11 основних порад щодо ведення бухгалтерського обліку ферми на 2023 рік

Важливо вести точні бухгалтерські книги для вашої ферми, щоб гарантувати, що ваш бізнес буде максимально прибутковим і ви отримаєте всі доступні податкові вирахування. У цій статті ми представляємо десять основних порад щодо ведення бухгалтерського обліку, які допоможуть вашій фермі.

1. Знайте, які витрати ви можете, а які не можете вирахувати

Щоб максимально використати свою податкову знижку, важливо знати, що таке допустима податкова знижка. Повний перелік сільськогосподарських витрат, що підлягають вирахуванню, див. у частині II Додатку F.

Деякі приклади витрат, які вам дозволено відняти, включають:

 • Ветеринарні витрати на худобу
 • годувати
 • Добрива і вапно
 • Насіння і рослини
 • Хімікати
 • Страхування (крім медичного)
 • Зберігання та складування
 • Іпотечний відсоток

Ось чотири витрати, які ви не можете вирахувати:

 1. Витрати на вирощування будь-чого, що ви або ваша родина споживаєте.
 2. Особисті витрати або витрати на проживання, які не приносять прибутку фермі.
 3. Особисті втрати.
 4. Цінність вирощених тварин, які загинули.

2. Правильно класифікуйте працівників як службовців або незалежних підрядників

Роботодавцям не дозволяється вільно вибирати, чи вважати працівника найманим працівником чи незалежним підрядником. Існують правила, яких ви повинні дотримуватися, коли класифікуєте незалежного підрядника чи працівника, і суди надали перелік факторів, які необхідно враховувати, щоб визначити, чи класифікується працівник як 1099 чи W-2.

Ці фактори зосереджені на тому, щоб визначити рівень контролю, який компанія має над працівником: чим більше компанія контролює працівника, тим більша ймовірність, що він є працівником. IRS групує фактори в три категорії: поведінковий контроль, фінансовий контроль і відносини сторін.

Крім того, існує велика різниця між ставленням до незалежних підрядників і працівників з точки зору оподаткування. Ваша ферма повинна сплачувати податок на соціальне страхування, компенсацію працівникам, федеральний податок на безробіття та, можливо, інші місцеві податки із заробітної плати працівників. Однак, коли ви платите незалежним підрядникам, вам не доведеться турбуватися про ці витрати.

Якщо податкове управління виявить, що ви неправильно класифікували працівників як незалежних підрядників, ви повинні будете сплатити всі податки на працевлаштування — як свої 7,65%, так і 7,65% працівника — за попередні періоди, коли працівника було неправильно класифіковано. Те, чи сплачував працівник ці податки у формі податку на самозайнятість, не впливає на ваші податкові зобов’язання.

3. Капіталізація витрат на поліпшення земель

Певні витрати на поліпшення вашої сільськогосподарської землі слід капіталізувати як актив, а не вираховувати з оподатковуваного доходу. Ви можете дізнатися подробиці про те, які поліпшення землі повинні бути капіталізовані, прочитавши публікацію IRS 551. Нижче наведено приклади витрат, які повинні бути капіталізовані:

 • Вартість опитувань
 • Вартість видалення непотрібних будівель із землі за вирахуванням надходжень від ліквідації
 • Вартість постійних поліпшень, таких як озеленення
 • Вартість покращень, які пізніше будуть обслуговуватися та замінюватися
 • Вартість приведення землі в стан для її цільового використання, наприклад земляні роботи, планування, осушення та очищення

4. Інвестуйте в потужне бухгалтерське програмне забезпечення

Малі та середні ферми потребують інструментів для належного моніторингу щорічних витрат на насіння чи худобу, а також витрат на працівників і обладнання. Вони також повинні керувати товарними запасами, такими як корми та зерно, і створювати центри витрат для відстеження прибутків і збитків за окремими одиницями ферми. Великі незалежні або корпоративні ферми з кількома сайтами потребують доступу до тієї самої інформації, але з вбудованими інструментами фінансового управління через величезний обсяг посівів або худоби, що обробляються щодня.

Ми оцінили найкраще програмне забезпечення для бухгалтерського обліку ферми для різноманітних фермерських потреб і вибрали FarmBooks як найдоступніше програмне забезпечення для конкретних ферм. Він ідеально підходить для дрібних фермерів, оскільки включає в себе функції керування запасами в реальному часі та вбудовану платіжну систему без додаткових витрат. Він також відстежує як фермерські, так і особисті доходи та витрати та пропонує надійні функції звітності, які допоможуть вам оцінити фінансовий стан вашої ферми.

5. Окремі особисті та фермерські облікові записи

Найважливіше, про що слід пам’ятати під час ведення свого фермерського бізнесу, це відокремлювати ваші особисті та фермерські транзакції одна від одної, використовуючи окремі банківські рахунки та рахунки кредитних карток для ваших бізнес-операцій. Це заощадить ваш час, значно зменшивши кількість транзакцій, які ваш бухгалтер повинен класифікувати та звірити, а також спростить подання ваших податків.

За допомогою хорошого бухгалтерського програмного забезпечення ви можете відстежувати кілька центрів прибутку з одного банківського рахунку. Однак відстеження доходів і витрат вручну для кількох центрів прибутку буде легшим, якщо у вас є окремі банківські рахунки для кожного центру прибутку.

6. Визначте, що ви повинні заявляти як дохід

Як фермер, ви, швидше за все, матимете кілька джерел оподатковуваного доходу, і можуть бути деякі джерела доходу, про які ви не знали, що ви повинні звітувати. До них відносяться бартер, погашений борг і призи від змагань із тваринництва. Оскільки є дуже багато джерел доходу, про які необхідно повідомляти, важливо вести детальний облік протягом року. Ви звітуватимете про дохід разом із своїми витратами у Розкладі F форми 1040. Ось кілька прикладів доходу ферми, про які вам може знадобитися звітувати:

 • Продаж худоби, продукції, зерна та інших продуктів, які ви вирощували
 • Дохід, який ви отримали від найму на замовлення або машинної роботи
 • Продаж худоби та інших роздрібних товарів
 • Виплати аграрної програми
 • Розподіл від кооперативу
 • Податкові кредити або відшкодування на бензин або паливо
 • Надходження від страхування врожаю
 • Федеральні виплати врожаю

7. Зрозумійте дохід від ферми проти доходу від оренди

Важливо розуміти різницю між прибутком від ферми та доходом від оренди, оскільки вони оподатковуються по-різному. IRS вважає «матеріальну участь» визначальним фактором щодо того, чи є дохід доходом від ферми чи доходом від оренди. Якщо ви традиційний фермер, який вирощує зернові культури або худобу, то ви маєте дохід від ферми і розглядаєтеся як самозайнятий. Ви б подали податки за додатком F «Прибуток або збиток від сільського господарства». Щоб дізнатися більше про дохід ферми, перегляньте публікацію IRS 225.

Якщо ви здаєте свою землю в оренду фермерам, але не берете участі в праці чи управлінні процесом ведення сільського господарства, ви вважається землевласником і повинні подати форму 4835, щоб повідомити про дохід від оренди ферми. Вам також потрібно буде повідомити про дохід від оренди на основі часток врожаю або худоби, які виробляє орендар. Основна перевага звітування про дохід від оренди замість прибутку від ферми полягає в тому, що вам не потрібно буде сплачувати податок на самозайнятість з доходу від оренди.

8. Відстежуйте бізнес-пробіг

Ваш сільськогосподарський бізнес може вирахувати стандартну ставку за милю, яка становить 58,5 центів на 2022 рік. Ця ставка застосовується до будь-якого бізнес-пробігу, проїханого на вашому особистому автомобілі. Обов’язково відстежуйте мету кожної відрядження разом із датою та пройденими милями та надсилайте це для відшкодування разом зі своїми щомісячними витратами.

9. Отримайте податковий кредит на паливо

Якщо ви сплачуєте акцизний податок на паливо за газ або дизельне паливо, які використовуються на бездоріжжі на вашій фермі, ви можете отримати ці податки назад як кредит у своїй декларації про доходи. Обов’язково зберігайте свої квитанції, де вказано кількість галонів, за які ви сплатили акцизний податок. Будь-які галони, які ви придбали для використання на бездоріжжі (як правило, пофарбовані дистриб’ютором) без сплати акцизного податку, не підлягають кредиту. Перегляньте публікацію IRS 225, щоб дізнатися більше.

10. Слідкуйте за своєю прибутковістю

Через велику кількість змінних рентабельність ферми може бути важко виміряти, але єдиний спосіб по-справжньому зрозуміти це з часом — це використовувати потужне програмне забезпечення для бухгалтерського обліку ферми. Це дозволить вам робити прогнози та передбачення на основі минулих тенденцій. Ось кілька методів оцінки рентабельності:

 • Прибуток за місяць: Це корисний посібник щодо ефективності вашої ферми на даний момент, однак він не допоможе передбачити ваші майбутні грошові потоки чи прибутки.
 • Дохід або прибуток на одиницю площі: Це міра доходу або прибутку, отриманого від кожної одиниці площі сільськогосподарських угідь, наприклад, доларів на гектар. Хоча це дає гарне уявлення про поточну продуктивність ферми, воно не завжди враховує основні витрати.
 • Економічні надлишки ферм (EFS) або аналогічні схеми: Цей метод використовує різні показники бухгалтерського обліку ферми, щоб дати загальну оцінку ефективності, і його віддають перевагу бухгалтери.

11. Розуміння амортизаційних витрат

Витрати на амортизацію — це процес розподілу вартості активу протягом терміну корисного використання цього активу. Фермери повинні капіталізувати вартість основних фондів і амортизувати цю вартість протягом кількох років, виходячи з періоду відновлення для кожного типу активів.

Як правило, витрати на такі статті, включаючи витрати на найману робочу силу, матеріали та встановлення, є капітальними витратами, які мають амортизуватися, а не вираховуватися з поточного доходу:

 • Земля та будівлі
 • Прибудова, перебудова та поліпшення будівель
 • Обладнання та машини
 • Легкові та вантажні автомобілі
 • Паркани
 • Тяглове, племінне, спортивне та молочне тваринництво
 • Ремонт машин, обладнання, вантажних автомобілів і автомобілів, що подовжує термін їх корисного використання, підвищує їх вартість або адаптує їх для різного використання
 • Свердловини на воду, включаючи витрати на буріння та обладнання
 • Витрати на підготовку землі

Часті запитання (FAQ)

Як ви ведете облік витрат ферми?

Найпростіший спосіб відслідковувати витрати ферми – використовувати бухгалтерське програмне забезпечення, яке автоматично імпортує вашу банківську діяльність. Все, що вам потрібно зробити, це призначити кожній банківській операції рахунок витрат. Перегляньте наш список найкращих програм для бухгалтерського обліку ферм, щоб знайти найкращий варіант.

Який метод обліку використовують фермери?

Фермери зазвичай використовують касовий метод обліку, оскільки його легко зрозуміти. Витрати реєструються при оплаті готівкою або списанні з кредитної картки. Дохід визнається в момент отримання грошових коштів.

Нижня лінія

Бухгалтерський облік для ферм пов’язаний із власним набором проблем і концепцій, унікальних для галузі, як-от знання правильних витрат, які слід відрахувати, і того, що вважається доходом. Основне розуміння цих порад щодо бухгалтерського обліку ферми є важливим для забезпечення належного управління фінансами вашої ферми.

Leave a Comment