Як Aer Media залучається до маркетингового сегменту впливових осіб за 2200 рупій

У 2016 році, коли Віней Ананд намагався знову запустити стартап, після успішного виходу зі своєї попередньої медіакомпанії Pipes, він зрозумів, що його сильні сторони полягають у медіа та маркетинговому сегменті.

Протягом цього часу він також помітив, що мислення та поведінка споживачів змінюються. «Споживач почав шукати бренди, з якими він міг би зв’язатися. І для брендів було важливо бути автентичними та звертатися до клієнтів з ідеєю зміцнення довіри», — каже Віней у розмові з ВашаІсторія.

Таким чином, завдяки своїм контактам Віней зв’язався з Атіном Шармою, який працював з такими компаніями, як RoundGlass Partners, HSBC і Standard Chartered Private Equity. Атін приєднався як засновник і генеральний директор, а Пуджа Доші Шарма, яка раніше працювала з L’Oreal India і L’Oreal USA, стала співзасновником.

Тріо заснувало Aer Media у 2016 році в Мумбаї. Маркетинговий стартап із впливовим фактором працював і продовжує працювати з такими клієнтами, як L’Oréal Paris, Maybelline, Johnson & Johnson і Marico.

Чим займається компанія?

«Наше бачення полягає в тому, щоб створити найбільшу екосистему креативної економіки в Індії. Наше унікальне поєднання маркетингу та технологічного досвіду робить нас лідерами на ринку, оскільки ми спостерігаємо цей безпрецедентний бум маркетингу впливу та економіки творців», — говорить Атін.

Віней додає, що коли команда починала свою подорож, маркетинг впливових факторів був на стадії зародження. Бренди співпрацювали з кількома впливовими особами без підходу, керованого даними.

«У зв’язку зі зростаючим зв’язком із впливовими особами ми знали, що це питання часу, перш ніж впливовий маркетинг стане центральним у медіа-міксі бренду. За останні шість років впливовий маркетинг зріс у геометричній прогресії і наразі є сегментом цифрового маркетингу, що найшвидше розвивається в Індії», — додає Віней.

Коли в 2020 році почалася пандемія COVID-19, впливовий маркетинг постраждав, як і будь-який інший бізнес. Однак, як тільки невизначеність зменшилася, сегмент повернувся.

Причиною цього стало безпрецедентне зростання споживчої воронки покупки, яка перейшла з офлайн (до пандемії) до переважно онлайн (після та під час пандемії). Бренди почали зосереджуватися на електронній комерції, а впливові особи почали відігравати ключову роль у прийнятті споживачами рішення про покупку.

«Ми побудовані навколо творців і впливових осіб. Ми прагнемо працювати не лише з найкращими творцями послідовності, а й зосереджуватись на макро- та нано-впливових діячах. Ми віримо, що саме так ми можемо стимулювати зростання цієї екосистеми з низів», — пояснює Віней.

Модель

Модель Aer Media працює з брендами, а не з впливовими особами.

Віней пояснює, що команда активізує маркетингову стратегію впливу для своїх брендів. Наприклад, коли бренд запускає певний продукт, він дає Aer Media схему своєї цільової аудиторії та те, чого він хоче досягти.

«На основі цього наша платформа Unbox Social створює список найкращих впливових осіб, які б співпрацювали з брендом і продуктом. Ми працюємо з інфлюенсерами та надаємо їм доступ до цих брендів», — каже Віней. Команда стягує з брендів комісію за утримання після врахування власних витрат.

Хоча команда не розкриває цифри, маржа становить від 10% до 15%. З моменту свого запуску Aer Media провела понад 2500 кампаній із впливовим впливом і створила понад 100 000 одиниць контенту.

Чисельність команди близько 120 осіб є прибутковою.

Ринок і майбутнє

За останні кілька років впливовий маркетинг пережив значне зростання. У звіті Social Beat додається, що індустрія інфлюенсерського маркетингу в Індії досягне колосальних 2200 мільйонів рупій до 2025 року. Такі бренди, як Roposo, Trell і Meesho, також працюють у цьому просторі. Але цей бізнес також важко зламати, як це видно у випадку з Trell, який зіткнувся зі значними фінансовими проблемами.

«У нас немає окремого додатку, до якого мають заходити інфлюенсери, ми працюємо та співпрацюємо з Instagram і WhatsApp. І впливові особи безпосередньо отримують кампанії, які вони можуть вибрати, на платформах, на яких вони вже працюють», – пояснює Віней. Він каже, що це допомагає зменшити витрати та зосередитися на підтримці окремого додатка.

Розуміючи, що на ринку є кілька нано- та мікроінфлюенсерів, які можуть допомогти брендам, команда вирішила запустити платформу Fluttr. Зараз технологія знаходиться на пілотній стадії. Хоча зараз це безкоштовна послуга, у майбутньому команда має намір стягувати плату з брендів за публікацію.

Команда пояснює, що це вирішить два ключові обмеження маркетингу впливових факторів — бюджети та рентабельність інвестицій. Fluttr з’єднає фірмовий контент із комерцією, зробивши це кінцем послідовної діяльності на додаток до ролі розгляду та обізнаності, яку він зараз відіграє.

«Для брендів вони можуть здійснювати впливовий маркетинг у великих масштабах, а також отримувати більш глибокі вимірювання рентабельності інвестицій, для творців контенту вони можуть отримати вигоду від різноманітних способів монетизації, які Fluttr втілить у життя для них. Використовуючи нашу існуючу екосистему, Fluttr вже готовий співпрацювати з понад 100 брендами цього фінансового року та має на меті розширити їх до 300 протягом наступних 12 місяців», – додає Віней.