11 найкращих практик для впровадження ефективних програм мікронавчання – Enterprise Podcast Network

Мікронавчання – це методологія та стратегія навчання, яка ділить навчальний онлайн-матеріал на короткі інформаційні фрагменти. Більшість людей вважають складним і непосильним отримати багато знань за один сеанс електронного навчання. Це напружує як їхні графіки, так і здатність бути уважними. Ось чому використання мікронавчання для розповсюдження ваших навчальних програм і навчального контенту є хорошою ідеєю. Ви можете надавати та розповсюджувати ці модулі електронного навчання та дії своїм клієнтам, співробітникам і партнерам за допомогою вашої системи керування навчанням.

Джерело: Unsplash+

Тепер ми розуміємо що таке мікронавчання і його важливість, давайте розглянемо деякі найкращі практики мікронавчання, які допоможуть вам створити ефективну та цікаву навчальну онлайн-програму.

1. Прийміть підхід, орієнтований на мобільні пристрої

Ваші учні можуть навчатися ефективніше та з кращим рівнем залученості, якщо навчальні матеріали мікронавчання надаються через мобільні платформи. Оскільки зараз більшість людей використовують свої смартфони для доступу до інформації, коли ви забезпечуєте мікронавчання на мобільних пристроях, ваші учні можуть навчатися в будь-який час, коли прийде натхнення, або в дорозі, наприклад, під час поїздки на роботу.

2. Використовуйте релевантні зображення та засоби масової інформації

Навіть якщо це лише на кілька хвилин, захопити й утримати увагу читача — це велике випробування. Довгі блоки тексту важко запам’ятати, їх читання займає багато часу. Таким чином, ви повинні створювати вміст за допомогою інших компонентів, таких як відео, зображення, анімація тощо. Ці компоненти можуть допомогти у кращій і швидшій обробці та запам’ятовуванні інформації учнями.

3. Встановіть розклад вмісту

Співробітники часто готові читати новий вміст, а нові працівники прагнуть дізнатися про свою нову посаду та організацію, коли починають роботу. Але коли всі знання споживаються за один раз, є шанс, що вони не запам’ятаються надовго. Навпаки, дуже важливо підтримувати імпульс і максимізувати передачу інформації з мікронавчальних матеріалів за допомогою контенту, що випускається в певний час, і регулярно стає доступним для учнів.

4. Підкресліть одну концепцію в модулі

У вас є приблизно три-п’ять хвилин на курсах мікронавчання, щоб вплинути на свого учня, що призведе до помітної зміни поведінки. Тому ретельно вибирайте свій вміст. Виберіть лише одну концепцію для кожного модуля та поясніть цю концепцію досить докладно, щоб мати суттєве значення. Уникайте спроб помістити весь доступний вміст в один модуль.

5. Використовуйте гейміфікацію для створення цікавого контенту

Вміст мікронавчання можна зробити цікавішим за допомогою гейміфікації. Ваших учнів заохочуватимуть отримати більше призів, виконати більше ігрових завдань і продовжувати працювати з навчальним матеріалом за допомогою таких компонентів гри, як бали, рівні, значки та таблиці лідерів. Це збільшить залучення учнів до матеріалу та відсоток завершення курсу.

Завдяки цьому поєднанню мікронавчання та гейміфікації ваші учні стануть більш схильними до вивчення нових навичок, коли у них буде час або вони захочуть відволіктися від напруженого графіка.

6. Зробіть це цікавим

Коли люди отримують задоволення від роботи, вони, як правило, працюють краще. Якщо вміст мікронавчання цікавий, він може сприяти залученню, участі та збереженню інформації. Сухі теми можна зробити цікавішими, використовуючи гумор і легковажність. Це робить навчання веселішим і заохочує до повторення. Викладачі також повинні сприяти дружньому навчальному середовищу для співпраці, щоб зробити предмети більш приємними.

7. Створюйте індивідуальні шляхи навчання

Що стосується електронного навчання, слід уникати універсальної стратегії. Натомість ваші модулі мікронавчання мають задовольняти унікальні вимоги ваших учнів. Ваші учні повинні отримувати інформацію та набувати навичок відповідно до своєї посади чи конкретних вимог до навчання. Щоб досягти цього, ви можете налаштувати шляхи навчання у своїй LMS, щоб автоматично зараховувати учнів на найбільш відповідні курси.

8. Прийміть формат розповіді

Ніщо так не привертає увагу, як переконлива, добре написана історія. Історії привабливі, тому що вони емоційно захоплюють аудиторію, ведуть її в подорож і висвітлюють важливі поворотні моменти на маршруті.

Під час навчання історії можуть набувати форми реальних прикладів, які ілюструють переваги певного товару чи послуги або практичне застосування теми. Крім того, ви можете посилити вплив історії, додавши до своїх модулів відповідні фотографії та візуальні матеріали, аудіозаписи та фонову музику.

9. Використовуйте кілька засобів навчання

Відповідно до психології існує чотири різні стилі навчання: візуальне, аудіальне, текстове та кінестетичне навчання. Створюйте вміст, використовуючи різноманітні формати та компоненти, включаючи текст, аудіо, відео та графіку, щоб отримати максимальну користь від вмісту мікронавчання. Це робить процес навчання більш привабливим для більшої аудиторії, надаючи учням доступ до вмісту, який відповідає їхнім обсягам уваги.

10. Перевірте сумісність із кількома пристроями

Ваші модулі мікронавчання мають працювати на різних платформах. Використовуйте адаптивний дизайн, щоб ваш курс працював на будь-якому пристрої, незалежно від його розміру, операційної системи чи програмного забезпечення. Адаптивний дизайн — це цінна тактика, яка допомагає створювати онлайн-навчальні матеріали, зручні для мобільних пристроїв, і надає вашим учням неперевершену гнучкість.

11. Додайте посилання на ресурси

Відео мікронавчання можна використовувати окремо, не вимагаючи детального пояснення, або ви можете об’єднати їх у серію пов’язаних відео. Однак ви повинні включити корисні посилання в певний момент у кінці відео, щоб забезпечити можливість самостійного навчання. Наприклад, хтось із ваших учнів може захотіти дізнатися більше про процедуру, розглянуту у відео мікронавчання. Вони можуть натиснути посилання на моделювання або демонстрацію, щоб переглянути приклади з реального життя.

Крім того, додавання посилань на ресурси підвищує обізнаність про менш відомі ресурси або допоміжні матеріали, про які співробітники можуть не знати. Ви можете заохотити їх досліджувати більше інформації з теми, порекомендувавши ресурси, які вони ще не переглядали.

Висновок

Широко поширена думка, що мікронавчання домінуватиме в електронному навчанні в майбутньому. Сучасним учням важко знайти час для навчання, і їхня концентрація уваги коротка. Таким чином, мікронавчання є фантастичним підходом, щоб надати їм швидкий, невеликий вміст, до якого вони можуть отримати доступ і поглинати будь-де та будь-коли.

Подумайте про включення найкращої практики мікронавчання, згаданої вище, як частину вашого плану L&D, щоб отримати максимальну віддачу від навчання на робочому місці та значно підвищити продуктивність співробітників.

Leave a Comment