Індія створила “неймовірно важливий прецедент”, заборонивши TikTok, заявив комісар FCC • TechCrunch

Індія створила «неймовірно важливий прецедент», заборонивши TikTok два з половиною роки тому, заявив комісар Федеральної комісії зв’язку, оскільки він прогнозував подібну долю для китайського гіганта Bytedance у США.

Брендан Карр, комісар FCC, попередив, що TikTok «функціонує як складний інструмент стеження», і сказав індійській щоденній газеті Economic Times, що заборона соціального додатка є «природним наступним кроком у наших зусиллях щодо захисту мережі зв’язку».

Високопоставлений республіканець у Федеральній комісії зі зв’язку сказав, що він стурбований тим, що Китай може використовувати конфіденційні та закриті дані, отримані з TikTok, для «шантажу, шпигунства, кампаній зовнішнього впливу та стеження».

«Нам потрібно ширше наслідувати приклад Індії, щоб відсіяти й інші шкідливі програми», — сказав він.

Зауваження Карра додатково ілюструють зростаючий тиск серед штатів США та законодавців, які дедалі обережніше ставляться до TikTok, який зібрав понад 100 мільйонів користувачів у країні.

Індія заборонила сотні додатків, включаючи TikTok, PUBG Mobile, Battlegrounds Mobile India і UC Browser, пов’язаних з Китаєм, за останні два роки через сутички на кордоні двох сусідніх країн.

У Нью-Делі заявили, що заборонили додатки, оскільки вони створюють загрозу «національній безпеці та обороні Індії, що в кінцевому підсумку зазіхає на суверенітет і цілісність Індії».

TikTok мав понад 200 мільйонів активних користувачів щомісяця в Індії, і до заборони ця країна Південної Азії вважалася найбільшим міжнародним ринком за кількістю користувачів.

«Сильне лідерство Індії було інформативним і корисним, коли ми обговорювали заборону TikTok у США», — сказав Карр індійській газеті (платний). «Для тих, хто стверджує, що немає способу заборонити додаток, Індія є прикладом країни, яка зробила це і зробила це успішно».

Палата представників США заборонила TikTok на всіх пристроях, якими керує Палата, посилаючись на «високий ризик через низку проблем безпеки». Цей крок відбувся після того, як майже два десятки штатів принаймні частково заблокували програму для державних пристроїв через побоювання, що Китай може використовувати її для відстеження американців і цензури контенту.

«Якщо ви подивитеся на історію зловмисних потоків даних TikTok і його оманливих уявлень, я не бачу шляху вперед для чогось іншого, крім повної заборони», — сказав він газеті.

Leave a Comment