12 новорічних хаків продуктивності

З новим роком приходять нові цілі та нові можливості. Це також ідеальна пора року, щоб позбутися шкідливих звичок і почати оздоровлюватися. Крім того, це чудовий час, щоб оновити свої новорічні обіцянки 2023 року, щоб бути більш продуктивними як на роботі, так і вдома.Календар

Щоб стати продуктивнішими в новому році, ось 12 прийомів підвищення продуктивності, які варто взяти на озброєння. І ні. Ви вже знаєте, що потрібно дбати про своє здоров’я, усувати відволікаючі фактори, робити перерви та покращувати своє робоче місце. Отже, я не збираюся втомлювати вас цими порадами.

1. Створіть розумову карту.

Ви можете візуалізувати ідеї та концепції за допомогою розумової карти. Це допомагає структурувати інформацію, аналізувати, розуміти, синтезувати, згадувати та генерувати нові ідеї за допомогою візуального мислення.

Як і в будь-якій чудовій ідеї, простота є ключовою.

На відміну від нотаток або лінійних текстів, інтелектуальні карти структурують інформацію таким чином, що нагадує роботу вашого мозку. Завдяки своїй аналітичній та мистецькій природі ця діяльність залучає ваш мозок набагато глибше, покращуючи всі його когнітивні функції. Крім того, це весело.

Ще одна пільга? Інтелект-карти можна використовувати для наступного:

 • Мозковий штурм
 • Конспектування
 • Планування свого розкладу
 • Збір та аналіз інформації з багатьох джерел
 • Стимуляція творчості

Найкращий? Інтелект-карту можна намалювати в три прості кроки:

 • Напишіть або намалюйте ідею, яку хочете розвинути, на порожньому аркуші. Я пропоную використовувати сторінку в альбомній орієнтації.
 • Проведіть лінію, що з’єднує кожну з підтем із центральною темою.
 • Потім виконайте те ж саме для підтем, створюючи підтеми, як вважаєте за потрібне, і з’єднуйте їх одна з одною.

2. Використовуйте прокрастинацію у своїх інтересах.

Деякі люди люблять жити на межі, чекаючи до останньої хвилини. Це не завжди ідеально. Коли ми чекаємо до останньої хвилини, ми можемо виконувати завдання швидше. Ймовірно, ви можете подякувати закону Паркінсона за те, що робота з часом розширюється.

Але інші прокрастинатори свідомо зволікають, щоб досягти більшого. У книзі Джона Перрі ця ідея називається структурованою прокрастинацією.

«Ключова ідея полягає в тому, що прокрастинація не означає не робити абсолютно нічого. Прокрастинатори рідко абсолютно нічого не роблять; вони займаються незначно корисними речами, як-от садівництво чи заточування олівців або створення схеми того, як вони реорганізовуватимуть свої файли, коли до цього дійдуть. Чому прокрастинатор робить такі речі? Тому що вони є способом не робити чогось більш важливого. Якби все, що прокрастинатору залишалося зробити, це нагострити кілька олівців, жодна сила на землі не змусила б його це зробити. Проте прокрастинатор може бути мотивований виконувати важкі, своєчасні та важливі завдання, якщо ці завдання є способом не робити щось більш важливе».

За словами Перрі, ви повинні структурувати свій список справ таким чином, щоб скористатися цим. Найважливіші та термінові справи – зверху. Нижня частина списку призначена для важливих речей, які можуть бути не такими терміновими (або жахливими), щоб відмітити. Робота над нижньою частиною списку «стає способом не робити те, що вище в списку».

Тому, поки ви відкладаєте, ви можете перевірити речі зі свого списку. Це безпрограшний варіант.

3. Ведіть записи про свої досягнення.

Коли людина відчуває себе успішною та досягнутою, вона більш продуктивна, ніж коли вона збентежена прогресом або сумнівається у своїх здібностях. Щодня ведіть щоденник своїх досягнень або додаток. Це підвищує продуктивність і повідомляє вашому мозку, що ви рухаєтеся вперед.

Навіть на робочих місцях часто є дошки подяки, на яких відзначаються нагороди та вдячність членів команди.

4. Не грайте в звинувачення.

Легко звинувачувати себе або когось іншого в помилках, але це рідко буває продуктивно. Ви тільки більше тиснете на себе і будете стримуватися, звинувачуючи себе. Натомість навчіться визнавати свої помилки та виправляти їх.

Ви також не повинні звинувачувати інших. Ви повинні простягнути руку допомоги, якщо щось не виходить, а не показувати пальцем. Ви ніколи не знаєте, через що інші люди борються поза роботою, тому, якщо ви бачите, що колега бореться, допоможіть йому чи їй.

5. Відкладіть задоволення.

Наука вже давно припускає, що для успіху в багатьох сферах життя важливіше відкласти отримання задоволення, ніж піддатися імпульсам і спокусам. На щастя, це не те, з чим ви народжуєтеся. Іншими словами, його можна розвивати.

Поширеним дослідженням у цій галузі є «Експеримент із зефіром», але відкладення задоволення не означає відмову від десерту. Наприклад, ви можете помітити, що хочете перекусити, і сказати собі зачекати 10 хвилин, перш ніж встати, щоб отримати це. Виконавши важливе робоче завдання, можливо, ви вирішите перевірити соціальні мережі.

Згодом ці кроки стануть частиною дисципліни, яка вам знадобиться, щоб досягти успіху у своїх намірах у 2023 році.

6. Підведіть підсумки своїх зобов’язань.

Ви будете приймати нові завдання випадково, якщо у вас немає повного списку ваших поточних зобов’язань. Вони часто суперечать вашим цілям і заважають рухатися вперед у ваших майбутніх проектах, тому вони не повинні бути частиною вашого життя.

Незважаючи на те, що це може здатися суперечливим, свободу можна відчути лише тоді, коли встановлено певні межі. Розуміння того, що ви повинні робити, дозволяє вам уникати речей, які ви не повинні робити.

7. Використовуйте стратегію скріпки.

Використовуючи стратегію скріпок, Трент Дірсмід, біржовий брокер-початківець, досяг успіху завдяки певній рішучості та хитромудрому трюку.

У Дирсміда на столі завжди стояли дві банки, одна порожня, інша наповнена 120 канцелярськими скріпками. Закінчивши розмову, він переклав скріпку в іншу банку. Коли колись повна банка спорожніла, він закінчувався.

Візуальна підказка – чудовий спосіб стежити за своїм прогресом. Винагороди тримають вас на шляху та мотивують виконувати завдання.

Ось кілька стратегій застосування скріпок від експерта з продуктивності Джеймса Кліра:

 • Хочете робити 100 віджимань на день? Кожного разу, коли ви опускаєтеся, пересувайте одну скріпку та виконуйте серію з 10 протягом дня.
 • Чи потрібно щодня надсилати 25 електронних листів про продаж? Вам знадобиться 25 канцелярських скріпок, і кожного разу, коли ви натискаєте «Надіслати», одна буде переходити на іншу сторону.
 • Ви хочете випивати вісім склянок води на день? Вставляйте одну скріпку кожного разу, коли закінчуєте склянку, починаючи з 8 скріпок.
 • Ви приймаєте ліки тричі на день? Візьміть три канцелярські скріпки та кидайте одну у смітник щоразу, коли ковтаєте.

8. Завжди вчасно.

Так, бути пунктуальним – це ввічливо. Але це ще не все. Якщо ви встигаєте, це говорить вашому мозку, що ви господар свого всесвіту — керуєте не лише своїм часом, а й своїм життям. Завдяки цьому ви відчуваєте себе краще, що робить вас більш продуктивними на роботі, вдома та будь-де.

Запізнення, особливо хронічне, викликає тривогу і стрес. Підсвідома чи ні, провина підживлює низхідну спіраль, яка шкодить ефективності. Якщо ви хочете бути більш продуктивними в новому році, ви повинні бути пунктуальними.

Якщо ви боретеся з цим, можливо, ви захочете встановити нагадування в календарі перед зустрічами, відхилити запити в останню хвилину, не запланувати себе та встановити часові подушки.

9. Створіть «функцію примусу».

Якщо ви не відчуваєте мотивації виконувати роботу, подумайте про використання «функції примусу». Згідно з Деном Мартеллом, функція примусу — це «будь-яке завдання, діяльність або подія, яка змушує вас вжити заходів і отримати результат».

Отже, як це працює? Це все, щоб налаштувати себе на успіх, каже Мартелл. Він наводить приклад, як кілька разів на тиждень ходить до кав’ярні на роботу, але забуває про адаптер живлення. Перш ніж його комп’ютер помре, він матиме близько трьох годин робочого часу.

10. Нехай марафони працюють на вас.

По правді кажучи, нереально вирізати все, що робить життя приємним. Тим не менш, починаючи новий рік, подумайте про способи перетворити ваші улюблені заняття, такі як марафони Netflix, на продуктивні.

як? Ви можете відповісти на електронний лист або зробити п’ять хвилин вправи між кожною серією вашого улюбленого шоу. Якщо ви дивитеся щось більш легковажне, як-от ситком, ви навіть можете використати цей час, щоб спланувати свій майбутній тиждень, скласти білизну або забронювати зустрічі.

11. Віддавати.

Найбільшим невикористаним джерелом продуктивності є почуття служіння іншим, каже організаційний психолог Адам Грант. У своїй книзі «Віддавати й брати» він показує, як допомога іншим людям мотивує нас досягати ще більшого, зосереджуючись на наших дарах і талантах.

Хоча може здатися, що «інша безпосередність» завадить нам досягти наших цілей, насправді вона підштовхує нас ближче до них.

12. Завжди завершуйте розпочате.

Якщо ви намагаєтеся мати справу з кількома відкритими циклами, ви не зможете зосередитися на нових викликах. Щоб чітко та чітко підготуватися до нових викликів, виконуйте свої завдання та проекти — незалежно від того, наскільки вони великі чи маленькі.

Як сказав Робін Шарма, «почати сильно — це добре. Сильний фініш – це епічно».

Авторство зображення: Rakicevic Nenad; Pexels; Дякую!

Публікація 12 новорічних хаків продуктивності спочатку з’явилася на Календарі.

Leave a Comment