Як отримати фінансування від генерального директора Thumbtack Марко Заппакоста

Журнал Foundr публікує детальні інтерв’ю з найкращими підприємцями світу. Наші статті висвітлюють ключові висновки з обкладинки кожного місяця. Ми поговорили з Марко Заппакостою, співзасновником і генеральним директором Thumbtack, про те, як зібрати гроші та отримати фінансування для свого стартапу. Щоб читати більше, підпишіться на журнал.

—————

Як співзасновник і генеральний директор Thumbtack Марко Заппакоста отримав роботу? Він це винайшов.

Вихований підприємцями в Силіконовій долині, він рано зрозумів, що така кар’єра можлива. Тому, мабуть, не дивно, що його першою роботою був стартап, який приніс йому зростаючий бізнес з оцінкою в 3,2 мільярда доларів.

Процес, який почався в дитинстві, коли він сидів за обіднім столом і розмовляв з батьками про їхню роботу, перетворився на спробу розв’язувати проблеми протягом усього життя, критично думати про те, що потрібно людям і ринкам, і створювати рішення, що постійно розвиваються.

Зараз Thumbtack є провідною платформою у своєму роді, оптимізуючи ринок домашніх послуг вартістю 500 мільярдів доларів США в онлайн-просторі та обслуговуючи клієнтів і професіоналів з усіх поштових індексів у Сполучених Штатах. Компанія залучила 698,2 мільйона доларів капіталу, залученого в результаті восьми раундів фінансування за підтримки 34 інвесторів.

Протягом усієї пандемії Thumbtack адаптувався до потреб споживачів і співробітників, збільшивши бізнес до понад 1000 співробітників і далі. Вони продовжують розширювати свою платформу та створювати нові способи підтримувати ефективне, згуртоване віддалене робоче середовище.

Отримання фінансування

У серпні 2008 року Заппакоста та його колега-співзасновник інвестували свої гроші та повністю присвятили себе проекту.

Не маючи послужного списку, на який можна було б спиратися, вони з самого початку знали, що повинні щось створити, щоб довести інвесторам, на що вони здатні.

Влітку 2009 року вони зібрали кошти від друзів і сім’ї — людей, які, як каже Заппакоста, «зрештою інвестують в людей, у яких вони вірять. Концепції мають резонувати, але понад усе вони повинні знати, подобатися і вірити в цій людині».

Завдяки цим інвестиціям вони додали кількох членів до своєї команди та створили першу версію ринку для стимулювання зростання. Влітку 2010 року вони збільшили свою команду приблизно до 10 осіб і були готові збирати кошти від ангелів.

Команда Thumbtack зрозуміла, що для побудови ринку потрібно починати з пропозиції. У їхньому випадку це означало професіоналів.

Вони працювали з людьми, які були мотивовані розвивати свій бізнес і бачили цінність платформи Thumbtack як засобу охоплення більшої кількості клієнтів. Zappacosta називає це створенням «незалежної від мережі цінності», перша версія якої була інструментом для повторного розміщення їхніх профілів Thumbtack у Craigslist, створення більш професійно виглядаючої реклами та зображень та імпорту відгуків.

На початку команді Thumbtack довелося попрацювати, щоб знайти та залучити цих професіоналів на платформу. Оскільки професіонали інвестували в якість своїх профілів, Заппакоста каже, що Thumbtack мав «на сьогодні найкращий вміст для цього сектора малого бізнесу в Інтернеті».

Це органічно збільшило їхній пошуковий трафік Google, ставши, як він каже, «маховиком, який ми зібрали разом». Ці профі прийшли, побудували свої профілі.

Потім вони могли публікувати їх в інших місцях і залучати клієнтів. Тоді цей вміст привів клієнтів безпосередньо до нас, і в певний момент ми могли сказати: «Привіт, вам не потрібно турбуватися про публікацію свого профілю деінде». Знаєте, тепер у нас є клієнти, яких ви шукаєте». Звідти ми могли залучати професіоналів, маючи для них клієнтів».

Під час розвитку Thumbtack Заппакоста та його команда продовжували зосереджуватися на виявленні проблем у галузі.

На початку було незрозуміло, яка з безлічі проблем є найважливішою. Він каже, що лише завдяки «створенню продукту, перегляду того, що люди використовують і який зворотній зв’язок ми отримали від них, ми могли дійсно оцінити, що найпоганішою річчю в нашій галузі був цей процес підбору партнерів або відкриття».

Коли вони взялися за розробку цього рішення, вони були готові отримати значне венчурне фінансування. Зараз вони зібрали понад півмільярда капіталу через вісім раундів фінансування.

Культура робочого місця

Метод Заппакости щодо навчання та зростання в процесі побудови бізнесу відображається в його підході до культури робочого місця, аспекту його компанії, який він розуміє як новий.

Культура почала об’єднуватися завдяки спільним цінностям членів команди, які з самого початку були залучені до Thumbtack, групи людей, які всі захоплені створенням такого роду рішень.

У 2013 році, коли вони почали наймати в більшому масштабі, виникли питання навколо цих цінностей, і постало завдання визначити культуру Thumbtack.

«Ця перша вправа з визначення цінностей полягала в тому, щоб зазирнути всередину та спробувати оцінити, яку спільну систему цінностей створила та об’єднала ця перша команда», — каже Заппакоста. «Тоді культура стає більш спланованим зусиллям, більш обдуманим».

Цей активний підхід призвів до більш свідомої еволюції цінностей у міру зміни потреб бізнесу.

«Ви також починаєте думати про цінності як про найкращу версію себе, а не просто про те, ким ви є».

Активне та навмисне навчання та розвиток є частиною культури Thumbtack завдяки виконанню 360 оглядів. Zappacosta визнає необхідність культивування культури, яка відкрита для відгуків, де її відзначають і цінують.

«Потрапляючи в цей світ стартапів, ти постійно зазнаєш невдач», — каже він. «У ваших клієнтів завжди виходить не так добре, як вам би хотілося. Ваша організація завжди не є такою повною, якою б ви хотіли. Ти завжди думаєш про те, що буде далі або що може бути краще». Він бачить обмін відгуками як вирішення цього почуття.

Керівна команда Thumbtack подає приклад, ділячись своїми списками того, над чим вони працюють на своїх глобальних зустрічах для всіх.

«Я вважаю, що для компанії дуже важливо чути, як навіть найвищі керівники говорять про те, над чим вони працюють і як вони працюють, щоб стати кращими, і як вони цінують зворотний зв’язок, який їм надають колеги та звіти, і вони приймають це до серця. Вони інтерналізують це».

3 думки від Марко Дзаппакости

1. Про залучення капіталу

Ви повинні зрозуміти, чого шукає інша сторона. … У багатьох випадках інвестори, з якими ви спілкуєтеся, думають про те, про що думатимуть інвестори в наступному раунді, щоб побачити, чи розумієте ви подорож, на якій ви перебуваєте, і міст, який вам потрібно подолати, щоб мати впевненість, що ви зможете успішно пройти цей шлях.

Ці речі є наративами. Ми створіння, які люблять гарну історію. Це дуже важливо, коли ви щось повідомляєте та залучаєте інвесторів до можливостей.

Не дозволяйте нікому говорити вам, що це легко. Це завжди важко, але я думаю, що це змінюється. Співвідношення мрій і даних змінюється від дуже важких мрій на ранній стадії до дуже важких даних пізніше, оскільки спочатку нічого немає, і тому справді мрія, бачення та команда втілюють це в життя, тому що правда , немає нічого іншого. На пізніших етапах вони хочуть бачити електронну таблицю та дані та розуміти числово, що відбувається, і завдяки цьому набути впевненості щодо майбутнього. … Інвестори шукають різні речі на різних етапах.

2. Про використання PR:

Я схильний думати про PR через зростання споживчого продукту для самого бізнесу більше, ніж як про спосіб стимулювання успішного інвестиційного процесу. Інвестори із задоволенням спілкуються. Вони завжди готові випити кави або дізнатися більше про ваш бізнес. Збирання вхідних пропозицій – ось що вони роблять. Тому, як правило, вести розмову не важко. Вам потрібно подолати певну прірву або мати пряму мережу, або людей у ​​вашій мережі, які можуть з’єднати вас, але як тільки ви зможете представитися, ви отримаєте зустріч.

Набагато важче змусити цих людей захопитися бізнесом, а не всім іншим бізнесом, який вони бачать. Тому я думаю, що піар далеко не заведе. Це набагато більше про суть. Але я справді вважаю, що зв’язок з громадськістю є неймовірним фактором для стимулювання зростання бренду та клієнтів.

Детальніше: Фінансування стартапів: як це працює та які у вас є варіанти?

3. Про залучення венчурного капіталу проти початкового завантаження:

Я вважаю, що переважна більшість підприємств не повинні залучати венчурний капітал і не організовані навколо залучення венчурного капіталу. … Ризик [capital] це доречно, коли ви створюєте щось із дійсно високими постійними витратами, де є початкові витрати на створення та маркетинг продукту. Довести його до робочого масштабу дуже важливо. Щоб отримати будь-який дохід, не кажучи вже про прибуток, можуть знадобитися роки досліджень і розробок і роки інвестицій. Ось тоді ризик [capital] як правило, дуже підходить.

Підпишіться на журнал Foundr

Leave a Comment