5 перспективних ф’южн-стартапів, які ще не є єдинорогом • TechCrunch

Найбільша новина минулого тижня не була ще одна істерика Ілона Маска в Твіттері, а оголошення про те, що вчені нарешті подолали одну з найбільших проблем термоядерної енергії — успішно витягли більше енергії з контрольованої термоядерної реакції, ніж вони витратили.

Термоядерний синтез, який завжди здавався науковою фантастикою і настільки ж правдоподібним, раптом зробив дуже відчутний крок до реальності.

Це не означає, що хтось збирається підключити термоядерну електростанцію до мережі завтра чи навіть через 10 років. Але це дає поштовх галузі, яка останнім часом сповнена впевненості. Злиття досягнень призвело до хвилі стартапів та інвестицій. Лише за останній рік інвестори поклали 2,7 мільярда доларів на стартапи з виробництва термоядерного синтезу.

Багато з цих інвестицій були частиною величезних раундів залучення сотень мільйонів доларів капіталу. Нічого дивного — термоядерний синтез — це складна технологія, і для її реалізації знадобляться узгоджені дослідження та розробки протягом багатьох років.

Але що, якщо ви інвестор, який не має десятків мільйонів сухого порошку, призначеного для синтезу? На щастя, не всі ф’южн-стартапи є єдинорогом. За даними Bloomberg Intelligence, є багато нових компаній, які шукають новітні ідеї для електростанцій, а також компаній і постачальників програмного забезпечення, які сподіваються побудувати ланцюг поставок для індустрії, яка може становити 40 трильйонів доларів.

Ось п’ять компаній, за якими ми спостерігаємо.

Leave a Comment