5 кроків конкурентного аналізу соціальних мереж

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Аналіз конкуренції – це аналіз того, хто є вашими потенційними конкурентами, якою маркетинговою діяльністю вони займаються та які результати отримують їхні кампанії. Це важлива частина основи, яку виконує кожен бізнес, який сподівається виділитися та добре продаватись.

При детальному аналізі конкурентів у соціальних мережах люди зазвичай починають із кількості підписників, оцінки вмісту та рівня залученості. Після цього вони повинні заглибитися в статистику соціального прослуховування.

За допомогою інструментів аналізу конкурентоспроможності соціальних медіа ви можете виявити:

 • Помітність конкурентів в Інтернеті та впізнаваність бренду
 • Відгуки реальних користувачів про продукти та послуги
 • Статті клієнтів
 • Інфлюенсери та ЗМІ

Це спрощена версія багатошарового процесу. Знаючи свою конкуренцію, ви зможете удосконалити свою унікальну ціннісну пропозицію, розробити найбільш продавані продукти, покращити свою маркетингову стратегію та визначити нові сегменти ринку, коли все зроблено правильно.

Аналіз конкурентів за допомогою соціального прослуховування не тільки здійсненний, але й вартий того, щоб його робити, навіть якщо ви збираєтеся робити це на додаток до щоденних завдань.

Давайте крок за кроком пройдемося по аналізу конкурентів за допомогою інструменту аналізу конкурентоспроможності соціальних мереж.

За темою: 3 причини, чому я радо вітаю конкурс

Крок 1: Виберіть конкурентів і почніть моніторинг

Хоча це може здаватися само собою зрозумілим, вибір правильних конкурентів для порівняння є окремим завданням. Якщо ви мислите масштабно та хочете провести комплексне дослідження ринку, вам знадобиться кожне ім’я конкурентного бренду в списку. Великі й малі, добре зарекомендували себе та нові у вашій галузі.

Для більш настроюваного конкурентного аналізу вам знадобляться лише прямі конкуренти, бажано список компаній порівнянного розміру. Як тільки ви будете готові зі складом, переходьте до інструменту. Нам потрібно налаштувати згадки в інструменті моніторингу, щоб почати відстеження. Вам потрібно буде вказати назву свого бренду, а також назви брендів ваших конкурентів; ви можете використовувати для цього Awario або спробувати інші подібні інструменти.

Коли ви налаштуєте свої сповіщення, дайте інструменту трохи часу, і він підбере нещодавні згадки, а також деякі історичні дані — таким чином ви зможете виконати початковий аналіз. Чим більше інформації ви маєте, тим ретельнішим буде аналіз ваших конкурентів.

За темою: п’ять причин, чому малим організаціям варто інвестувати в соціальне слухання

Крок 2. Ознайомтеся з базовою статистикою соціального прослуховування

Коли інструмент зібрав дані, ви можете відвідати інформаційну панель і переглянути аналітику.

Згадки та охоплення

Показники згадок і охоплення покажуть вам, яку вагу кожен із облікових записів ваших конкурентів має на платформах соціальних мереж. Ажіотаж, який викликає ім’я, відповідає впізнаваності бренду та загальній видимості.

З точки зору соціального прослуховування, вимірювання частки голосу — кількість згадок бренду в Інтернеті та публікаціях у соціальних мережах порівняно з кількістю згадок брендів-конкурентів — є найближчим до вимірювання частки ринку.

Країни та мови

Розділи країн і мов дадуть вам уявлення про географічний розподіл згадок. Залежно від ринків, на яких ви працюєте, ви можете перевірити конкретні місця, щоб побачити, чи не помічають якісь сегменти ринку та не обслуговують їх бізнес-конкуренти. Ви можете побачити, як поширюється конкуренція, і проаналізувати, що це означає.

Вік і стать

Ці розділи показують, хто найчастіше згадує ваш бренд, і вік людей, які публікують повідомлення про вашу компанію в Інтернеті. Це допоможе вам знайти цільову аудиторію.

Джерела

Далі — джерела — поширення ажіотажу серед соціальних мереж і Інтернету. Це важливий показник, який показує, звідки беруться згадки, кожна платформа. Найчастіше виникають несподівані відомості про те, наскільки якісний контент створюють конкуренти, як працює їхня реклама в соціальних мережах і скільки шуму надходить з Інтернету та новин.

Пов’язане: не використовуйте той самий посібник із пошукової оптимізації, що й ваші конкуренти. Натомість використовуйте ці 3 тактики SEO.

Крок 3. Перегляньте згадки

Згадки канал — це місце зберігання всіх згадок, зібраних інструментом.

Тут ви можете отримати доступ до необроблених даних і відфільтрувати їх у зручний для вас спосіб. Скажімо, ви помітили сплеск згадок про свого конкурента, і ви знаєте, що більшість із них з’явилися в Twitter. Тому ви хочете провести аналітику Twitter і витягнути впливових осіб, які говорили про бренд за останній місяць. Застосуйте фільтри.

Знайомтеся з інфлюенсерами

Інфлюенсери є найбільшими чинниками впізнаваності бренду. При розумному застосуванні в управлінні соціальними медіа маркетинг із впливовим фактором є ефективним і часто безкоштовним інструментом, який використовується для заохочення та побудови справжнього зв’язку між брендом і клієнтом, з яким інші форми маркетингу можуть не справитися.

Інструменти аналізу конкуренції спрощують пошук впливових людей, які працюють із вашими конкурентами. По-перше, ви можете відфільтрувати згадки за охопленням, щоб знайти найвпливовіших людей, які говорили про бренди-конкуренти. Таким чином ви виявите значущих і другорядних впливових осіб, переглядаючи згадки, відсортовані за Досяжність.

За темою: Influencer Marketing 101: схема для проведення успішної кампанії

Крок 4. Перегляньте звіти про прослуховування соціальних мереж

Це короткий шлях до розкритих інструментів аналізу конкурентів у соціальних мережах. Для маркетолога звіти пропонують огляд усіх показників, розглянутих у цьому посібнику. З ними ви можете детально виміряти конкурентоспроможність у соціальних мережах.

Порівнюйте бренди та отримуйте послідовні огляди продуктивності за:

 1. Частка голосу
 2. Повіти та мови
 3. Сентимент
 4. Хмара тем
 5. Найпопулярніші згадки
 6. Вік і стать
 7. Інфлюенсери
 8. Джерела

Крок 5. Сядьте зручніше і пишайтеся добре виконаною роботою!

Хороша робота! Ми пройшли довгий 5-етапний шлях, переглянувши первинну статистику соціального прослуховування та аналітику.

Ви можете спробувати різні рішення для аналізу ваших конкурентів. Згадані мною показники доступні в більшості з них. Деякі інструменти аналізу конкурентоспроможності в соціальних мережах забезпечують інтеграцію з іншими маркетинговими програмами, наприклад програмами для планування публікацій або створення шаблонів.

Будь ласка, використовуйте цей посібник як дорожню карту для майбутнього аналізу конкурентоспроможності соціальних мереж. Пам’ятайте: що довше ви відстежуєте згадки, то більш глибоким і всебічним стає ваш аналіз.

Leave a Comment