5 найкращих практик, щоб запобігти цифровій втомі, яка заважає навчанню

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Сучасні співробітники проводять багато часу перед екранами, що, безсумнівно, необхідно, але також може призвести до цифрової втоми. Це психічне виснаження може вплинути не лише на продуктивність, але й на здатність засвоювати та застосовувати нові знання, що може призвести до невдачі у навчанні.

Щоб підвищити продуктивність, результати та моральний дух, компанії та команди з навчання та розвитку повинні розробити навчальні програми, які зменшать цифрову втому.

За темою: як допомогти своїм співробітникам уникнути цифрового вигорання

Як цифрова втома впливає на навчання?

Цифрова втома може вплинути на будь-яку професійну сферу, включно з навчанням. Є кілька яскравих ознак цифрової втоми, тож ви можете вжити заходів, щоб пом’якшити й навіть запобігти погіршенню результатів навчання. Наприклад, коли працівники часто відкладають навчання або мають вищі, ніж зазвичай, показники поганих результатів навчання, це може свідчити про цифрову втому.

Згідно з дослідженням Deloitte, приблизно третина американців стверджують, що з початку пандемії Covid-19 вони відчували себе перевантаженими кількістю пристроїв і підписок, які їм потрібно мати. Можливо, пандемія слабшає, але цифрова втома залишиться й візьме своє. Дослідження показують, що 22% віддалених працівників хочуть залишити роботу через те, що вони завалені електронною поштою; фактично, половина скоріше вимиє свої ванні кімнати, ніж очистить переповнену папку вхідних повідомлень!

Що можуть зробити спеціалісти з навчання, щоб запобігти втомі від цифрових технологій, яка, зокрема, зірвала навчання? Ось п’ять найкращих практик.

1. Пропонуйте більше можливостей для спілкування онлайн і офлайн

Незважаючи на те, що цифрове навчання на вимогу є дуже зручним, постійна відсутність спілкування віч-на-віч іноді може змусити співробітників почуватися відключеними та втомленими перед екранами.

Але за допомогою правильних інструментів дизайнери навчання можуть запобігти цьому та заохотити учнів до зв’язку та спілкування. Соціальне навчання — коли співробітники спілкуються, часто неформально, навчаються спільно та через реальні сценарії — залишається пріоритетом, навіть якщо навчання більше оцифровано, ніж будь-коли. У 2021 році 28% організацій покладалися на соціальне навчання, порівняно з 19% роком раніше.

Ось деякі функції електронного навчання, які спрощують спілкування:

  • Чати які дозволяють співробітникам швидко отримувати інструкції, відгуки та підтримку;
  • Форуми що дозволяють групову комунікацію за конкретними темами навчання;
  • Групи які тримають усіх у курсі та дозволяють користувачам легко ділитися навчальними ресурсами.

Інструменти спілкування та співпраці є життєво важливими для того, щоб онлайн-навчання було більш привабливим. Однак працівникам також потрібно деякий час віддалятися від екранів, щоб пом’якшити наслідки цифрової втоми. Час від часу організація особистих тренінгів для людей, які працюють в одному офісі, регіоні чи країні, може протистояти цифровій втомі. Це надає співробітникам можливість спілкуватися, навчатися разом і перевіряти свої знання в більш традиційному навчальному середовищі, додаючи певної різноманітності в переважно цифрову рутину.

За темою: цей тихий вбивця продуктивності забирає 4 години вашого тижня. Ось як це виправити

2. Скористайтеся конкурентним духом учнів

Навчання не слід сприймати як нудне чи марне, але коли працівники так почуваються, залученість страждає. Наприклад, нещодавнє опитування про тренінги з кібербезпеки показало, що нудні тренінги змушують співробітників відволікатися — і, як наслідок, продовжувати ризиковану поведінку.

У той же час, коли 70% співробітників кажуть, що їм бракує навичок, необхідних для виконання їхньої роботи, навчання, звичайно, має вирішальне значення. Як спеціалісти L&D можуть мотивувати людей до навчання? Одна відповідь полягає в гейміфікації.

Учні часто хочуть знати, що наприкінці навчання (і на цьому шляху) на них чекає щось, крім виконання вимог компанії. Виклики та заохочення, такі як сертифікати, значки, таблиці лідерів і групові ігри (де дві або більше команд змагаються за очки), можуть стати мотивацією. Корисність призів виходить за рамки їх символічної цінності. Усвідомлення того, що вони добре впоралися з онлайн-курсом, стимулює працівників продовжувати працювати в тому ж темпі.

За темою: 3 способи зробити корпоративне навчання цікавим

3. Зробіть навчання більш “перекусним”

Мікронавчання — або короткі навчальні дії з окремими цілями — не тільки допомагає працівникам легше здобувати та зберігати знання, але й створює відчуття меншої навантаження.

Пропонуючи короткі курси та мультимедійний контент, щоб допомогти співробітникам у виконанні їхніх завдань, інструктори можуть легко втиснути навчання в розклад співробітників. Професіоналам L&D потрібні гнучкі технології, які підтримують різні формати навчання (наприклад, відео) і можуть оптимізувати оцінювання, наприклад, за допомогою автоматизованих тестів.

4. Пристосовуйте навчання до навичок і вподобань працівників

Інструктори несуть відповідальність за розробку навчальних програм, які стосуються необхідних навичок і цілей для їх робочої сили, але вони також повинні зосереджуватися на конкретних потребах і вподобаннях працівників.

Технологія дає змогу персоналізувати навчання в масштабі, створюючи індивідуальні навчальні маршрути. Деякі системи навчання вибирають кроки в подорожі учнів на основі навичок учнів, здібностей, цілей, ролей, продемонстрованих компетенцій, інтересів тощо — автоматично рекомендуючи, наприклад, чи потрібно комусь підвищити кваліфікацію в певній галузі чи можна перейти до наступна навчальна діяльність. Вони можуть запропонувати модулі курсу, відео, форуми запитань і відповідей, статті тощо для індивідуального розвитку навичок.

За темою: Навчання на робочому місці порушено. Ці 5 кроків розкажуть, як це виправити.

5. Використовуйте різні моделі навчання

Поєднання живого навчання та навчання на вимогу також оптимізує навчання та робить його більш захоплюючим. Хоча навчання в реальному часі (особисте чи онлайн) часто важче організувати, особливо для великих команд, які працюють у різних часових поясах, воно пропонує незаперечні переваги — особливо коли задіяні інтерактивні компоненти (наприклад, рольові ігри, запитання та відповіді, мозковий штурм). Навчання в прямому ефірі дозволяє співробітникам спілкуватися з іншими, отримувати відгуки в режимі реального часу та називати імена обличчями. Соціальна взаємодія може мотивувати учнів брати участь у навчанні, яке вони сприймають як більш значуще.

Навчання за вимогою також надає багато переваг, включаючи можливість для учнів використовувати (і переглядати, якщо необхідно) матеріали, коли це вписується в їхні розклади. А коли навчання не дуже інтерактивне, електронне навчання за запитом є і зручним, і економічно ефективним.

Використання змішаного підходу приносить користь учням і компаніям. Інструктори можуть розпочати навчальну програму живим дзвінком, щоб пояснити її обсяг і цілі, а також відповісти на запитання. Після цього учасники можуть навчатися у своєму власному темпі, коли дозволяє час — переглядати статті, модулі курсу та відео, публікувати запитання на форумах тощо. Підсумком можуть стати періодичні групові дзвінки та заключна сесія в прямому ефірі, де учасники застосовують свої навички. ініціатива.

За темою: як оцінити, чи працює ваше корпоративне навчання

Уникнення цифрової втоми

Сьогодні співробітники все частіше страждають від цифрової втоми. Неконтрольоване це може призвести до вигорання. Викладачі повинні вловлювати ранні ознаки цифрової втоми та розробляти навчальні програми, які будуть цікавими, корисними, стислими та гнучкими, щоб працівники знаходили мотивацію проводити більше якісного часу в цифровому робочому навчальному середовищі.

Leave a Comment