Як продати свій бізнес: 5 порад від бізнес-інвестора

Ви наполегливо працювали та створили життєздатний бізнес. Прибутки вашої компанії підтримали ваш спосіб життя, але тепер настав час продати свій бізнес. Можливо, ви хочете піти на пенсію, відкрити інший бізнес або взяти річну відпустку. Продавати має бути легко, бо хто б не хотів купити компанію, яка щомісяця заробляє гроші?

Не так швидко. Покупці насправді шукають підприємства, які відповідають певним критеріям. Моя компанія придбала понад 20 інших підприємств. Я говорю з власного досвіду, коли кажу вам, що успішний продаж вашої компанії вимагає планування з урахуванням виходу.

5 порад, як продати свій бізнес

Ось як продати свій бізнес такому потенційному покупцю, як я.

1. Структура та процеси для вашого бізнесу

Більшість підприємців роблять те, що потрібно, коли вони керують стартапом. На початку всі роблять все, так і має бути. Ви приймаєте рішення миттєво, і немає правил чи процедур, яких слід дотримуватися. Однак якщо ви хочете продати свій бізнес, вам потрібна більша структура.

Покупці шукають компанію, яка використовує процеси та добре навчену команду для їх впровадження. Якщо ваша команда потребує, щоб ви приймали рішення чи виконували роботу, ви не готові продавати. Щоб підготувати вашу компанію до продажу, ви повинні створити процеси для щоденних операцій і використовувати їх для виконання роботи.

2. Вам потрібна стабільна команда менеджерів

Виняткові співробітники та члени команди є важливим активом для вашої компанії, оскільки вони залучають клієнтів і викликають лояльність. Однак членів вашої команди має очолювати компетентна та сильна команда менеджерів.

Якщо у вашій організації немає чіткого лідерства, усе розвалиться, коли ви підете. Потенційний покупець не буде зацікавлений у самому веденні операцій. Якщо ви хочете, щоб хтось купив ваш бізнес, настав час найняти та навчити команду менеджерів для ведення бізнесу.

3. Ваша бізнес-модель має бути масштабованою

Коли я купую бізнес, я шукаю масштабовану бізнес-модель. Це нормально, якщо ви не максимально використали свої можливості для зростання, тому що у вас не було інвестиційного капіталу для масштабування бізнесу. Але ваша компанія повинна бути прибутковою та мати потенціал майбутнього зростання.

Не чекайте, поки ваш бізнес зупиниться, щоб спробувати його продати, оскільки він не сподобається покупцям. Натомість визначте можливості для зростання та зробіть усе можливе, щоб оживити компанію, перш ніж шукати покупця.

4. Ви повинні мати внутрішню документацію

Я вже поділився вимогами до структури та процесів, але документація йде на крок далі. Можливо, ви вже маєте корпоративний спосіб ведення справ, але лише ви та члени вашої команди розумієте ці процеси. Це не корисно для покупця, оскільки він не може керувати компанією без основних членів вашої команди.

Задокументуйте всі кроки, необхідні для виконання повсякденних операцій. Це включає детальну інформацію про те, як виконувати завдання та описи посад для членів вашої команди.

Можливо, ви навіть не в курсі всіх процесів, які відбуваються в компанії. Заповнення цієї документації може зайняти деякий час, але це збільшить цінність вашого бізнесу.

Нижче наведено кілька інструментів документування, за допомогою яких можна описати свої процеси на папері (в цифровому вигляді):

5. Вам потрібні міцні стосунки

Як власник бізнесу ви побудували та розвивали відносини з продавцями, постачальниками, партнерами, клієнтами та клієнтами. Ці стосунки на вагу золота. Щоб залучити потенційних покупців, створіть свою компанію навколо людей і організацій у своїй галузі та продемонструйте цю мережу потенційним покупцям.

Продати свій бізнес нелегко, і я знаю, що ви вклали багато грошей у свою компанію. Якщо ви будете дотримуватися цих перевірених порад, ви збільшите свої шанси знайти потрібного покупця для свого бізнесу.

Вчіться на цих успішних виходах

Продаж вашого бізнесу може налякати. На щастя, є засновники, які успішно вийшли зі своїх компаній. Дізнайтеся з їхніх історій:

Не готові продати свій бізнес? Дізнайтеся, як створити один

Якщо вихід з компанії є вашою кінцевою метою, тоді вам потрібно побудувати бізнес, придатний для продажу. На щастя, ми тут, щоб допомогти. Перегляньте наш каталог безкоштовних навчальних курсів. Від керування вашим мисленням до налаштування ваших фінансів для сталого зростання, ми маємо основу для побудови бізнесу, налаштованого на продажі.

Вчіться на найкращому банері

Leave a Comment