Які перспективи електронної комерції B2B і важливість ринків?

Темпи зростання B2B електронної комерції були просто вражаючими за останнє десятиліття, часто перевищуючи 20% на рік.

Зведений річний темп зростання, який очікується до 2027 року, перевищить 8%. Іншими словами, майбутнє досить сонячне, коли справа доходить до електронної комерції B2B. Ось докладніше про те, що очікується, і про те, як ринки відіграватимуть важливу роль у загальних результатах.

Що таке B2B електронна комерція?

Ми найчастіше читаємо про електронну комерцію B2C, яка стосується компаній, які продають споживачам онлайн. B2B – це коли компанії продають товари та послуги іншим компаніям. Зазвичай йдеться про те, що більші компанії забезпечують менші тим, що їм потрібно. B2B ринок нині стала важливою частиною електронної комерції B2B завдяки тому, що доступна зараз технологія значно полегшує такі транзакції. Хоча концепція здається очевидною (велика кількість компаній пропонують свої продукти та послуги іншим компаніям на одній платформі), насправді її досить важко відтворити в реальному «онлайн» житті. Але деякі компанії спеціалізуються на створенні таких середовищ, тому найближчими роками в Інтернеті відкриватиметься все більше і більше B2B ринків, які займуть значну частку електронної комерції, яка відбуватиметься між підприємствами.

Чим пояснюється зростання B2B електронної комерції?

Першим фактором, який впливає на зростання електронної комерції B2B, є простий факт, що більшість із нас окремо все частіше використовує Інтернет для здійснення покупок. Це також впливає на нас в офісі, оскільки ми хочемо купувати в інших компаній. Цей простий факт значною мірою пояснює, чому електронна комерція B2B зростає в геометричній прогресії протягом останніх років.

Другий елемент, який ми повинні взяти до уваги, це той факт, що все більше і більше продуктів і послуг доступні в Інтернеті, з якого компанії можуть вибирати. Це полегшує процес, оскільки покупці, як правило, знаходять те, що їм потрібно, навіть не спілкуючись із представниками компаній, які пропонують продукти та послуги, які вони шукають.

Важливість ринків B2B в електронній комерції B2B

Якщо ви шукаєте цифру, щоб зрозуміти позицію ринку B2B в електронній комерції B2B, дивіться не далі, ніж його зростання з 2020 по 2021 рік. Воно зросло на 130%, досягнувши 56 мільярдів доларів за останній рік. Насправді це був найбільший зростаючий сегмент електронної комерції B2B у тому році, і жодні дані не вказують на можливе уповільнення в найближчому майбутньому.

Основна причина, яка пояснює таке зростання та позицію, яку він зараз займає в галузі, полягає в тому, що ринки вигідні як для покупців, так і для продавців. Коли справа доходить до придбання продуктів, покупці хочуть мати можливість перетворити свій досвід особистих покупців у свій професійний світ. Вони вірять у процес пошуку того, що шукають в Інтернеті, на основних платформах, і тому прагнуть робити те саме на роботі. Що стосується продавців, то вони знають, що можуть процвітати у світі, де вони можуть розміщувати свої продукти та послуги на сайтах, які вже мають вигоду від великої видимості. Фактично, вони особливо цінують ідею, що їм більше не потрібно займатися маркетинговою частиною або, принаймні, не для кожного клієнта, якого вони хочуть придбати в майбутньому. Вони можуть просто зосередити свої зусилля на створенні чудового іміджу на цих ринках, щоб отримати перевагу над своїми конкурентами.

Які труднощі виникають у компаній, які обирають B2B Marketplaces?

Рішення про розміщення продуктів і послуг на ринку має певну вартість. І тому, якщо бізнес вирішить бути представленим на десяти, двадцяти, п’ятдесяти з них, він буде в змозі зіткнутися з цими витратами. Вони включають складські збори, витрати на рекламу та доставку продукції в різні країни, щоб назвати лише деякі.

Друга проблема більш глибока, але буде вирішена за рік-два. Щоб стати найкращим у продажах на таких платформах, вам потрібно переосмислити все, що ви думали знати про продажі. Маркетинг на цих сайтах дуже відрізняється від прямого продажу вашим клієнтам. Помітність та імідж стають вашими пріоритетами. Щоб залишатися конкурентоспроможними, продавці повинні знати, коли і як оновлювати ціни, продукти та послуги.

Електронна комерція B2B обов’язково матиме таке ж зростання, як і у B2C. Ті, кому вдасться потрапити на вершину рано, стануть лідерами майбутнього, такими як Amazon і eBay.


Leave a Comment