Як змінити бізнес-банківські рахунки (і коли змінити)

Зміна банківських рахунків бізнесу може бути виснажливим процесом. Вам потрібно не тільки провести ретельне дослідження, але й оцінити потреби свого бізнесу, підготувати необхідні документи та оновити автоматичні платежі.

Однак із зростанням вашого бізнесу ваші банківські потреби, швидше за все, зміняться. Приклади причин для зміни банківського рахунку:

 • Витрати вашого облікового запису занадто високі
 • Обмеження облікового запису занадто обмежені
 • Постачальнику бракує необхідних вам товарів
 • Ви незадоволені обслуговуванням клієнтів

Якщо ви виявите, що одне або декілька з вищевказаного стосується вас, наведені нижче кроки допоможуть вам перейти.

Крок 1. Визначте потреби свого бізнесу в банківських послугах

Зміни в бізнес-потребах є основною причиною, чому компанії розглядають можливість зміни банківських рахунків. Визначте свої поточні бізнес-потреби та майбутні бізнес-цілі, щоб визначити, які банківські функції вам найбільше потрібні.

Наприклад, компанія електронної комерції, яка хоче створити фізичний магазин, який приймає готівку, повинна буде знайти постачальника, який підтримує зняття готівки та депозити. Підприємству, яке часто має справу з міжнародними постачальниками, підрядниками або клієнтами, може знадобитися банк із доступною комісією за міжнародні банківські перекази.

Крок 2: Дослідіть нові варіанти банківського рахунку

Коли ви визначите свої банківські потреби, настав час вибрати банк для малого бізнесу, який допоможе вам задовольнити ці потреби. Наступні фактори можуть допомогти вам оцінити ваші варіанти:

 • Фінансові продукти: Якщо ви хочете зберігати всю свою банківську діяльність в одному місці, виберіть банк, який пропонує всі необхідні вам продукти. Загальнодоступні банківські продукти включають поточні рахунки, ощадні рахунки та кредитні продукти. Деякі банки також пропонують страхування та інвестиції.
 • Розмір мережі та доступність: Визначте, скільки особистої банківської підтримки вам потрібно. Інтернет-провайдера буде достатньо, якщо вам не потрібне особисте обслуговування клієнтів або готівкові операції. Якщо вам потрібен постачальник, який відповідає потребам місцевого ринку, виберіть кредитну спілку, громадський або регіональний банк. Якщо вам потрібні філії по всій країні, виберіть національний банк.
 • Комісії та ставки: Оцініть здатність вашого бізнесу сплачувати банківські комісії. Менші заробітчани краще підходять лише для цифрових постачальників, які зазвичай не стягують комісій за обслуговування облікового запису та щоденні транзакції. Ті, хто заробляє більше, можуть дозволити собі рахунки в традиційних банках, які зазвичай дозволяють клієнтам відмовлятися від щомісячних комісій, виконавши вимоги щодо певної діяльності або мінімального балансу.
 • Масштабованість: Якщо ви маєте намір розширити свій бізнес, переконайтеся, що обраний вами банк може сприяти зростанню. Багато банків пропонують багаторівневі поточні та ощадні рахунки, які масштабуються, щоб забезпечити більший обсяг транзакцій.

Кращі банківські рахунки для бізнесу

Найкращий банк для вашого малого бізнесу – будь-який постачальник, який зможе задовольнити ваші потреби за найнижчою ціною. Ось декілька варіантів для розгляду:

Крок 3: Зверніть увагу на будь-які автоматичні платежі

Готуючись до подання заявки на відкриття нового банківського рахунку та закриття старого, обов’язково зверніть увагу на будь-які автоматичні платежі, які ви налаштували раніше. Не закривайте свій старий рахунок до того, як ці платежі будуть опубліковані, щоб гарантувати, що у вас не виникнуть проблеми з вашими постачальниками. Крім того, складіть список усіх ваших автоматичних платежів. Ви можете перенести ці транзакції на свій новий рахунок, щойно ви його відкриєте.

Крок 4. Виберіть і подайте заявку на новий банківський рахунок для бізнесу

Коли ви вибрали банківський рахунок, який найкраще підійде для вашого бізнесу, настав час відкрити новий банківський рахунок. Процес подання заявки на відкриття нового банківського рахунку компанії зазвичай такий самий, як і під час подання заявки на відкриття старого банківського рахунку. Однак це може відрізнятися залежно від банку.

Перевірте, чи є можливість подати онлайн-заявку, чи вам потрібно буде звернутися до фізичного відділення, щоб відкрити рахунок. У будь-якому випадку переконайтеся, що зібрали всю необхідну інформацію. Інформація, яку бізнес-банки зазвичай вимагають від заявників, включає:

 • Офіційне посвідчення особи, як-от паспорт або водійське посвідчення
 • Ідентифікаційний номер роботодавця (EIN)
 • Бізнес-документи, такі як статут корпорації, статут організації та бізнес-ліцензії

Ви також можете ознайомитися з нашим посібником із відкриття банківського рахунку для бізнесу, який містить контрольний перелік документів, які зазвичай потрібні для бізнес-структур, для завантаження.

Після відкриття облікового запису перевірте доступ до Інтернету та мобільного зв’язку, дебетові картки, доступ до банкомату та можливість переказу коштів. Ви хочете переконатися, що все працює правильно.

Крок 5: оновіть усі автоматичні платежі

Коли все буде налагоджено з вашим новим банківським рахунком, не забудьте налаштувати автоматичні платіжні операції. Перевірте список, який ви створили під час третього кроку, і переконайтеся, що ви нічого не пропускаєте. За потреби оновіть автоматичні платежі, щоб гарантувати, що ви не пропустите жодного терміну.

Запитайте свій новий банк, чи пропонує він «комплект для перемикання», тобто послугу, яка допомагає компаніям безперешкодно змінювати банківські рахунки. За допомогою цього набору банк сповіщатиме будь-яких постачальників послуг і постачальників, які мають з вами бізнес, коли ви переводите будь-які автоматичні транзакції. Деякі банки мають форму переказу рахунку, яку ви можете надіслати своїм постачальникам, постачальникам послуг або клієнтам, щоб повідомити їх про те, що ви перейшли на новий банківський рахунок.

Крок 6. Закрийте свій старий банківський рахунок

Коли ви переконаєтеся, що ваш новий банківський рахунок повністю налаштований і працює належним чином, усі автоматичні платежі перенесено, а всі фізичні чеки, виписані на вашому старому рахунку, погашені, ви можете закрити свій старий банківський рахунок. У більшості випадків закриття бізнес-рахунка необхідно здійснити особисто.

Ваш банк, швидше за все, попросить вас заповнити певні форми для закриття рахунку. Якщо є незавершені транзакції, переконайтеся, що на вашому рахунку достатньо коштів для їх покриття. Банк перерахує решту коштів вам або уповноваженому представнику вашої компанії після обробки всіх незавершених транзакцій.

Ознаки того, що вам потрібно змінити банківський рахунок

Зміна банківського рахунку підприємства вимагає багато часу, зусиль і досліджень. Перш ніж витрачати час на процес, визначте, чи потрібні зміни.

Ось п’ять основних ознак того, що вам потрібно змінити банківський рахунок.

1. Витрати вашого облікового запису надто високі

Більшість банківських продуктів і послуг мають відповідні комісії. Важливо враховувати щомісячні та річні витрати на обслуговування банківського рахунку. Плата за обслуговування облікового запису, надлишкові транзакції, бездіяльність облікового запису, паперові виписки, зняття коштів у банкоматах, внесення готівки та інші додаткові збори можуть накопичуватися та суттєво вплинути на фінанси вашого бізнесу. Якщо ви вважаєте, що платите занадто багато за збереження свого облікового запису, це означає, що настав час знайти інші, дешевші варіанти.

2. Ваш банк не задовольняє ваші потреби

Більшість банківських рахунків мають певні обмеження, як-от кількість безкоштовних транзакцій на місяць, чи дозволено вам вносити готівку чи кількість депозитів, які вам дозволено робити. Ці обмеження можуть стати перешкодою для розвитку вашого бізнесу.

Крім того, у вас можуть виникнути потреби, яких ваш поточний банк не пропонує, як-от захист від овердрафту, інтеграція бізнес-програмного забезпечення або інші послуги, важливі для ваших бізнес-операцій. Якщо ваш поточний банк не може задовольнити ваші зростаючі потреби, це ознака того, що вам слід знайти новий.

3. Ви хочете здійснювати банківські операції повністю онлайн

Якщо ваш бізнес переріс традиційну банківську систему, і тепер ви віддаєте перевагу повністю онлайн-банкінгу, це ще один сигнал про те, що вам потрібно перейти на онлайн-банківський рахунок. Можливо, ви занадто зайняті, щоб відвідати фізичне відділення, щоб обробити свої банківські операції, або ви надто часто подорожуєте, але все ще хочете отримати доступ до свого банківського рахунку. Якщо ви хочете робити банки в будь-який час і в будь-якому місці, перехід на цифровий банк може спростити вашу банківську роботу.

4. Ви незадоволені послугою

Ще одна вагома причина для переходу в інший банк – якщо ви не задоволені обслуговуванням клієнтів у поточному банку. Якщо співробітники служби обслуговування клієнтів постачальника не можуть відповісти на ваші занепокоєння або побудувати з вами хороші банківські відносини, найкраще направити свій бізнес туди, де ви можете отримати кращий сервіс і цінність своїх грошей.

5. Вам потрібен доступ до більшої кількості бізнес-продуктів

Обмежений доступ до продуктів, які потрібні вашому бізнесу, неминуче обмежить розвиток вашого бізнесу. Якщо вам потрібен доступ до інших бізнес-продуктів, які ваш поточний банк не пропонує, наприклад кредитних продуктів, кредитних карток і торговельних послуг, доцільно перейти до іншого банку, який може задовольнити ваші потреби.

Нижня лінія

Вибираючи банківський рахунок для бізнесу, важливо враховувати його масштабованість відповідно до ваших майбутніх потреб у міру розвитку вашого бізнесу. Якщо ваш поточний банківський рахунок більше не може задовольнити ваші потреби або якщо ви відчуваєте одну із зазначених вище ознак, зміна банку може бути найкращим способом піти.

Leave a Comment