Як Ітан Путтерман допомагає змінити процес вступу до університету

Ітан Путтерман – незалежний освітній консультант із Маямі, Флорида. Маючи десятиліття досвіду роботи в освітній сфері, Ітан присвятив свою професійну кар’єру виправленню неефективності в процесі вступу до університету.

Після отримання ступеня бакалавра політології в Університеті Колорадо, Боулдер, пан Путтерман навчався в Лондонській школі економіки, де закінчив магістерську програму з політичної теорії. Згодом він отримав ступінь магістра та доктора політичних наук, спеціалізуючись на політичній філософії та історії політичної думки.

Окрім своєї кар’єри в галузі освіти, пан Путтерман також є відданим філантропом і гуманітарним діячем. Він викладав і працював волонтером у різних закладах у Янгоні та Мандалаї в М’янмі (Бірма) і отримав визнання за видатний внесок у навчання та наставництво їхніх студентів. Протягом багатьох років він допомагав тим, хто пережив геноцид у Сребрениці, Боснія, коли вони працювали, щоб відновити своє життя протягом останніх трьох десятиліть.

Що ви зараз робите у своїй компанії?

Я консультую студентів та аспірантів, яким потрібна допомога в зорієнтуванні в коледжі. Багато студентів, як правило, кидають навчання на другому курсі з кількох причин, пов’язаних із їхньою недосвідченістю, тому я даю поради, які допоможуть їм подолати це. Я також пропоную поради щодо вступу для старшокласників. Я переглядаю їхні стенограми та досвід, а також їхні вступні есе та особисті заяви, потім вказую їм, у якому напрямку вони мають рухатися, щоб вдосконалюватися, і допомагаю їм потрапити до десятки найкращих університетів. Є також невелика команда викладачів, якими я керую, і вони навчають студентів, які готуються до ACT і SAT.

Що надихало ваш бізнес?

Я провів тисячі годин, консультуючи студентів, і виявив, що багато з них не підготовлені, коли вступають до університету. На жаль, більшість педагогічних консультантів є колишніми вчителями середньої школи, а майже всі освітні консультанти в цій галузі є адміністраторами та походять із зовсім іншого середовища. Дуже рідко можна зустріти почесного професора на пенсії чи колишнього штатного професора з власною компанією. Оскільки я маю такий досвід, я знаю, що таке студентське життя та які очікування від нього. Я розпочав цю справу, тому що хочу допомогти студентам вдосконалюватися та досягати успіху, і мені подобається працювати з молодшими студентами, оскільки це дає вам більше часу для втручання, а вони відкриті для порад і пропозицій.

Скажіть нам одну довгострокову мету у вашій кар’єрі.

Моя загальна мета полягає в тому, щоб ця компанія процвітала, але, конкретніше, я хочу бачити, як відносини між університетами, студентами та їхніми сім’ями еволюціонують від трансакційних до трансформаційних. Наразі я вважаю, що університети — це великі бюрократії, і я хотів би, щоб це змінилося. Я хотів би, щоб він став більш егалітарним і змінив його так, щоб студенти могли зробити його менш елітарним і більш демократичним.

Який найцінніший урок, який ви засвоїли протягом своєї кар’єри?

Частіше слухайте, особливо коли підходите до ситуації з учнем. Кожен учень відрізняється тим, як він навчається та які у нього потреби, тому потрібні здатність до адаптації та чутливість, щоб майже інтуїтивно зрозуміти, як справлятися з цими індивідуальними потребами.

Що б ви порадили іншим, хто прагне досягти успіху у вашій сфері?

Я хотів би бачити в цьому більше науковців. Якщо поглянути на більшість незалежних освітніх консультантів за всіма напрямками, вони походять із ділового світу та інших професій. Я хотів би бачити більше викладачів і викладачів, які готові вийти із зони комфорту та допомогти студентам на цьому ранньому етапі їх кар’єри.

Як би вас описали ваші колеги?

Я думаю, вони б описали мене як церебрального. Я не лічильник. Я більше схиляюся до ліберальних мистецтв, тому мене можна назвати якісним аналітиком.

Як ви підтримуєте стабільний баланс між роботою та особистим життям?

Вам потрібно розділити різні частини свого життя. Я намагаюся не працювати більше дев’яти-десяти годин на день, тоді я можу приділяти час і дружині. Важливо зводити живоплоти та огорожі якомога більше, щоб ви могли захистити різні частини свого життя.

Хто був для вас взірцем і чому?

Одним із моїх чудових зразків для наслідування був професор Марвін Зоніс, який викладав у Вищій школі бізнесу Чиказького університету. Він ніколи не був моїм професором, але я п’ять років працював його асистентом, потім у його приватній консалтинговій фірмі. Він справив на мене великий педагогічний вплив, те, як я викладаю та розмовляю. Я навчився від нього багатьом навичкам, які маю сьогодні. Іншим зразком для наслідування є Бернард Мамін, який у мене був науковий керівник, коли я працював над докторською дисертацією в Чиказькому університеті. Він також справив на мене дуже великий вплив як на вченого та академіка.

Яку пораду ви ніколи не забуваєте?

Скромність дуже важлива і відіграє важливу роль у тому, щоб слухати й бути чутливим до нюансів, індивідуальних проблем студентів. Коли ви демонструєте смирення, це показує, що ви доступні, і допомагає студентам почуватися комфортно, ставлячи запитання. Ще одна порада: завжди припускайте, що людина, з якою ви розмовляєте, може бути розумнішою за вас. Це змусить вас використовувати свою A-гру в усьому.

Як для вас виглядає успіх?

Для мене успіх — це поєднання багатьох речей. По-перше, це означає процвітати з точки зору мого бізнесу та бачити, що бізнес виконує те, що він повинен, тобто допомагає молодим людям досягати своїх цілей і рухатися далі до кар’єри та успіху, до якого вони прагнуть. По-друге, успіх – це здатність віддавати користь громаді та бути частиною активного громадянського суспільства. Найважливіше те, що успіх означає бути хорошим сім’янином і бути поруч із найближчими людьми, які мене найбільше потребують.


Leave a Comment