5 поширених телефонних шахраїв

Сьогодні наші телефони набагато зручніші порівняно з іншими пристроями, і тому ми зберігаємо на них важливу інформацію для легкого пошуку.

Є окремі особи та групи, які зацікавлені у ваших грошах та іншій конфіденційній інформації, якою ви можете володіти, тому вони використовують різні шахрайства, щоб спробувати отримати її від вас.

Одним із найпоширеніших і найефективніших типів є телефонне шахрайство, і ця стаття розгляне саме це. Отже, якщо ви не хочете стати жертвою цього, обов’язково перевірте це.

1. Благодійність

Благодійне шахрайство – найпоширеніший і ефективний вид телефонного шахрайства. Вам дзвонить хтось, хто просить у вас гроші, і ця особа стверджує, що бере участь у благодійній організації, якій потрібні кошти.

Той, хто дзвонить, детально розповість вам про свій фантастичний фонд, а потім запропонує вам щедрий подарунок, якщо тільки ви зробите пожертву. Подарунок може бути лотерейним квитком або підробленим сертифікатом, і все, що вам потрібно зробити, це надати їм деякі деталі, наприклад дані вашої кредитної картки.

Дослідники шахрайства з CellTrackingApps кажуть, що цей метод шахрайства звертається до вашої емоційної сторони, щоб вони могли скористатися ним, щоб обдурити вас. Ви можете не стати жертвою, вживаючи певних заходів обережності. Один із них – уникати пожертвувань по телефону. Навряд чи будь-яка благодійна організація збиратиме кошти лише по телефону, тому спочатку отримайте більше реальної інформації, а не лише чутки.

2. Підтримка клієнтів

Це ще один вид самозваного шахрайства, коли злочинець видає себе за агента служби підтримки клієнтів.

Ви можете прокинутися від дзвінка від когось, хто стверджує, що він з компанії, з якою ви співпрацювали в минулому. Людина, яка телефонує, може просто прикидатися учасником цієї компанії.

Багато людей мають комп’ютери вдома, і через це багато шахрайських дій у службі підтримки клієнтів надходять від абонентів, які стверджують, що вони з Microsoft або Apple.

Злочинець збирається згадати, що у вашому комп’ютері є проблема, яку потрібно терміново виправити. Зазвичай проблему вигадує абонент, і вона не існує, але все це для того, щоб вони могли отримати вашу платіжну інформацію, щоб «виправити» її.

Microsoft стверджує, що її агент ніколи не зателефонує вам непосвяченим. Це означає, що ви можете ігнорувати небажану підтримку клієнтів, яка запитує вашу платіжну інформацію.

3. Правопорядок

Іншим поширеним шахрайством є те, що полює на бажання деяких людей позбутися неприємностей. Інша справа, справжня біда чи ні.

Тут абонент вигадує історію про те, що є невиконаний ордер на ваш арешт і вам потрібно буде терміново заплатити штраф, щоб уникнути тюремного терміну.

Під час цього абонент намагатиметься отримати дані вашої кредитної картки, повідомляючи, що ви можете оплатити по телефону. Вони також зберуть ще кілька особистих даних для вашої «підтвердження особи». Той, хто дзвонить, намагатиметься зібрати достатньо інформації, щоб вчинити шахрайство з вашими даними.

Коли ви отримуєте такий дзвінок, дізнайтеся його ім’я та номер, щоб ви могли «передзвонити». Поклавши трубку, зателефонуйте в поліцію та повідомте про це.

4. Медичне страхування

Той, хто дзвонить, може сказати вам, що він працює як представник Medicare, а потім попросити вас підписатися на нову картку або новий поліс.

Коли ви отримаєте дзвінок, той, хто телефонує, може почати з вами дружню розмову, щоб ви могли влаштуватися зручніше та знизити охорону. За даними Федеральної комісії зі зв’язку, ви можете почути такі типові сценарії:

  • Вам надіслали стару паперову версію, а є нова пластикова версія.
  • Нам знадобиться, щоб ви підтвердили номери вашої нової картки Medicare, щоб активувати її.
  • У вашій картці Medicare є помилка, і нам потрібно її замінити.

FCC вже стверджує, що ви завжди отримаєте листа на пошту від урядової установи перед будь-яким телефонним дзвінком. Це означає, що ви можете ігнорувати будь-яку претензію, яка не відповідає цьому порядку. Або, якщо ви не впевнені, ви можете скористатися абсолютно безкоштовними послугами пошуку телефонного номера, щоб перевірити, чи дійсно дзвінок походить від медичного працівника.

5. Подарункові картки

Зазвичай це шахрайство працює так, що шахрай, що дзвонить, просить вас оплатити продукт або послугу за допомогою подарункової картки.

Шахрай може навіть сказати вам забрати подарункові картки в кількох магазинах. Абонент може навіть розмовляти з вами по телефону, поки ви відвідуєте ці магазини та завантажуєте гроші на придбані подарункові картки.

Ви можете зв’язатися з емітентом картки, щоб повідомити про шахрайство з подарунковою карткою. Відвідайте ReportFraud.ftc.gov, щоб також повідомити про шахрайство з подарунковими картками.

Як захистити себе

  • Якщо вам дзвонять з невідомого номера, не відповідайте на нього. Найкращий спосіб уникнути шахраїв – це взагалі не брати трубку.
  • Використовуйте безкоштовний пошук номера телефону за допомогою безкоштовних програм для імен, щоб дізнатися, хто стоїть за невідомими номерами.
  • Не повідомляйте по телефону особисту інформацію, таку як номер соціального страхування, номери банківських рахунків або будь-які інші конфіденційні дані.
  • Не відповідайте на будь-які запити про оплату по телефону, незалежно від того, що просить абонент. Це включає в себе ненадання кредитної картки чи банківської інформації.
  • Не довіряйте абонентам, які представляють себе з державних установ або намагаються налякати вас, щоб ви вжили заходів. Зазвичай державні установи ніколи не зв’язуються з вами по телефону, і будь-які погрози слід сприймати як сигнал про потенційно шахрайські дзвінки.

Фінальний дубль

Переглядаючи нещодавній звіт про шахрайські дзвінки, ми виявили, що американці втратили набагато більше 615 мільйонів доларів через шахрайські дзвінки. Це на 40% більше, ніж було в минулому році до проведення дослідження.

Ви повинні бути обережними, коли відповідаєте на телефонні дзвінки. Якщо по телефону ви знайдете щось, що здається занадто гарним, щоб бути правдою, швидше за все, це так і є. Ось чому, коли ви в чомусь сумніваєтеся, ви не ділитеся особистою та конфіденційною інформацією чи навіть грошима.


Leave a Comment