Як захистити вашу особисту та професійну конфіденційність в Інтернеті – корпоративна мережа подкастів

Інтернет — це величезне й чудове місце, де ми можемо спілкуватися з людьми з усього світу, дізнаватися нове та купувати найкращі пропозиції. Але з великою владою приходить велика відповідальність – і це особливо вірно, коли мова йде про нашу особисту та професійну конфіденційність в Інтернеті. У цій статті обговорюватимуться деякі прості кроки, які можна зробити, щоб захистити свою конфіденційність в Інтернеті як вдома, так і на роботі. Він охоплює все: від використання надійних паролів до шифрування ваших даних. Отже, незалежно від того, чи тільки ви починаєте користуватися Інтернетом, чи користуєтеся ним роками, читайте кілька цінних порад!

Джерело: Unsplash+

1. Ознайомтеся із законами та правилами

Інтернет жорстко регулюється як на місцевому, так і на міжнародному рівнях. Важливо бути в курсі будь-яких законів або нормативних актів, які можуть вплинути на вашу конфіденційність в Інтернеті. Це стосується законів про захист даних, таких як Загальний регламент захисту даних (GDPR) у Європі, і законів штатів, таких як Закон Каліфорнії про конфіденційність споживачів (CCPA). Майбутнє закони про конфіденційність у 2023 році Правила – це те, що варто розглянути, оскільки вони стосуватимуться будь-кого в Сполучених Штатах, хто має доступ до Інтернету. Крім того, знайдіть час, щоб ознайомитися з умовами обслуговування (TOS) і політикою конфіденційності будь-яких онлайн-служб або веб-сайтів, якими ви користуєтеся.

2. Використовуйте надійні паролі

Використання надійних паролів є одним із найважливіших кроків, які ви можете зробити, щоб захистити свою особисту та професійну інформацію в Інтернеті. Надійний пароль має містити принаймні 8 символів і містити як великі, так і малі літери, цифри та спеціальні символи, як-от знаки пунктуації чи знаки долара. Він також має відрізнятися від будь-яких інших паролів, які ви використовуєте на інших сайтах.

Якщо можливо, спробуйте створити унікальні паролі для кожного онлайн-облікового запису, який у вас є – таким чином, якщо один буде зламано, це не вплине на інші. Нарешті, не забувайте регулярно змінювати паролі.

3. Увімкніть двофакторну автентифікацію (2FA)

Двофакторна автентифікація, або 2FA, є заходом безпеки, який вимагає додаткового рівня захисту для доступу до ваших облікових записів. Він додає кроки після введення пароля, наприклад введення коду, надісланого на ваш мобільний телефон через текстове повідомлення. Це гарантує, що навіть якщо хтось отримає доступ до вашого пароля, він все одно не зможе отримати доступ до вашого облікового запису без другого фактора автентифікації. Сьогодні більшість веб-сайтів і онлайн-сервісів підтримують 2FA, тож обов’язково скористайтеся нею!

4. Зашифруйте свої дані

Шифрування – це процес шифрування даних таким чином, щоб їх міг прочитати лише той, хто має відповідний ключ шифрування. Це означає, що навіть якщо хтось отримає доступ до ваших даних, він не зможе зрозуміти їх без потрібного ключа. Багато популярних веб-сайтів і онлайн-сервісів тепер пропонують шифрування як опцію, тому обов’язково скористайтеся цим додатковим рівнем безпеки, коли він доступний. Наприклад, деякі постачальники послуг електронної пошти, такі як Gmail, пропонують “Рівень захищених сокетів” параметр шифрування, який шифрує ваші електронні листи під час їх надсилання.

5. Будьте обережні щодо того, що ви публікуєте в Інтернеті

Усе, що ви публікуєте в соціальних мережах або на інших публічних форумах, потенційно може поставити під загрозу вашу особисту чи професійну конфіденційність. Тому двічі подумайте, перш ніж ділитися будь-якою конфіденційною інформацією, такою як номери кредитних карток або реквізити банківського рахунку. Також уникайте надто великої кількості особистої інформації, наприклад, де ви живете, хто є членами вашої родини тощо, оскільки це також може полегшити комусь націлювання на вас. Нарешті, пам’ятайте, що навіть якщо ви видалите щось з Інтернету – це все одно може бути заархівовано або скопійовано деінде!

6. Обмежте відстеження

Багато веб-сайтів і онлайн-сервісів відстежують своїх користувачів, щоб показувати цільову рекламу або збирати дані для дослідження ринку. Це можна зробити за допомогою файлів cookie, невеликих фрагментів коду, які зберігають інформацію про ваші звички веб-перегляду. Щоб обмежити цей вид відстеження, ви можете використовувати розширення браузера, як-от Privacy Badger або Ghostery, які дозволяють блокувати певні типи трекерів від збору ваших даних.

Крім того, деякі браузери пропонують «приватний» або «анонімний» режим, який допомагає зберегти конфіденційність вашої історії веб-перегляду. І хоча ці методи не ідеальні, вони можуть допомогти обмежити кількість даних, які веб-сайти та онлайн-сервіси збирають про вас.

Витрачення часу на те, щоб зрозуміти та захистити свою конфіденційність в Інтернеті, є важливим кроком у вашій безпеці. Дотримуючись цих порад, ви можете допомогти захистити вашу особисту та професійну інформацію, дозволяючи вам спокійно переглядати веб-сторінки. І завжди залишайтеся пильними – онлайн-світ постійно розвивається, тож будьте в курсі нових заходів безпеки та технологій, щойно вони з’являться.

Leave a Comment