5 найкращих історій ШІ, які я чекаю у 2023 | AI Beat

Ознайомтеся з усіма сесіями на замовлення саміту Intelligent Security Summit тут.


Завтра вранці я вирушаю на південь. Прямо вниз I-95, від центру Нью-Джерсі до північно-східної Флориди, де я буду встановлювати свій ноутбук у Сент-Огастіні протягом наступних двох місяців. Це приблизно так само далеко від Силіконової долини, що я можу бути в континентальній частині США, але саме там ви знайдете мене, коли я готуюся до перших новин про штучний інтелект (ШІ) у 2023 році.

Ось 5 найбільших історій ШІ, на які я чекаю:

1. ГПТ-4

ChatGPT є так 2022, вам не здається? Ажіотаж навколо «дослідницького перегляду» чат-бота OpenAI, випущеного 30 листопада, ледве досяг піку, але галасливі спекуляції навколо того, що буде далі — GPT-4 — схожі на звуки мільйонів Swifties, які чекають виходу наступного альбому Тейлора.

Якщо прогнози експертів і загадкові твіти OpenAI правильні, на початку або в середині 2023 року GPT-4 — з більшою кількістю параметрів і навченим більшою кількістю даних — дебютує, і «розум буде вражений». Він все ще буде наповнений ненадійною «правдоподібною BS» ChatGPT і GPT-3, але, можливо, він буде мультимодальним — зможе працювати з зображеннями, текстом та іншими даними.

Подія

Intelligent Security Summit On-Demand

Дізнайтеся про важливу роль штучного інтелекту та машинного навчання в кібербезпеці та конкретних галузевих прикладах. Дивіться сеанси за запитом сьогодні.

Дивіться тут

З моменту випуску GPT-3 минуло менше трьох років і лише два з моменту публікації першої дослідницької статті DALL-E. Коли справа доходить до темпів інновацій для великих мовних моделей у 2023 році, багато хто каже «пристебніться».

2. Закон ЄС про AI

Можливо, технологія штучного інтелекту стрімко розвивається, але також і регулювання штучного інтелекту. Незважаючи на те, що в США було прийнято низку державних законопроектів, пов’язаних із штучним інтелектом, усі чекають більшого державного регулювання — у формі Закону ЄС про штучний інтелект. 6 грудня Закон ЄС про штучний інтелект зробив крок до того, щоб стати законом, тоді Рада ЄС ухвалила свої поправки до проекту акту, відкривши двері для Європейського парламенту «завершити їх спільну позицію».

За словами Аві Гессера, партнера Debevoise & Plimptonm і співголови Практичної групи з питань кібербезпеки, конфіденційності та штучного інтелекту, Закон ЄС про штучний інтелект намагається сформувати режим, заснований на оцінці ризику, для боротьби з найбільш ризикованими наслідками штучного інтелекту. інтелект. Як і GDPR, він стане прикладом всеосяжного європейського закону, який набуде чинності та повільно проникне в різні державні та галузеві закони в США, нещодавно сказав він VentureBeat.

Boston Consulting Group називає Закон ЄС про штучний інтелект «однією з перших широкомасштабних нормативно-правових баз щодо штучного інтелекту» та очікує, що він стане законом у 2023 році. Оскільки він застосовуватиметься під час будь-яких ділових операцій з будь-яким громадянином ЄС, незалежно від місця розташування, це ймовірно, торкнеться майже кожного підприємства.

Минулого тижня газета New York Times назвала ChatGPT «червоним кодом» для пошукового бізнесу Google. А в середині грудня You.com оголосив, що відкрив свою пошукову платформу для генеративних програм ШІ. Потім, напередодні Різдва, на You.com дебютував YouChat, який це дзвонило «Розмовний штучний інтелект із цитатами та даними в реальному часі прямо в панелі пошуку».

Як на мене, усе це означає те, що може стати справжньою битвою за майбутнє пошуку в 2023 році — я вже жую попкорн, чекаючи наступного кроку Google. Як я нещодавно писав, Google щодня обробляє мільярди пошукових запитів, тож найближчим часом це нікуди не дінеться. Але, можливо, ChatGPT — і навіть You.com — це лише початок нового творчого мислення щодо майбутнього ШІ та пошуку.

І як нещодавно сказав Алекс Кантровіц Axios, Google, можливо, доведеться зробити крок: «Для Google настав час гри», — сказав він. «Я не думаю, що це може сидіти осторонь надто довго».

4. Відкритий код проти закритого ШІ

Мене захоплює триваюча дискусія навколо відкритого коду та закритого ШІ. Із зростанням розвитку моделі з відкритим вихідним кодом Hugging Face — у травні вартість компанії досягла 2 мільярдів доларів; Великий літній сплеск Stable Diffusion у простір тексту до зображення; і перший позов про авторські права з відкритим кодом, націлений на GitHub CoPilot, ШІ з відкритим кодом мав великий і впливовий рік у 2022 році.

Це, безсумнівно, триватиме у 2023 році, але мене найбільше цікавить, як це порівняти з еволюцією закритих моделей ШІ. Зрештою, OpenAI перейшов на закритий вихідний код і зараз знаходиться на порозі випуску GPT-4, мабуть, найбільш очікуваної моделі штучного інтелекту в історії — що, безперечно, є конкурентною перевагою, чи не так?

З іншого боку, MIT Technology Review прогнозує, що «революція відкритого коду почала відповідати, а іноді й перевершувати те, що роблять найбагатші лабораторії». Саша Лучіоні, науковий співробітник Hugging Face, погодився і додав, що ШІ з відкритим кодом є більш етичним. вона твітнув Минулого тижня було зазначено, що моделі штучного інтелекту з відкритим кодом «спрощують пошук і аналіз етичних питань, на відміну від того, щоб тримати їх у закритому коді та говорити «повірте мені, ми відфільтровуємо всі погані речі».

5. Чи закінчуються навчальні дані та обчислювальна потужність ШІ?

Чи стане 2023 рік початком епохи творчого збереження штучного інтелекту, коли мова йде про дані та обчислення?

Вартість обчислення ChatGPT, за словами OpenAI Сема Альтмана, «запаморочлива», тоді як IBM каже, що ми повністю вичерпали обчислювальну потужність, тому що в той час як моделі штучного інтелекту «ростуть експоненціально», обладнання для їх навчання та запуску не вистачає. просунувся не так швидко». Тим часом дослідницька стаття стверджує, що «дані, які зазвичай використовуються для навчання мовних моделей, можуть бути використані в найближчому майбутньому — вже у 2026 році».

Мені дуже хочеться побачити, як це буде відбуватися в наступному році. Чи зрештою «велике» не дорівнює кращому, коли йдеться про дані та обчислення? Чи змінять гру нові чіпи ШІ, розроблені для моделей глибокого навчання? Чи будуть синтетичні дані відповіддю на проблему навчання? Я теж приготував свій попкорн для цього.

Бажаю всім щасливого Нового року!

Я повернуся у свій тимчасовий «офіс» на березі моря 2 січня. А до того часу насолоджуйтесь останнім тижнем 2022 року і бажаю щасливого та здорового нового року. Нагадую, я в Твіттері за адресою @sharongoldman, і зі мною можна зв’язатися за адресою sharon.goldman@venturebeat.com.

Місія VentureBeat має стати цифровою міською площею для тих, хто приймає технічні рішення, щоб отримати знання про трансформаційні корпоративні технології та транзакції. Відкрийте для себе наші брифінги.

Leave a Comment