2022 рік був великим. 2023 рік буде ще більшим. • TechCrunch

Привіт і ласкаво просимо знову до Макса К’ю. Я сподіваюся, що всі мали спокійний сезон відпусток і святковий Новий рік. Ще раз дякую всім читачам Max Q, незалежно від того, чи були ви зі мною протягом багатьох випусків, чи ви нещодавно підписалися. Я радий, що ти тут.

Я відійду від свого звичного формату для інформаційного бюлетеня. Замість цього, ризикуючи повністю розбити очі наприкінці 2023 року, я хочу дати деякі прогнози на майбутній рік і те, що, на мою думку, він принесе космічній галузі.

Можливо, 2022 рік в рік найбільшого блокбастера для космосу за останній час — принаймні з 1969 року. Історична каденція SpaceX, запуск Space Launch System і повернення капсули Orion, великі технічні демонстрації, повністю приватна місія ispace на Місяць… це був важливий рік.

Є багато очікувати — так багато, що наступний рік може навіть перевершити цей як найбільший для космічної галузі. Але все ще залишається багато запитань, особливо щодо короткострокових економічних перспектив, поточної геополітичної нестабільності та (гм) деяких оголошених часових рамок, які можуть або не можуть бути реалізованими. Ось два передбачення — натисніть посилання вище, щоб прочитати решту.

1. Більший тиск при запуску

Здається очевидним, що зростатиме тиск на ринок запуску, оскільки в мережі з’явиться ще більше автомобілів наступного покоління. Ми шукаємо не лише ракети великої вантажопідйомності, як-от Starship від SpaceX і Vulcan від United Launch Alliance, а й цілий ряд менших і середніх ракет-носіїв, які націлені на низьку вартість і високу швидкість. До них відносяться Terran 1 від Relativity, Rocket 4 від Astra, RS1 від ABL Space Systems, пускова установка One від Rocket Factory Augsburg і ​​мікропускова установка Prime від Orbex. Як ми вже згадували вище, терміни космічної галузі, як відомо, складні (і це застереження стосується всієї публікації), але цілком імовірно, що принаймні кілька нових ракет полетять уперше наступного року.

Кредити зображення: SpaceX

Доведення нових транспортних засобів знижує ціни та збільшує асортимент, а це означає, що для приватних і державних концернів доступно більше запусків і дат — і діючим гравцям доведеться наполегливо працювати, щоб зберегти лідерство, яке вони встановили.

2. Великі розробки з Великобританії, Китаю та Індії

Міжнародна космічна сцена продовжуватиме розвиватися. Хоча від Європи є чого очікувати, ми звернули увагу на Велику Британію, Китай та Індію. Від Великої Британії ми очікуємо побачити перший в історії країни космічний запуск за допомогою місії Virgin Orbit «Start Me Up» із космодрому Корнуолл. Ми також очікуємо великої активності Індійської організації космічних досліджень, а також стартапу Skyroot. У Китаї був великий 2022 рік — включаючи будівництво власної космічної станції на орбіті та відправку кількох екіпажів тайконавтів — і ми прогнозуємо, що наступного року не буде сповільнення, оскільки країна прагне йти в ногу з американським промисловим зростанням.

Важко сказати, як саме децентралізація приватного простору за межами кількох основних постачальників і місць запуску вплине на галузь, але це точно допоможе диверсифікувати проекти та зацікавлені сторони, які збираються вивести на орбіту.

горизонтальний запуск ракети з незайманої орбіти

Кредити зображення: Virgin Orbit / Грег Робінсон

Більше наших прогнозів читайте тут.

Макса К’ю приніс тобі я, Арія Аламалходаеї. Якщо вам подобається читати Max Q, перешліть його другові.

Leave a Comment