Як виробники чіпів досягають успіху, коли справа доходить до зростання?MarketBeat.com – MarketBeat

Минули ті часи, коли напівпровідникові акції великої капіталізації, як Корпорація Nvidia (NASDAQ: NVDA) і Advanced Micro Devices Inc. (NASDAQ: AMD) попит на електроніку в епоху пандемії в поєднанні з дефіцитом мікросхем. У 2020 і 2021 років корпорація Intel (NASDAQ: INTC) не досягла такого успіху, але як виглядають перспективи для всіх трьох зараз?

У наші дні виробники мікросхем і чіп-обладнання є посередніми показниками порівняно з іншими галузями.

Однак перспективи кожної компанії відрізняються у своїй спеціалізації.

Nvidia зріс більш ніж на 31% за останні три місяці, хоча минулого місяця це зростання сповільнилося.

Nvidia спеціалізується на чіпах для відеоігор та інших графічних програм. Коли компанія звітувала про результати третього кварталу в середині листопада, дохід перевищив очікування, хоча компанія втратила дані про прибутки, свідчать дані MarketBeat.

Обсяг продажів склав 5,931 мільярда доларів, що на 17% менше, ніж у кварталі минулого року. У результаті прибуток у розмірі $0,58 на акцію був на 50% нижчим. Це був другий квартал поспіль, у якому прибутки впали порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Компанія поширилася на виробництво чіпів для центрів обробки даних, бізнес, який постраждав від обмежень США на експорт чіпів до Китаю. Криптовалютний колапс і спад криптовалютного майнінгу також завдали шкоди ігровому бізнесу. Блокування Covid у Китаї також зашкодили результатам.

Після звіту про прибутки та збитки акції зросли на 4%. Більша частина цього приросту відбулася під час сесій, коли ширший ринок також мав тенденцію до зростання.

Відповідно до даних, зібраних MarketBeat, аналітики мають оцінку Nvidia «помірна покупка». Консенсусна цільова ціна становить 205,23 дол. США, що представляє потенційний потенціал зростання на 22,78%.

За весь рік Уолл-стріт бачить прибуток Nvidia 3,27 долара на акцію, що на 25% менше, ніж у 2021 році. Наступного року цей прибуток підвищиться на 33% до 4,35 долара на акцію.

Попереду повільніше зростання прибутків?

Advanced Micro Devicesтим часом очікується зростання прибутків цього та наступного року, хоча цього року Уолл-стріт спостерігає більш значне зростання, причому зростання сповільниться лише до 4% у 2023 році.

Незважаючи на це, цільові ціни аналітиків для AMD демонструють консенсус-ціль на рівні 99,88 доларів США, що означає зростання на 52,88%. Це може здатися дуже оптимістичним для акцій, які цього року впали з такою ж швидкістю, на 53,77%. Тим не менш, варто зазначити, що акції потребують більше соку, щоб відновити свою колишню вартість.

AMD конкурує з Nvidia на ринку відеокарт. Незважаючи на те, що Nvidia завойовує частку ринку, частина цього відбувається за рахунок Nvidia. Крім того, AMD постраждала з тих самих причин, що й Nvidia.

З іншого боку, незважаючи на те, що у 2022 році центри обробки даних у компанії та Nvidia були слабкими, аналітики очікують, що AMD побачить значне зростання в цій галузі бізнесу. Однак Nvidia все ще є серйозним конкурентом, оскільки вона анонсувала лінійку процесорів Grace Superchips, поставки яких планується розпочати на початку 2023 року.

Крім того, Nvidia приваблює (для деяких інвесторів) виплату дивідендів, чого AMD поки не пропонує.

Тривале падіння цін Intel

Тим часом, усталений молодець Intel впав на 44,45% цього року, продовжуючи спад, який почався в квітні 2021 року. Ці акції повністю пропустили зростання, яке Nvidia та AMD влаштували в останні місяці 2021 року.

Крім того, аналітики не бачать перспектив зростання прибутків Intel, прогнозуючи падіння на 63% цього року та більш помірне падіння на 2% у 2023 році. Intel повідомила про зниження чистого прибутку за шість з останніх восьми кварталів, як прибутки MarketBeat. дані показують.

Intel залишається лідером на ринку розробки та виробництва чіпів для серверів і персональних комп’ютерів. Він також має надійний бізнес центрів обробки даних.

Але Intel зробила кілька помилок, коли справа дійшла до нових бізнес-підприємств. Ці помилки призвели до того, що акції не змогли піднятися у 2020 році, тоді як інші технічні компанії відступили від початкового обвалу, спричиненого пандемією. У результаті зростання доходів за останні два роки було незначним або взагалі відсутнім.

Помилки компанії в останні роки включали набіги на дрони, переносні пристрої, робототехніку, віртуальну реальність, безпілотні автомобілі та розумні окуляри.

Однак минулого року компанія усвідомила помилковість свого шляху і найняла нового генерального директора Пета Гелсінгера, який працював розробником мікросхем в Intel. Новий генеральний директор часто може стати каталізатором для відновлення зростання акцій. Гелсінгер обговорив амбітні плани закріпитися на азіатських виробниках мікросхем і зробити капітальні інвестиції в підприємства США.

Виходячи з очікувань аналітиків щодо прибутків компанії, Nvidia, як видається, найбільше підходить для значного зростання цін у 2023 році.

Але такі події, як анонс нового продукту, нове партнерство або прогнози, які перевершують очікування, завжди можуть призвести до підвищення акції, ніж очікують інвестори чи аналітики.

NVIDIA є частиною Entrepreneur Index, який відстежує деякі з найбільших публічних компаній, заснованих і керованих підприємцями.

Leave a Comment