10 тенденцій цифрових близнюків на 2023 рік

За останній рік інтерес до цифрових близнюків зріс. Інструменти-двійники цифрових інструментів зростають у можливостях, продуктивності та простоті використання. Вони також використовують переваги таких перспективних форматів, як USD і glTF, щоб з’єднати точки між різними інструментами та процесами.

Прогрес у техніці комбінування моделей також може підвищити точність і продуктивність гібридних цифрових двійників. Генеративні методи штучного інтелекту, які використовуються для тексту та зображень, також можуть допомогти створити 3D-фігури та навіть цифрових двійників. Ці досягнення дозволять підприємствам по-новому комбінувати та поєднувати можливості моделювання для нових завдань.

Ось 10 трендів, на які варто звернути увагу в майбутньому році.

1. Від підключення файлів до підключення даних

Протягом останніх кількох років усі основні інструменти для проектування продуктів та інфраструктури перемістилися в хмару, але все ще використовують застарілі формати файлів для обміну даними. Все частіше постачальники звертаються до аспектів інтеграції даних цих інструментів, які спрощують обмін цифровими близнюками між різними інструментами та службами.

Подія

GamesBeat Summit: Into the Metaverse 3

Приєднуйтеся до спільноти GamesBeat онлайн, 1-2 лютого, щоб вивчити висновки та нові тенденції в метавсесвіті.

Зареєструватися тут

Ця можливість часто починається як підмножина інструментів постачальника. Наприклад, Siemens ребрендингує новий піднабір своїх інструментів як частину Siemens Xcelerator, а Bentley запустив Фазу 2 інфраструктурного метавсесвіту. У листопаді компанія Trimble, лідер у сфері геолокації, запустила Trimble One, «спеціалізовану пропозицію з підключеного управління будівництвом, яка включає багаті польові дані, оцінку, деталізацію, рішення для управління проектами, фінансами та людським капіталом».

Одна справа просто перенести програми в хмару. Ці новатори роблять щось інше: відкривають більш ефективні способи з’єднання даних у цих програмах. Протягом наступного року інші великі постачальники інструментів для будівництва та проектування, ймовірно, оголосить про подібні досягнення для підключення цифрових двійників і цифрових потоків у різних процесах.

2. Розважальні компанії націлені на промисловий метавсесвіт

Epic і Unreal досягли значного прогресу, співпрацюючи з лідерами цифрових близнюків, щоб забезпечити кращий досвід користувачів на різних пристроях. Ці компанії оголосили про значне партнерство з лідерами ГІС, будівництва та автомобілів.

Blackshark AI розробив глобус, що лежить в основі останнього симулятора польоту від Microsoft, і продовжив масштабувати технологію для автоматичного перетворення необроблених супутникових зображень у позначені цифрові двійники. У квітні Maxar, провідний постачальник супутникових зображень, оголосив про значні інвестиції в Blackshark для цифрових близнюків масштабу Землі.

Протягом наступного року більше ігрових і розважальних компаній знайдуть можливості в індустріальному метавсесвіті, який ABI очікує, що протягом наступних кількох років затьмарить споживчий метавсесвіт.

3. Nvidia активізує підтримку USD

Компанія Pixar запровадила формат універсального опису сцени (USD), щоб покращити робочі процеси виробництва фільмів. Nvidia підтримує USD, щоб поєднати точки в різних цифрових близнюках і промислових метавсесвітах. Компанія створила роз’єми за стандартом IFC для будівель і покращує робочі процеси для Siemens у промисловій автоматизації та Bentley у будівництві.

USD все ще не підтримує фізику, матеріали та оснащення, але, незважаючи на обмеження, немає нічого кращого для організації 3D-інформації для гігантських цифрових двійників. Піонерська робота Nvidia над USD обіцяє інтегрувати необроблені дані з різними промисловими, медичними та корпоративними робочими процесами.

4. glTF спрощує обмін цифровими близнюками

Формат файлу glTF для обміну 3D-моделями між різними інструментами набирає обертів. Група Khronos називає це JPEG для метавсесвіту та цифрових близнюків. Очікуйте, що gITF набере обертів, особливо тому, що творці шукають простий спосіб обміну інтерактивними 3D-моделями через інструменти.

5. Генеративний ШІ зустрічається з цифровими близнюками

За останній рік світ був вражений тим, як легко використовувати ChatGPT для написання тексту та Stable Diffusion для створення зображень. Тим часом інші продемонстрували нові мультимодальні інструменти, такі як Gato від DeepMind, для гармонізації моделей у тексті, відео, 3D та роботизованих інструкціях. Протягом наступного року ми можемо очікувати більшого прогресу в поєднанні генеративних методів штучного інтелекту з цифровими моделями-близнюками для опису не лише форми речей, але й того, як вони працюють.

Яшар Бехзаді, генеральний директор і засновник Synthesis AI, постачальника інструментів для синтетичних даних, сказав: «Ця нова можливість змінить спосіб створення ігор, створення візуальних ефектів і створення захоплюючого 3D-середовища. Для комерційного використання демократизація цієї технології створить можливості для цифрових двійників і моделювання для навчання складних систем комп’ютерного зору, таких як ті, що є в автономних транспортних засобах».

6. Гібридні цифрові близнюки

Серед моделей, що використовуються в цифрових двійниках, є різноманітні компроміси щодо продуктивності, точності та варіантів використання. Пріт Банерджі, технічний директор Ansys, вважає, що в 2023 році підприємства знайдуть нові способи поєднання різних підходів до гібридних цифрових близнюків.

Гібридні цифрові близнюки полегшують для ІТ-директорів розуміння майбутнього певного активу чи системи. Вони дозволять компаніям об’єднувати дані про активи, зібрані датчиками IoT, із фізичними даними для оптимізації дизайну системи, прогнозного обслуговування та управління промисловими активами. Банерджі передбачає, що в найближчі роки все більше й більше галузей застосують цей підхід із руйнівними результатами для бізнесу.

Наприклад, медична компанія може розробити електрофізіологічне моделювання серцебиття, коли м’язи скорочуються, клапани відкриваються і кров тече між камерами серця. Потім компанія може взяти МРТ-сканування пацієнта та розробити симуляцію серця конкретної людини та те, як воно відреагує на введення певної моделі кардіостимулятора. Якщо ця науково-дослідна робота буде успішною, це може допомогти компаніям, що займаються медичними приладами та обладнанням, винайти нові продукти та подати заявку на випробування FDA шляхом демонстрації випробувань in silico.

7. Закон про модернізацію FDA замінює тварин кремнієм

Випробування на тваринах є вимогою для всіх нових ліків і методів лікування з перших днів FDA. Цього року Конгрес США прийняв Закон про модернізацію FDA 2.0, що дозволяє фармацевтичним компаніям замінити тестування на тваринах методами in vitro та in silico. Це сприятиме інноваціям і комерціалізації пацієнтів на чіпі та кращих медичних цифрових близнюків для більш економічно ефективного та гуманного тестування.

Тамара Дрейк, директор з досліджень і регуляторної політики в Центрі відповідальної науки, сказала VentureBeat: «Ми вважаємо, що методи in-silico, включаючи використання штучного інтелекту в поєднанні з передовими органами на чіпі або пацієнта на чіпі, буде найбільшою тенденцією в розробці ліків у найближчі роки».

8. Цифрові двійникові екосистеми відкривають нові варіанти використання

Метт Баррінгтон, технологічний лідер EY Americas, прогнозує, що цифрові близнюки дедалі більше змінюватимуть наш спосіб управління компаніями у 2023 році. Наприклад, використання цифрового двійника ринку для оцінки нових продуктів сприятиме управлінню та прийняттю стратегічних рішень. Цифрові близнюки також стануть основою стійкості ланцюга поставок у невизначені часи та покращать управління ризиками, безпеку та сталість.

Ця трансформація вимагатиме посиленого акценту на базових цифрових можливостях в управлінні даними та devops для розробки даних, а також більш комплексного підходу до безпеки. Баррінгтон прогнозує фрагментацію та високий ступінь спеціалізації на ринку, так що жоден постачальник не має наскрізного цифрового подвійного рішення. Компанії повинні будуть інтегрувати кілька можливостей, щоб створити відповідне рішення для свого бізнесу. Частина цього підходу вимагатиме більш зручних для компонування, відкритих архітектур і здатності керувати системою на основі екосистеми.

9. Корпоративні цифрові близнюки злітають

Постачальники досягли значного прогресу в інструментах для інтелектуального аналізу процесів і запису процесів, щоб створити цифрового двійника організації.

Бернд Гросс, технічний директор Software AG, сказав, що ці досягнення дозволяють підприємствам створювати симуляції для всього відділу або кластера бізнес-процесів, а не для окремого бізнес-процесу.

Лідери знайдуть способи запровадження різних технологій, таких як аналіз процесів, аналіз ризиків і моніторинг відповідності, щоб досягти більш точних результатів. Ці методи вимагають більшої широти та глибини даних. Сьогодні підприємства повинні включати відповідні ключові показники ефективності, причинно-наслідкові зв’язки між процесами, життєвий цикл бізнес-підрозділу тощо, щоб створити справді точний корпоративний цифровий двійник.

10. Цифрові близнюки керують 5G

5G забезпечує значно вищу швидкість у прямому виді однієї з нових веж, але може бути повільнішою, ніж 4G у зоні радіотіні. Постачальники послуг стільникового зв’язку беруть участь у змаганнях, щоб заповнити ці тіні, і цифрові близнюки можуть допомогти. За оцінками Fortune Business Insights, ринок стільникового зв’язку 5G може зростати на 54,4% щорічно до 2028 року.

Майк Флаксман, керівник відділу Heavy AI з вивчення просторових даних, сказав, що багато телекомунікаційних компаній шукають цифрових двійників, щоб перейти до моделі планування, створення та експлуатації, яка дозволить їм максимізувати обслуговування, скорочуючи витрати.

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment