Як розрахувати реальну вартість бренду в доларах перед придбанням

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Вимірювання вартості та капіталу бренду подібне до покупки житла як інвестора. Хоча багато оцінок будинків базуються на таких нематеріальних показниках, як квадратні метри, кількість кімнат і стан будинку, існує також багато нематеріальних факторів, таких як стиль, архітектура та певне je ne sais quoi, які є більш суб’єктивними, ніж об’єктивними за своєю вартістю. .

Якщо ви представляєте бізнес, який хоче придбати ще один бренд у своєму портфоліо та не можете розрахувати його оцінку, я навів декілька моментів, які допоможуть вам розрахувати вартість бренду на основі його кількісних і якісних показників.

За темою: ключові показники для створення бренду, який варто придбати

Що таке вартість бренду та капітал бренду?

Перед злиттям важливо розрізнити вартість бренду та капітал бренду при оцінці загальної вартості. Вартість бренду – це фінансова або ринкова вартість бренду та всіх його активів. З іншого боку, капітал бренду вимірює споживчі настрої та обізнаність про конкретний бренд.

Розрізнення цих двох показників допоможе вам визначити, скільки ви готові заплатити за бренд. Наприклад, припустімо, що ви хотіли придбати нещодавно розширений бутик із домінуючою присутністю на ринку Далласу. У такому випадку їх ринкова оцінка може бути нижчою, оскільки він має високий поточний коефіцієнт (наприклад, борг більший, ніж він міг би виплатити на даний момент). Однак, якби ви провели опитування клієнтів і виявили, що майже всі клієнти були задоволені та раді робити покупки з брендом, ви б зробили висновок, що його капітал коштує більше, ніж його поточна ринкова вартість.

Зрештою, розрахунок вартості та капіталу бренду забезпечить основу для того, скільки ви та інші конкуренти готові заплатити за бренд. На конкурентних ринках розуміння поточної та майбутньої вартості допоможе вам зробити конкурентоспроможну ставку, яка задовольнить обидві залучені сторони.

Крім того, розрахунок вартості бренду може допомогти в кількох фінансових аспектах, зокрема:

  • Використання вартості бренду як забезпечення кредиту
  • Розуміння його податкової оцінки
  • Відстеження його фінансових показників
  • Зрозумійте слабкі місця, які бренд може покращити

Пам’ятаючи про це, давайте дослідимо, як розрахувати вартість бренду за допомогою традиційних фінансових показників, а потім кількісно визначити якість капіталу бренду, використовуючи деякі з тих самих ідей.

За темою: Купуючи компанію, не забувайте про людей

Кількісний підхід до вартості бренду

Для початку з нашої оцінки ми можемо використати кілька різних підходів для розрахунку фінансової вартості бренду.

  • Ринкова оцінка: загальна вартість активів бренду, норма прибутку, структура капіталу, борг, ціна акцій або порівнянна ринкова вартість інших проданих брендів.
  • Оцінка доходу: Розрахункова вартість доходу, який буде отримано від придбання цього активу (тобто норма прибутку за X років)
  • Вартісна оцінка: Загальна вартість витрат, необхідних для створення бренду до його поточної оцінки (наприклад, спожиті сировинні матеріали, витрати на маркетинг, витрати на оплату праці з часом)

Ринкова оцінка подібна до визначення ціни житла, тоді як оцінка доходу буде подібна до оцінки загального прибутку орендної нерухомості або інструменту пасивного доходу. З іншого боку, оцінка витрат дає хорошу оцінку норми прибутку від усіх попередніх маркетингових і ділових зусиль, спрямованих на збільшення бренду до його поточної вартості.

Поєднуючи ці оцінки з якісними показниками, такими як лояльність споживачів, ми можемо отримати гарне уявлення про загальну вартість бренду та про те, чи буде він прибутковою інвестицією.

За темою: 7 кроків, щоб підготувати вашу компанію до придбання

Якісний підхід до капіталу бренду

Хоча розрахунок капіталу бренду здебільшого суб’єктивний, ми можемо отримати приблизні оцінки, приписуючи значення таким факторам, як CLV, настрої клієнтів і впізнаваність бренду, щоб кількісно визначити загальну вартість капіталу бренду.

Ось лише кілька прикладів розрахунку капіталу бренду в доларах.

  • Довгострокова вартість клієнта (CLV): призначте значення клієнту, а потім помножте його на кількість транзакцій і середню тривалість їхнього збереження. CLV кількісно визначає довгострокову цінність бренду.
  • Рентабельність інвестицій у маркетинг і впізнаваність бренду: призначте значення кожному охопленому клієнту на основі CLV і обчисліть кількість конверсій для кожного показу порівняно з вартістю, витраченою на ці загальні покази.
  • Настрої клієнтів: Проводьте опитування клієнтів і інвестуйте в інструменти моніторингу соціальних мереж, щоб оцінити, наскільки клієнти задоволені брендом. Для кількісної оцінки ви можете оцінити покупців в опитуванні (0-10) про те, наскільки вони готові знову робити покупки з брендом, рекомендувати його друзям або родині та чи будуть вони витрачати більше чи менше на майбутні покупки. Потім призначте значення кожному балу, щоб отримати приблизну оцінку загального споживчого настрою.

Хоча настрої та лояльність клієнтів може бути складніше оцінити, вони також дають досить гарне уявлення про те, скільки грошей ваші найбільш лояльні клієнти дають компанії. Використовуючи базовий підхід Парето, більшість спеціалізованих підприємств отримують близько 80% свого доходу від приблизно 20% своєї загальної клієнтської бази.

Загалом капітал бренду є більш визначальним фактором довгострокової вартості бренду, ніж короткострокова прибутковість.

Враховуючи ці показники, ви можете створити фінансовий огляд загальної вартості бізнесу та капіталу його бренду, щоб визначити, чи виправдовує його майбутня оцінка поточну ціну покупки.

У той час як підприємства можуть легко покращити репутацію бренду з часом і вибрати дешевший бренд, ваш бізнес зрештою виграє більше від придбання бренду з сильною та лояльною місцевою присутністю, який потребує дуже невеликого обслуговування або витрат для збереження прибутку.

Leave a Comment