, яка використовує ті самі технології, що й загальні або публічні хмари. Велика компанія може мати власну приватну хмару, розміщуючи та обслуговуючи власні сервери або бази даних.

Потім, замість того, щоб кожному комп’ютеру в цій компанії встановлювати частину програмного забезпечення по черзі, ці комп’ютери просто підключаються до серверів або баз даних і через хмарні обчислення отримують необхідні SaaS-рішення віддалено.

Що таке гібридна хмара?

Гібридна хмара – це суміш загальнодоступної та приватної хмари. Він створений шляхом створення різних паралельних середовищ, які дозволяють програмам і даним легко переміщатися між приватними та публічними хмарами.

пов’язані: Можливості в хмарних обчисленнях

The переваги хмарних обчислень

Хмарні обчислення мають багато важливих переваг, тому вони стали такою важливою частиною сучасного бізнесу.

доступність

По-перше, хмарні обчислення часто є економічно ефективнішими для бізнесу. Замість того, щоб створювати, підтримувати та оновлювати сервери та бази даних, що коштує великих грошей, компанії можуть витрачати їх на оренду ІТ-ресурсів або додатків у постачальників хмарних обчислень.

Часто це набагато дешевше, ніж не лише купувати апаратне забезпечення, необхідне для обслуговування вашої власної комп’ютерної мережі, але й платити зарплату працівникам з обслуговування ІТ.

Спритність і гнучкість

Крім того, хмарні обчислення набагато гнучкіші та гнучкіші, ніж інші обчислювальні рішення. Якщо, наприклад, компанії потрібен новий продукт кібербезпеки якнайшвидше, вона може запросити служби безпеки або платформи у постачальника хмарних обчислень замість того, щоб купувати програмне забезпечення та фізично встановлювати його на кожному терміналі.

Масштабованість

Крім того, є масштабованість: можливість запитувати та використовувати ресурси настільки швидко, наскільки це необхідно, не витрачаючи час і гроші на попереднє створення необхідної інфраструктури.

Якщо бізнес, що розвивається, раптово отримує приріст відвідуваності веб-сайту, він може використовувати хмарні обчислення, щоб негайно отримати необхідні серверні ресурси. Тоді компанія може відмовитися від цих ресурсів сервера, коли трафік знову зменшиться, сприяючи доступності, згаданій вище.

Віддалений доступ

Хмарні обчислення дозволяють співробітникам і працівникам у всьому світі отримувати доступ до тих самих даних, програм і платформ, якщо вони мають підключення до Інтернету.

Це частина того, що сприяло ефективній та дієвій віддаленій роботі протягом пандемії Covid-19, і, ймовірно, залишатиметься невід’ємною частиною сучасної робочої сили на довгі роки.

Організації DevOps можуть виконувати програмування або інші завдання розробки програмного забезпечення/додатків віддалено за допомогою хмари та Інтернету речей (IoT).

пов’язані: Переваги та важливість хмарних обчислень для технічних підприємців

Безпека та надійність

Нарешті, хмарні обчислення підвищують безпеку та надійність організацій. Як згадувалося раніше, хмарні обчислення дозволяють провайдерам безпеки пропонувати організаціям послуги безпеки, такі як моніторинг, брандмауери та навіть програми безпеки.

Машинне навчання та штучний інтелект є важливими частинами багатьох хмарних платформ безпеки та публічних хмарних сервісів.

Але організації також можуть використовувати хмарні обчислення для автоматичного або віддаленого резервного копіювання файлів, захищаючи ключові клієнтські або корпоративні дані від збоїв, кібератак та інших несприятливих інцидентів.

Враховуючи зростаючу важливість кібербезпеки та довіри споживачів, не дивно, що багато компаній покладаються на хмарні обчислення для всіх своїх потреб у безпеці в Інтернеті.

Аварійне відновлення — це хмарна функція, яка має багато потенційних випадків використання. Правильно оновивши свої хмарні ресурси, ви зможете запобігти збоям або загрозам у реальному часі для вашого бізнесу.

Хмарні обчислення – це революційна форма мережевих обчислень, яка передає програмне забезпечення, платформи та необроблені обчислювальні ресурси на пристрої та робочі термінали з будь-якої точки світу.

Завдяки хмарним обчисленням бізнес і онлайн-операції стали більш гнучкими та ефективними, ніж будь-коли.

Шукаєте більше освітніх ресурсів, подібних до цього, щодо всіх технологій? Перегляньте бібліотеку Entrepreneur’s Science & Technology тут.

Leave a Comment