Яка найкраща домовленість про опіку над дітьми?

Рішення про опіку над дітьми впливають не лише на вас, але, що найважливіше, на ваших дітей. Тому розумно хотіти зробити те, що найкраще для вашої дитини, і створити правильну домовленість про опіку над нею.

Хоча ідеальної домовленості про опіку не існує, коли це можливо, опіка 50/50 часто є найкращою для дітей. Однак, коли 50/50 неможливо, багато інших розкладів можуть краще підійти вашій родині.

Вирішення опіки над дитиною

Приймаючи рішення щодо домовленостей про опіку над дітьми, важливо почати з визначення типу прав опіки, які отримає кожен із батьків.

Опіка над дитиною означає не просто місце проживання дитини. Крім того, домовленості про опіку залежать від прав на опіку, які отримує кожен із батьків.

Існує два основних види опіки: фізична та юридична. Фізична опіка означає місце проживання дитини. Обоє батьків можуть розділяти фізичну опіку. Законна опіка, з іншого боку, стосується можливості приймати рішення від імені дитини, наприклад, де вона буде відвідувати школу. Батьки також можуть розділити законну опіку.

Опіка також може бути спільною або єдиною. Спільна опіка дає обом батькам фізичні та юридичні права опіки над дітьми. Хоча це не завжди означає, що батьки будуть мати ідеальний графік 50/50, батьки будуть активно брати участь у житті своїх дітей.

В якості альтернативи одноосібна опіка дає лише одному з батьків фізичну та юридичну опіку над дитиною. Хоча не ідеально, щоб лише один із батьків мав опіку над своєю дитиною, іноді це необхідно для вигоди дитини.

Спільна опіка є найбільш сприятливою для дітей, коли вона вигідна всім учасникам.

Як скласти графік опіки над дитиною

Коли батькам дозволяється розділяти опіку над своїми дітьми, виникає потреба створити графік опіки над дітьми, який працюватиме як для батьків, так і для дітей. Батьки можуть визначити графік опіки, але якщо рішення не можуть бути прийняті між батьками, може втрутитися суд.

Між обома батьками

Ідеально, коли обидва батьки можуть об’єднати зусилля і приймати рішення за своїх дітей разом. Батьки можуть вільно спілкуватися та створювати умови опіки, які б відповідали дітям, їхнім розкладам і життям.

Коли батькам потрібна допомога, можна скористатися посередництвом для вирішення проблеми. Медіація об’єднує обох батьків та їхніх адвокатів (якщо вони мають законного представника) для роботи з медіатором, нейтральною третьою стороною. Медіатор працює над тим, щоб сприяти спілкуванню та вирішенню проблем між сторонами.

Якщо батьки можуть створити план опіки разом або через посередництво, вони можуть закріпити свою домовленість у письмовій угоді та подати її до суду для затвердження. Після затвердження суддею угода набуває чинності.

З судом

Якщо батьки не можуть спільно працювати над графіком опіки, суддя може втрутитися та створити домовленість, яка, на їхню думку, найкраще підходить для всіх. Судді враховують кілька факторів, у тому числі здатність кожного з батьків забезпечувати свою дитину, щоб надати право опіки та скласти графік.

Коли суд приймає остаточні рішення, вони стають частиною офіційного судового наказу. Якщо судовий наказ набув чинності, неможливо нічого змінити без офіційного звернення до суду з проханням про внесення змін.

Фактори, що впливають на опіку над дитиною

Існує багато домовленостей про опіку над дітьми

Домовленості про опіку над дітьми не є «одними для всіх». З цієї причини батьки та суди часто дотримуються більш поширених типів домовленостей про опіку, деякі з яких перелічені нижче. Однак батьки та суди також мають право встановлювати графіки опіки, які їм найкраще підходять.

Угода про опіку 50/50 часто відповідає інтересам дитини

Розглядаючи, яка домовленість про опіку над дитиною є найкращою, у більшості випадків угода 50/50 відповідає найкращим інтересам дитини. Це пояснюється тим, що домовленість 50/50 дозволяє дитині мати обох батьків, присутніх і активних у їхньому житті, що приносить користь життю, добробуту та майбутньому дитини.

Це особливо вірно, коли подружжя розлучається, і дитина змушена жити своїм новим життям без обох батьків під одним дахом. Це може бути важко пристосуватися, але спільне опікування дозволяє легше пристосуватися, оскільки дитина знає та очікує проводити час з обома батьками, навіть якщо це не в спільному домі.

Вирішуйте, чи 50/50 найкраще для вас

Як і багато речей у житті, опіка 50/50 не для всіх. Вирішуючи, чи буде 50/50 найкращим як для батьків, так і для дитини, слід враховувати кілька факторів.

Як правило, угода про опіку 50/50 найкраще працює за таких обставин:

 • Обоє батьків живуть в одному місті та відносно близько один від одного, що полегшує посадку та висадку
 • Дитина здатна звикнути проводити приблизно однакову кількість часу вдома в обох батьків
 • Батьки хочуть і можуть спілкуватися про дитину
 • Батьки погоджуються, що графік 50/50 буде в інтересах дитини
 • Обоє батьків готові внести будь-які зміни, необхідні для забезпечення та підтримки своєї дитини

Якщо все вищезазначене відповідає дійсності, варто розглянути домовленість про опіку над дитиною 50/50.

Інші загальні домовленості про опіку над дітьми

Іноді домовленість 50/50 не працює з тих чи інших причин, і це нормально. У випадку, якщо розподіл опіки 50/50 не підходить дитині або батькам, наведено деякі з інших видів опіки, які батьки часто вибирають:

 • Чергування тижнів
 • Чергування вихідних
 • Чергуючи кожні два дні
 • Чергування вихідних з буднім вечором
 • Чергування вихідних з будніми ночами
 • Чергування подовжених вихідних
 • Два тижні за раз

Насправді немає конкретних правил, коли йдеться про створення домовленостей про опіку. Якщо угода відповідає найкращим інтересам дитини, суддя, ймовірно, її схвалить.

Найняти адвоката та як заощадити гроші

Опіка над дитиною – це складна справа, і наявність правильного правового керівництва є критично важливою. Але юристи не дешеві. У деяких є плата за утримання від 7 000 до 10 000 доларів США.

Незалежно від того, потрібна вам мінімальна допомога чи широке представництво, вони є

способи заощадити гроші, наприклад окремі юридичні послуги. Якщо ви хочете дізнатися більше про окремі юридичні послуги та інші способи заощадити гроші, найнявши адвоката, перегляньте цю статтю.


Leave a Comment