Як роздрібні торговці можуть бути налаштованими на успіх у цей святковий сезон

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

За останні пару років Різдво в липні набуло нового значення для роздрібних торговців — те, що колись було можливістю запропонувати літній розпродаж, тепер перетворилося на критичний час для підготовки до майбутнього сезону святкових покупок.

Але останні кілька сезонів святкових покупок виявилися зовсім не звичайними. Останні два роки пандемія спричинила затримки в ланцюзі поставок, що призвело до відставання та недоставлених подарунків, виклику для роздрібних торговців і уроку для споживачів. Як наслідок, цього року споживачі почали робити святкові покупки раніше, щоб уникнути вузьких місць у ланцюзі поставок і боротися з високою інфляцією — 25% споживачів почали робити покупки ще в серпні або вересні. Крім того, пандемія прискорила тенденцію покупок в Інтернеті, згідно з новими даними, 24,5% цьогорічних роздрібних святкових продажів припадає на онлайн-замовлення.

З огляду на все це, дехто (включаючи мене) може стверджувати, що липень може бути надто пізним для роздрібних торговців, щоб почати планувати святковий сезон, особливо з огляду на те, що святковий сезон може становити до 30% річних продажів роздрібних торговців.

За темою: Липень якраз рано, щоб почати планувати святкові продажі

Отже, як роздрібні торговці можуть адаптувати свої стратегії, щоб зосередитися на плануванні святкового сезону протягом усього року (а не тільки в другій половині), щоб охопити всі свої бази, збільшити дохід і підготуватися до несподіванок?

Надайте пріоритет плануванню грошових потоків

Зараз споживачі стикаються з найвищими темпами інфляції за майже 40 років і припиненням державних стимулюючих виплат, що, у свою чергу, впливає на те, як вони підходять до святкових покупок (наприклад, скільки вони планують витратити, через які канали тощо).

У результаті роздрібні торговці малого бізнесу вступають у складний і непередбачуваний час. Щоб пом’якшити цю невизначеність, вони повинні перевірити внутрішній потенціал і оцінити свій грошовий потік задовго до святкового сезону, щоб бути найкращим чином підготовленим до майбутнього.

Найефективніший спосіб, яким роздрібні торговці можуть підійти до цього, — створити на початку року різні сценарії грошових потоків, які відображають найкращий, найгірший і найвірогідніший сценарії розвитку святкового сезону для бізнесу. Облік цих трьох сценаріїв може допомогти роздрібним торговцям створити план дій щодо того, як вони вирішуватимуть будь-які проблеми та як вони активуватимуть кожен сценарій. Правильне планування дає власникам бізнесу впевненість, необхідну для просування вперед, усуваючи двозначність і несподівані ситуації (наприклад, недостатня кількість готівки на руках, затримки в ланцюжку поставок) настають у найкритичнішу пору року.

Незалежно від того, чи є ви великим роздрібним продавцем, чи місцевим магазином, важливо мати повне розуміння позиціонування грошових потоків протягом року, щоб приймати ключові бізнес-рішення та планувати різні сценарії. Для малого бізнесу використання таких технологій, як Xero, хмарна платформа бухгалтерського програмного забезпечення, дозволяє власникам малого бізнесу відстежувати свій грошовий потік на шляху клієнта. Відстеження цих даних у режимі реального часу може допомогти роздрібним торговцям бачити повну готівкову позицію в будь-який момент року, що може сприяти їхнім стратегіям планування свят.

Важливе питання, яке всі роздрібні продавці повинні поставити собі на початку процесу планування, таке: як мій продукт/послуга буде працювати, якщо економіка зануриться в рецесію, а бюджети стануть жорсткішими? Де мій продукт/послуга знаходиться в ієрархії потреб? Якщо ви роздрібний продавець, який продає товари не першої необхідності (наприклад, ювелірні вироби, предмети декору для дому), ваша стратегія планування може виглядати інакше, ніж якщо ви продаєте товари першої необхідності, наприклад продукти. Розуміння моделей вашого продукту та споживчих покупок дозволить вам оцінити такі стратегії, як встановлення ціни на ваш продукт, як керувати ланцюжком постачання, як ефективно просувати продукт/послугу на ринок тощо.

Оскільки роздрібні торговці починають планувати святкові дні на початку року, які фактори вони повинні враховувати під час планування?

Політика повернення

За даними Національної федерації роздрібної торгівлі, у 2021 році було повернуто онлайн-покупок на суму 218 мільярдів доларів, що вдвічі більше, ніж роком раніше. Зростання повернення, ймовірно, пов’язано з тим, що роздрібні торговці пропонували більш м’яку політику повернення під час пандемії, оскільки вони шукали креативні рішення для вирішення проблем із закриттям/обмеженнями в магазинах.

Через два роки роздрібні торговці (особливо малі підприємства) тепер стикаються з вищими витратами на робочу силу та доставку через постійну інфляцію, що вимагає від них шукати альтернативні способи зниження витрат (що для багатьох роздрібних торговців має включати зміни в щедрі політики повернення).

Моя порада: роздрібні торговці повинні продовжувати пропонувати м’яку політику повернення у святкові дні, зокрема зберігати вікно повернення принаймні 30 днів (особисто та онлайн) і дозволяти повертати покупки в магазинах лише онлайн. Коротший віконний період (але з урахуванням доходів) може допомогти зменшити вплив доходів на грошовий потік на початку року.

Ланцюг поставок

Обмеження світового ланцюга постачання мають тривалий вплив на роздрібну торгівлю. Якщо ми чогось навчилися з цих викликів, то це важливості планування.

Наявність адекватної стратегії ланцюга постачання зменшить ризик перевитрати на непотрібні товари та ризик вичерпання запасів товарів, які дуже затребувані. Замовлення асортименту на початку року може гарантувати, що ви матимете достатній запас для найбільш продаваних товарів, коли настане святковий сезон. Відсутність продукту-бестселера часто означає, що продукт буде замінено найкращою альтернативою.

Моя порада: споживчі дані — ваш найкращий друг. Правильне відстеження та використання цих даних може допомогти вам краще зрозуміти своїх споживачів та їхні моделі покупок, а також те, які продукти, ймовірно, будуть користуватися високим попитом під час свят (для цілей планування запасів).

Пов’язане: вважаєте, що ще зарано розробляти стратегію продажів електронною комерцією у святкові дні? Подумати ще раз.

Ринок праці

Напружений ринок праці та зростання вартості робочої сили продовжують створювати проблеми під час святкового сезону найму. Недосягнення цілей найму може зрештою призвести до втрати продажів через відсутність достатнього персоналу, який би допомагав забезпечити облік поставок, запасів і особистих продажів.

Моя порада: роздрібним торговцям слід розглянути можливість оновлення стратегії найму, підвищення заробітної плати, пропозиції гнучких графіків і розширення пільг, щоб залучити нових або сезонних працівників. Для роздрібних торговців, які переосмислюють свою залежність від сезонних працівників, розгляньте більш привабливі пропозиції для штатного персоналу, який може взяти на додаткові години.

Поведінка покупця

Поточний економічний клімат вплинув на те, як споживачі підходять до лояльності до бренду, і багато хто шукає найкращу пропозицію, навіть якщо це не через роздрібного продавця, якому вони віддають перевагу. Оскільки економічна невизначеність зберігається, споживачі відчувають зміни в поведінці.

Моя порада: роздрібні торговці повинні зосередитися на стратегіях лояльності, щоб винагороджувати клієнтів за покупки в їхніх магазинах (наприклад, пропонувати ексклюзивні пропозиції членам програми лояльності або пропонувати систему балів за кожен витрачений долар, винагороджуючи клієнтів кредитом або подарунком). Роздрібні торговці також можуть залучати нових клієнтів, пропонуючи бонусні винагороди за реєстрацію в програмі лояльності, які заохочують їх повертатися в магазин. Створення підключеного багатоканального досвіду, де фізичні та онлайн-магазини синхронізуються, також є великою перевагою для споживачів.

Адекватне планування та прогнозування протягом року є надійним способом гарантувати, що ваш бізнес має найкраще положення для найпрекраснішої пори року. Готуючись до майбутнього святкового сезону цілий рік, а не тільки в другій половині року, роздрібні торговці можуть безпосередньо застосувати уроки, отримані з попереднього року, ефективно планувати різні сценарії на основі різних зовнішніх факторів (наприклад, інфляції) і отримати фора перед конкурентами.

Leave a Comment