12 способів зробити зиму продуктивнішою

Чи важко тобі залишатися зосередженим взимку? Ви не самотні, якщо відчуваєте зимовий нуд або страждаєте від сезонного афективного розладу (САР). Насправді, у цей час ми, як правило, почуваємося більш похмурими та впадаємо в цикл депресії. У свою чергу ми можемо відчувати такі симптоми:Календар

 • Відчуття млявості, дратівливості та втрати енергії
 • Нездатність зосередитися, втрата інтересу та відсутність мотивації
 • Зміна апетиту і проблеми зі сном
 • Почуття безнадії та суїцидальні думки

Очевидно, що ці симптоми негативно вплинуть на вашу продуктивність. Таким чином, якщо ви відчуваєте САР, будь ласка, поговоріть зі своїм лікарем. Крім того, ви також можете спробувати ці методи, щоб мати більш продуктивну зиму.

1. Поніжитися на сонечку.

Як ви можете собі уявити, це може бути складно взимку, оскільки дні коротші та темніше. Однак намагайтеся виходити на вулицю, коли світить сонце. Іншим варіантом було б розмістити робоче місце якомога ближче до вікна.

Сонячне світло відіграє важливу роль у продуктивності та ефективності роботи, не кажучи вже про загальну якість життя, як повідомляється в статті, опублікованій в Journal of Clinical Sleep Medicine.

2. Використовуйте світлотерапію.

Ще є надія, якщо отримати справжнє сонячне світло не можливо. Ви можете залишатися енергійними та продуктивними за допомогою світлотерапії, стверджує Національний інститут здоров’я (NIH). Вам також не потрібно докладати для цього багато зусиль. Поки ви снідаєте, проведіть 30 хвилин, сидячи перед світловим ящиком, який можна легко придбати в Інтернеті.

Впливове дослідження 1998 року, опубліковане в Psychological Medicine, показало, що такі втручання підвищили рівень щастя на 70% всього за кілька тижнів. Чим щасливіші ви, тим продуктивніші.

3. Розклад заходів на свіжому повітрі.

«Набагато важче відчувати, що ваше життя забезпечує необхідні й бажані зміни, коли ви весь час перебуваєте всередині», — пише Діанна Річі в попередній статті Календаря. «Навіть швидка прогулянка під час обіду підвищить вашу продуктивність і впевненість у другій половині дня».

Саме з цієї причини відпочинок на свіжому повітрі такий корисний, і немає браку в речах, які можна зробити на свіжому повітрі, які знімуть стрес. У часи низької мотивації та продуктивності побалуйте себе цими чотирма видами активного відпочинку.

 • Вирушайте на уважну прогулянку. Коли ви застрягли в колії роботи без мотивації, прогуляйтеся на вулиці. Коли ви перебуваєте в іншому середовищі, з низькою температурою, свіжим повітрям, природним звуком і сонячним світлом, ви маєте інше мислення, ніж коли б ви були всередині.
 • Пориньте в заняття на природі. «Перейдіть на новий рівень паломництва, шукаючи розваг, розроблених для природи, як-от піші прогулянки або катання на лижах у вихідні», — пропонує Діанна. Якщо ви відчуваєте стрес, ви можете піти в ліс на кілька годин і повністю позбутися стресу.
 • Поверніться в дитинство. І фізичне, і психічне здоров’я важливі, коли ви занурені в роботу протягом тривалого періоду часу. Однак з часом фізичні вправи можуть стати клопотом і викликати у вас більше стресу. Замість того, щоб боятися фізичних вправ, зробіть це веселим, наприклад, побудуйте сніговика чи бій у сніжки.
 • Прямуйте в гори. Бувають моменти, коли після довгого робочого тижня потрібна довший відпочинок, особливо якщо у вас є сім’я. Виберіть заняття, яке є для вас більш активним і захоплюючим, наприклад, катання на санках, лижах або сноуборді. Знайдіть найближчий гірський курорт, щоб скинути пил з лиж і відпочити від стресу дня.

4. Скористайтеся холодом.

Хвороби і нездужання завжди асоціювалися з холодною погодою. Зима може бути похмурою, але холодна погода справді може мати деякі переваги для здоров’я, наприклад:

 • Дослідники показали, що фізичні вправи в холодну погоду або тремтіння під час короткої прогулянки можуть допомогти спалити більше калорій.
 • Зима може зробити вас більш схильними до простудних захворювань. Однак це дослідження показує, що холодне середовище зміцнює імунну систему.
 • За даними багатьох досліджень, якість сну та швидкість сну можна покращити, якщо спати в холодній кімнаті.
 • Низькі температури можуть підвищити мозкову активність і змусити вас думати чіткіше взимку. Якщо ви плануєте презентувати на роботі взимку, майте це на увазі.
 • Коли ви тренуєтеся на морозі, ваше серце працює вдвічі більше, щоб зігріти вас. Отже, якщо ви хочете бути активними взимку, швидка пробіжка на холодному повітрі може бути корисною. Однак зима може бути небезпечною для людей із захворюваннями серця.

Крім перерахованих вище переваг для здоров’я, ви також можете підвищити свою продуктивність, якщо живете десь, де не можете насолоджуватися спортом на свіжому повітрі або пікніками в теплу пору року. як? Замість того, щоб думати про те, що ви будете робити після роботи або проводити весь день на вулиці, ви можете зосередитися.

Крім того, якщо ви застрягли всередині, ви можете почати «весняне прибирання». Наприклад, позбудьтеся або видаліть усе, що вам більше не потрібно, із файлів комп’ютера та файлів на друкованих копіях. Або приберіть безлад і організуйте свій робочий простір. У результаті ви будете менше перевтомлені та менше напружені.

5. Використовуйте 15-хвилинний список.

15-хвилинний список може стати в нагоді, коли у вас немає бажання складати проект наради команди на вівторок холодним, сірим зимовим ранком.

Отже, що ж таке 15-хвилинний список? Це просто список справ, які ви можете зробити за 15 хвилин або менше. Приклади включають планування візиту до стоматолога, підготовку порядку денного для зустрічі або відповідь на електронний лист.

Коротше кажучи, це легкі, швидкі завдання, які вимагають небагато зусиль і зусиль.

Швидко викреслюючи пункти зі свого 15-хвилинного списку, ви підвищите свою модність і продуктивність. Коли ви відчуєте тепле сяйво досягнень, тепер ви готові скласти проект презентації для зустрічі команди. Крім того, ви можете використовувати його, щоб виконувати роботу, поки чекаєте початку нарад у Zoom або поки служба технічної підтримки відповість на ваш дзвінок.

Отже, якщо ви не впевнені, що робити, або чекаєте, поки почнеться виклик Zoom, спробуйте відмітити кілька пунктів у своєму 15-хвилинному списку.

6. Візьміть відпустку для психічного здоров’я.

Зима може погано впливати на ваше психічне здоров’я, тому плануйте заздалегідь і відмовляйтеся від спорадичних днів протягом сезону, щоб залишатися щасливими та здоровими. У ці холодні місяці вони не лише дадуть вам чогось очікувати, а й дадуть час перезавантажити своє тіло та відновити сили.

Крім того, у дослідженні 2010 року в Індійському журналі професійної та екологічної медицини зазначено, що проблеми з психічним здоров’ям можуть негативно вплинути на продуктивність на робочому місці, тому відпочинок може бути корисним як для самопочуття, так і для продуктивності.

7. Тренуйтеся вдень.

Вранці буває важко отримати мотивацію через коротший світловий день. Таким чином, думка про вправи може бути ще менш привабливою, коли сонце сідає рано ввечері.

Щоб залишатися здоровим, спробуйте тренуватися в середині дня, якщо ви працюєте вдома (що є звичайним явищем у наші дні). Ви можете підвищити свій рівень енергії за допомогою швидкого тренування HIIT або практики йоги, що стимулює розум.

Навіть якщо ви застрягли в офісі, швидка 15-хвилинна прогулянка на свіжому повітрі підвищить рівень ендорфінів і зробить вас більш продуктивними.

8. Робота в режимі відпустки.

Знайдіть хвилинку, щоб подумати про свою останню відпустку. Опишіть, що сталося за тиждень до того, як ви відпочивали на пляжі або подорожували в нову країну. Скільки роботи ви виконали за короткий проміжок часу?

Коли у нас важкий дедлайн, ми часто починаємо роботу. Підвищуючи нашу продуктивність, ми можемо миттєво вирушити в дорогу. І ми не витрачаємо час на безглузді завдання та не зволікаємо.

Ви будете більш продуктивні, якщо встановите міні-дедлайн для відпустки, наприклад, вимкніть комп’ютер о 5:30 замість 6:30. Ви також повинні дати собі причину піти раніше. Наприклад, повечеряти з сім’єю, раніше відвідати заняття спортом або приєднатися до книжкового клубу.

Іншими словами, скоротіть свій робочий день за допомогою міні-відпустки, яку ви самі собі наклали. Просто переконайтеся, що це те, що вам подобається і чого ви чекаєте з нетерпінням.

9. Плануйте цікаві заходи.

Незважаючи на спокусу впасти в зимову сплячку, як ведмідь, не залишайтеся в антисоціальному стані цієї пори року. Замість цього подумайте про тропічну відпустку або довгі вихідні. Також варто зустрітися з близькими вам людьми та спланувати заняття, які вам сподобаються. Або ви також можете поповнити свої розумові та емоційні запаси, відвідавши культурні заходи взимку.

Пам’ятайте, що на продуктивність роботи сильно впливає те, що ми робимо в неробочий час. Дослідження показують, що передбачення планів не тільки дає нам шанс відновити сили, але й може стимулювати розум більше, ніж їх реалізація. Порівняно з очікуванням матеріальних благ, люди були щасливішими, коли чекали події чи досвіду. Це те саме, коли плануєш відпустку чи береш її.

10. Працюйте над новими, захоплюючими проектами.

Це ідеальна пора року, щоб розпочати проекти, які вас хвилюють, особливо якщо ваша робота стала нудною. Зрештою, ви можете відчувати себе виснаженим і непродуктивним, якщо продовжуєте виконувати ті самі завдання.

Якщо ви хочете оживити ситуацію на роботі, візьміть на себе нові обов’язки. Це дасть вам додатковий поштовх, який вам потрібен, щоб пережити похмурі зимові місяці. Однак, якщо у вас уже є повна тарілка, я б не зобов’язував себе.

11. Переконайтеся, що ваш список завдань готовий до зими.

Якщо не перевірити, список завдань може швидко вийти з-під контролю.

Отже, так само, як ви підготували свою машину чи дім до зими, зараз настав час підготувати список завдань до зими. І в цьому випадку це означає скорочення списку справ.

Звичайно, це легше сказати, ніж зробити. Отже, ви можете поекспериментувати з цими стратегіями:

Виберіть трійку пріоритетів.

«Визначте лише три речі, які ви будете робити», — пропонує співзасновник Calendar Джон Холл. «Коли я кажу, визначте три речі: ви візьмете на себе зобов’язання і ви це зробите. Будьте жорстокими щодо цього. Як тільки у нас є більше семи варіантів, наш мозок починає перевантажуватися».

Використовуйте 4D тайм-менеджменту.

4D управління часом можна використовувати для керування будь-якими вхідними даними, які ви отримуєте, наприклад повідомленнями чи зустрічами.

 • робити. Не чекай. Дійте зараз.
 • Делегат. Завдання слід доручити більш кваліфікованій або більш доступній особі.
 • Відкласти. Заплануйте важливі, але не термінові завдання на потім.
 • Видалити. Хоча це часто називають «краплею», це те саме поняття. Позбудьтеся всіх цих неважливих і непотрібних зобов’язань.

Викресліть половину справ зі свого списку справ.

Знайдіть хвилинку, щоб визначити десять речей, які ви хотіли б виключити зі свого списку.

Дотримуйтеся правила 2 хвилин.

Цю концепцію представив Девід Аллен у книзі «Зробити справи». Якщо ви можете виконати завдання менш ніж за дві хвилини, зробіть це.

Як пояснює Джеймс Клір, цю техніку також можна використовувати, щоб позбутися старих звичок і припинити прокрастинацію. Наприклад, замість того, щоб пробігти три милі, зав’яжіть взуття.

Встановіть часові обмеження.

Закон Паркінсона говорить: «робота розширюється до відведеного для неї часу».

Як приклад, я можу перевірити свою поштову скриньку близько 11:00 ранку», — пояснює Холл. Як результат, у мене є лише 30 хвилин, щоб наздогнати свої ранкові електронні листи.

12. Відчуйте затишок.

Готуючись до вечора, скористайтеся ранніми заходами сонця. Незважаючи на те, що Фінляндія переживає темні зимові дні до 50 днів поспіль, The World Happiness Report оцінює Фінляндію як одне з найщасливіших місць на землі.

Коли вони насолоджуються тихим часом, відчувають тепло вогню, насолоджуються смачною їжею та друзями у своїх домівках, вони знаходять способи цінувати та насолоджуватися тишею.

Як тільки ви закінчите роботу на день, відключіться від своїх пристроїв і займіться чимось творчим, наприклад, почитайте книгу або займіться хобі, яке не потребує завершення.

Рекомендоване зображення: Озіель Гомес: Pexels; Дякую!

Повідомлення 12 способів провести зиму продуктивніше з’явилося в Календарі.

Leave a Comment