Що це таке і як це обчислити

Щоб успішно керувати компанією, вам потрібно знати все про свій бізнес, включаючи його фінанси. Одним із найважливіших фінансових показників, який потрібно зрозуміти, є маржа внеску, яка може допомогти вам визначити, скільки грошей ви заробите, продаючи певні продукти чи послуги.

Що ще важливіше, маржа внеску вашої компанії може сказати вам, який потенціал прибутку має продукт після врахування конкретних витрат.

Нижче наведено детальний розподіл маржі внесків, у тому числі спосіб їх розрахунку.

Що таке внесок?

Маржа внеску являє собою гроші, отримані від продажу продукту або підрозділу після віднімання змінних витрат на ведення вашого бізнесу.

Подумайте про його назву — маржа внеску — це те, наскільки продаж певного продукту чи послуги сприяє загальній прибутковості вашої компанії. Це те, наскільки цінним є продаж певного продукту чи лінійки продуктів.

пов’язані: Як оцінити свої послуги з підбору персоналу

Під час розрахунку маржі внеску ви визначаєте ціну продажу за одиницю (наприклад, ціну продажу автомобіля) і віднімаєте змінну вартість за одиницю або змінні витрати, які йдуть на виготовлення кожного продукту.

Можливо, вам знадобиться використати формулу маржі внеску для звітів про чистий прибуток вашої компанії, звітів про чистий продаж або чистий прибуток, валової рентабельності, грошових потоків та інших фінансових звітів або фінансових показників.

Про що говорить маржа внеску?

Маржа внеску є однією з найважливіших частин аналізу беззбитковості. Аналіз беззбитковості — це фінансовий розрахунок, у якому зважуються витрати на виробництво та ціна продажу одиниці, щоб визначити точку беззбитковості, точку, за якої загальні витрати та загальний дохід дорівнюють. Аналіз беззбитковості може допомогти вам в управлінні ризиками

Аналіз беззбитковості корисний для визначення того, скільки капіталу вам знадобиться для нового продукту, і розрахунку ризику, пов’язаного з новою бізнес-діяльністю. Вони часто використовуються для визначення собівартості виробництва та планів продажних цін на різні продукти, наприклад:

 • Скільки слід оцінювати конкретні продукти.
 • Скільки продуктів вам потрібно продати, щоб отримати прибуток (кількість одиниць може визначити низьку чи високу маржу внеску).
 • Який дохід від продукту ви отримаєте.

Маржа внеску також говорить вам, як відокремити загальні постійні витрати та елементи або компоненти прибутку від продажів продукту. Крім того, маржа внеску допомагає вам визначити діапазон продажних цін на продукт або можливі ціни, за якими ви можете розумно продати цей продукт.

Інші речі, про які вам повідомляє маржа пайового внеску, включають наступне:

 • Рівень прибутку, який ви можете очікувати від продажу певних продуктів.
 • Комісійні від продажів, які ви повинні сплачувати членам команди продажів.
 • Комісійні від продажу, які ви повинні сплачувати агентам або дистриб’юторам.

Як розрахувати a маржинальний прибуток

На щастя, ви можете розрахувати маржу внеску за основною формулою:

C = R – V

“C” означає маржу внеску. “R” означає загальний дохід, а “V” означає змінні витрати. З цими визначеннями рівняння виглядає так:

Маржинальний прибуток = Загальна виручказмінні витрати

Зауважте, що ви також можете виразити маржу свого внеску як частину загального доходу вашого бізнесу. Тоді коефіцієнт маржі внесків або CR буде виражено за такою формулою:

CR = (R – V) / R або маржинальний прибуток = (Загальна виручказмінні витрати) / Загальна виручка

Постійні витрати проти змінні витрати

Вирішальними для розуміння внеску є постійні та змінні витрати.

Постійні витрати – це одноразові покупки таких речей, як машини, обладнання чи бізнес-нерухомість.

Постійні витрати зазвичай залишаються незмінними незалежно від того, скільки одиниць ви створюєте або продаєте. Постійні витрати для рівняння маржі внеску стають меншим відсотком від вартості кожної одиниці, коли ви виробляєте або продаєте більше цих одиниць.

Змінні витрати – навпаки. Вони можуть час від часу коливатися, як-от вартість електроенергії чи певних поставок, які залежать від статусу ланцюга постачання.

Маржинальний прибуток приклад

Уявіть, що у вас є машина, яка створює нові чашки, і вона коштує 20 000 доларів. Щоб зробити нову чашку, вам доведеться витратити 2 долари на сировину, наприклад кераміку, електроенергію для живлення машини та робочу силу для виготовлення кожного продукту.

Якби ви виготовили 100 нових чашок, ваші загальні змінні витрати становитимуть 200 доларів. Однак ви повинні пам’ятати, що для виготовлення всіх цих чашок також потрібна машина вартістю 20 000 доларів. Машина представляє ваші постійні витрати.

А тепер уявіть, що ви робите ці чашки, які продаватимуться по три долари за одиницю. Тепер ви можете визначити прибуток на одиницю, підставивши наведені вище числа:

 • SP – TC = Прибуток на одиницю, де SP – ціна продажу, а TC – загальні витрати.
 • $3 – $2 = $1 прибутку на одиницю.

У цьому прикладі прибуток на одиницю дорівнює маржі внеску. Це те, скільки кожна продана чашка сприяє «реальному» прибутку.

Як можна використовувати маржинальний прибуток?

Ви можете використовувати маржу внеску, щоб допомогти вам приймати розумні бізнес-рішення, особливо щодо типів продуктів, які ви виробляєте, і ціни на ці продукти.

Аналіз маржі внеску може допомогти вашій компанії вибрати з різних продуктів, які вона може використовувати для конкуренції в певній ніші на основі наявних ресурсів і праці.

пов’язані: Визначення Вашого Беззбитковості

Наприклад, ви можете зробити дорожчу версію звичайного продукту, якщо передбачите, що він краще використовуватиме ваші обмежені ресурси, враховуючи ваші постійні та змінні витрати.

Ви також можете використовувати маржу внеску, щоб визначити, чи точно ви встановили ціну продукту щодо ваших цілей прибутку.

Наприклад, якщо маржа внеску для певного продукту занизька, це може бути ознакою того, що вам потрібно або підвищити ціну, коли ви продаєте продукт. Це також може означати, що вам потрібно зменшити змінні витрати (тобто, пов’язані з виробництвом і постачанням), пов’язані з цим продуктом, щоб отримати більший прибуток.

Маржинальний прибуток у порівнянні з валовий прибуток

Маржу внесків часто порівнюють із маржею валового прибутку, але вони відрізняються. Рентабельність валового прибутку – це різниця між доходом від продажу та вартістю проданих товарів.

Під час розрахунку внеску ви враховуєте лише змінні витрати, необхідні для створення продукту. Валовий прибуток включає всі витрати, які ви несете, щоб здійснити продаж, включаючи як змінні витрати, так і постійні витрати, як-от вартість машин або обладнання.

пов’язані: Як розрахувати валовий прибуток

Крім того, маржа внеску говорить вам, скільки додаткового доходу ви отримуєте, створюючи додаткові одиниці після досягнення точки беззбитковості.

Простіше кажучи, маржа внеску говорить вам, скільки грошей кожний додатковий продаж сприяє вашому загальному прибутку після досягнення певного рівня прибутковості.

Це одна з причин, чому економія на масштабах настільки популярна й ефективна; у певний момент навіть дорога продукція може стати прибутковою, якщо ви виготовляєте та продаєте достатньо.

Коли слід використовувати маржинальний прибуток?

Як правило, ви повинні використовувати внесок, щоб сказати вам:

 • Якщо ви неправильно встановили ціну на товар.
 • Скільки продуктів потрібно продати, щоб отримати прибуток на основі змінних витрат.
 • Чи потрібно вам скоротити операційні або трудові витрати, пов’язані з виготовленням продукту.

Від’ємна маржа внеску, як правило, вказує на негативну ефективність продукту чи послуги, тоді як позитивна маржа внеску вказує на зворотне.

Проте, можливо, краще уникати використання маржі внеску окремо, особливо якщо ви хочете оцінити фінансовий стан усієї вашої операції. Натомість подумайте про використання маржі внеску як елемента комплексного фінансового аналізу.

Використовуйте маржу внеску разом із маржею валового прибутку, своїм балансом та іншими фінансовими показниками й аналізом. Це єдиний реальний спосіб визначити, чи є ваша компанія прибутковою в короткостроковій та довгостроковій перспективі, і чи потрібно вам внести масштабні зміни у свої моделі прибутку.

пов’язані: Розуміння різниці між Валовий дохід і розмітка

Ви також можете використовувати внесок як інвестор. Інвестори та аналітики використовують маржу внесків для основних або основних продуктів компанії.

Вони можуть використовувати цю інформацію, щоб визначити, чи компанія точно оцінює свою продукцію чи, ймовірно, отримає прибуток, не дивлячись на баланс компанії чи іншу фінансову інформацію.

Наприклад, якщо компанія має низьку маржу внеску на свої основні продукти, вона може витрачати більше грошей, ніж заробляє.

І навпаки, хороша маржа внеску може вказувати на те, що компанія чудово працює та розумно використовує свої ресурси.

пов’язані: 5 міфів про майстерність Прибуток

Отже, які висновки щодо маржі внеску?

Як ви бачите, маржа внеску є важливим показником, який слід обчислити та враховувати, коли вирішуєте, чи робити чи надавати певний продукт чи послугу.

Після того, як ви обчислите маржу внеску, ви зможете визначити, чи той чи інший продукт є кращим для вашого прибутку. І все-таки, звичайно, це лише один із найважливіших фінансових показників, який вам потрібно освоїти як власнику бізнесу.

Хочете отримати більше подібних ресурсів? Перегляньте величезну бібліотеку посібників і ресурсів Entrepreneur, яка постійно зростає щоб допомогти вам на шляху до професійного успіху.

Leave a Comment