Що це таке та як це впливає на ваш бізнес

Комісія за повернений товар, також відома як комісія за недостатню кількість коштів (NSF), — це те, що ваша фінансова установа стягує, коли вона відхиляє або повертає транзакцію через недостатню кількість коштів. Середня комісія коливається від 27 до 40 доларів США за повернений товар.

Повернені товари можуть завдати фінансової шкоди вашому бізнесу, зашкодити репутації вашого бізнесу та вплинути на майбутні операції. Якщо ви хочете зберегти хорошу кредитну репутацію та заощадити на непотрібних витратах, найкраще дізнатися, як уникнути комісії за повернутий товар, а також що означає комісія за повернутий товар для вашого бізнесу.

Як працює комісія за повернений товар

Коли ваш банк намагається провести чек або електронний платіж через ваш рахунок, а на вашому балансі недостатньо коштів, трансакцію буде відхилено або повернено. Якби це була трансакція з чеком, вона відскочила б і вважалася б поганою. Потім банк стягне з вас комісію за повернений товар. Повернення товарів також може статися, якщо платіж або чек надіслано на закритий або заморожений рахунок.

Приклад комісії за повернений товар

Припустимо, ви виписали чек постачальнику на суму 1000 доларів. Однак ви забули, що баланс вашого поточного рахунку становив лише 800 доларів США, і ви не маєте захисту від овердрафту. Коли ваш постачальник депонує чек до свого банку, він повертається через недостатню кількість коштів. Потім банк стягне з вас комісію за повернений товар як штраф за виписані чеки на недостатній баланс.

Комісія за повернений товар проти комісії за овердрафт

Комісія за повернений товар стягується, коли банк відхиляє фінансову операцію через недостатню кількість коштів, що призводить до неправильних чеків або повернення платежів. Тим часом комісія за овердрафт стягується, коли ваш банк схвалює транзакцію на недостатній баланс і тимчасово покриває витрати, що призводить до негативного балансу на рахунку.

Скільки коштує плата за повернений товар?

Середня плата за повернений товар у Сполучених Штатах коливається від 27 до 40 доларів США за повернений товар через недостатню кількість коштів, але ця сума може відрізнятися від банку до банку. Якщо ви виписуєте кілька чеків, які ваш баланс не може покрити, з вас стягуватиметься комісія за повернений товар за кожен пред’явлений чек.

Відмова від комісії за повернений товар:

Якщо ви отримаєте комісію за повернений товар, ви можете зв’язатися зі своїм банком, щоб дізнатися, чи не стягуватиметься вона. Якщо ви вперше стягуєте комісію NSF і є клієнтом із хорошою кредитною репутацією, є шанс, що банк відмовиться від комісії.

Вплив комісії за повернений товар на ваш бізнес

Фінансовий

Якщо у вас є багато відхилених транзакцій, комісія за повернений товар може легко збільшитися. Деякі банки стягують комісію за кілька повернених товарів протягом дня, якщо повертається кілька товарів. Наприклад, перевірка бізнесу Chase може стягувати до шести комісій за недостатню кількість коштів на день по 34 долари США за кожну, тож це може коштувати вам до 204 доларів США на день. Bank of America може стягувати до чотирьох на день по 35 доларів США або до 140 доларів на день.

Ділова репутація

Відхилені транзакції часто призводять до затримки платежів, що може погіршити ваші стосунки з клієнтами, постачальниками чи продавцями. Якщо ваш бізнес створить репутацію за виписування безнадійних чеків, інші підприємства можуть відмовитися працювати з вами в майбутньому.

Закриття рахунку

Якщо ваша компанія має забагато повернених товарів, ваш банк може повністю закрити ваш рахунок. Облікові записи, закриті через комісію за повернений товар, часто можуть бути передані для стягнення боргів, що може в кінцевому підсумку завдати шкоди вашому кредиту.

Майбутня банківська діяльність

Хоча відмовлені та повернуті чеки не мають прямого впливу на вашу кредитну оцінку, наявність негативних елементів у вашій банківській історії може вплинути на ваш звіт ChexSystems, звіт, який багато банків США використовують для аналізу рівня ризику вашого бізнесу. Якщо у вас є негативний звіт ChexSystems, банки можуть відмовити вам у відкритті рахунку.

Як уникнути комісії за повернений товар

 1. Регулярно контролюйте свій обліковий запис: Щоб переконатися, що на вашому рахунку достатньо коштів для покриття всіх чекових операцій, необхідно регулярно відстежувати свій баланс. Інтернет-банкінг і мобільний банкінг дозволяють перевіряти баланси на рахунку в дорозі.
 2. Відстежуйте свої фінансові операції: Відстежуйте свої чекові операції та автоматичні платежі та порівнюйте їх із балансом свого рахунку. Переконайтеся, що на вашому рахунку достатньо балансу, перш ніж виписувати чеки та до настання терміну виконання автоматичних платежів.
 3. Підпишіться на сповіщення про баланс: Деякі банки дозволяють налаштовувати сповіщення електронною поштою або мобільними текстовими повідомленнями, які сповіщатимуть вас, коли ваш рахунок падає нижче певного порогу. Сповіщення про баланс також можуть допомогти вам виявити підозрілі стягнення.
 4. Внесіть додаткові кошти на свій рахунок: Створіть буфер від недостатніх коштів, встановивши мінімальний цільовий баланс. Регулярно вносьте кошти, щоб підтримувати баланс вашого рахунку в межах цього цільового порогу. Щоразу, коли ваш баланс падає нижче цільового значення, обов’язково поповнюйте суму якнайшвидше.
 5. Підпишіться на захист овердрафту: Більшість банків дозволяють зареєструвати захист від овердрафту, коли ви відкриваєте банківський рахунок. Завдяки захисту від овердрафту ваш банк переказує кошти з вашого ощадного рахунку, кредитної лінії чи кредитної картки для покриття будь-якої транзакції за відсутності коштів. Хоча захист від овердрафту може допомогти вам уникнути комісій за повернені товари та погіршення ваших ділових відносин, зазвичай вам потрібно сплачувати комісію за послуги захисту від овердрафту.
 6. Виберіть банк без комісії NSF: Деякі провайдери не стягують комісію NSF. Bluevine, наприклад, відхиляє транзакції за недостатніх коштів, але не стягує комісій за помилку.

Що робити, якщо ви виписали поганий чек

Хоча ви повинні зробити все можливе, щоб уникнути комісії за повернений товар, корисно знати, що робити, якщо ви випадково виписали поганий чек. Ось кроки, які ви можете зробити, щоб виправити ситуацію або запобігти подальшій шкоді:

 1. Зв’язатися з одержувачем чеку: Як тільки ви дізнаєтеся, що ваш чек повернувся, важливо негайно зв’язатися з одержувачем, щоб вибачитися. Таким чином ви зможете уникнути псування ділових відносин із одержувачем чека.
 2. Сплатіть борг: Домовтеся про оплату з одержувачем і сплатіть свій борг якнайшвидше, включаючи комісію за повернутий чек, якщо це можливо.
 3. Сплатіть комісію за повернений товар: Обов’язково сплатіть комісії, які стягує банк. Якщо у вас хороші ділові стосунки зі своїм банком, ви також можете спробувати подати запит на відшкодування.
 4. Попросіть квитанції або підтвердження своїх платежів: Після сплати балансу попросіть квитанції в одержувача чека. Крім того, попросіть у своєму банку квитанцію про сплачену комісію за повернутий товар.
 5. Контролюйте свій рахунок і фінансові операції: Щоб запобігти повторенню помилки, регулярно контролюйте свій рахунок і всі свої фінансові операції.

Нижня лінія

Повторне стягнення комісії за повернутий товар може завдати шкоди вашим бізнес-фінансам, репутації та банківській історії. Щоб уникнути виписування недійсних чеків і стягнення комісії NSF, знайдіть час для моніторингу балансу свого рахунку, щоб переконатися, що на вашому рахунку достатньо коштів для покриття всіх витрат.

Leave a Comment