8 кроків до збору вашого першого венчурного фонду з Ейтаном Рейзелом від VGames | Натан Бекорд | Грудень 2022 р

Створення свого першого фонду на початку пандемії може здатися нерозсудливим. Але це не так, якщо ви фінансуєте те, що виграло від того, що більше людей залишаються вдома: відеоігри.

Ейтан Рейзел знає, що він вийшов на ринок у потрібний момент, навіть якщо це був випадковий випадок. Він заснував ізраїльську компанію vgames у березні 2020 року, щоб фінансувати компанії, що займаються розробкою контенту для відеоігор, починаючи з попереднього етапу і закінчуючи серією A. Ігри дають людям можливість спілкуватися та грати, де б вони не були. А з огляду на те, що 40% населення світу займається іграми, це величезний ринок, на який можна вийти.

«Ігри зараз є одним із найбільших додатків для знайомств у світі, оскільки ви можете познайомитися з такою кількістю людей у ​​багатьох регіонах. COVID лише посилив це… Сьогодні ігри — це найбільше джерело розваг, але це також найбільше джерело спілкування», — каже Ейтан.

Як перший керівник венчурного капіталу, він хотів стати засновником фонду, який допомагав засновникам ігор.

«Ми не прагнемо диктувати компаніям, у які ми інвестуємо, і ми не думаємо, що знаємо краще за наших засновників. Ми інвестуємо в них, тому що віримо, що вони знають, що роблять», — пояснює Ейтан свою місію.

В епізоді подкасту «Як я це виховав» Ейтан приєднується до мене, щоб поділитися своєю точкою зору на ринок ігор, своїм планом із восьми пунктів створення власного фонду та порадами для фондів і стартапів.

Сьогодні ринок відеоігор кардинально відрізняється від того, який був десять років тому. Тепер легко, ніж будь-коли, створити гру та випустити її в App Store. Це і благословення, і прокляття. Незважаючи на те, що створювати простіше, маркетинг є важливішим — і дорожчим — ніж будь-коли, щоб гарантувати, що гра стоїть окремо від конкурентів.

Ейтан розглядає три фактори, щоб визначити, чи має компанія те, що потрібно, щоб затьмарити інших:

  1. Продукт: чи може він залучати початкових користувачів?
  2. Утримання: чи повертаються користувачі за новими?
  3. Маркетинг: як компанія планує розповісти свою історію потенційним гравцям?

Він використовує приклад шоу на Netflix: «Ви почнете дивитися контент; вміст має велику цінність, і ви отримуєте від нього задоволення. Тепер ви закінчили перший епізод. Ви хочете залучити людей до перегляду другого епізоду. Є різноманітні варіанти вмісту. Ви повинні вийти на поверхню більш цікавим способом».

Збір коштів венчурного капіталу для Ейтана пройшов швидко, охопивши трохи більше шести місяців. Перший фонд Vgames мав становити 30 мільйонів доларів, але він подвоїв ці очікування та зібрав 60 мільйонів доларів. Потяг, який він створив, був настільки сильним, що підписка на vgames була перевищена з першої спроби.

Ейтан зазначає, що такий високий рівень збору коштів не обходиться без власних витрат. Він витратив близько 1 мільйона доларів на юридичні, консультаційні та бухгалтерські гонорари.

Як йому вдалося швидко закрити раунд із надлишковою підпискою як молодому венчурному менеджеру? Він розбиває процес того, як стати венчурним капіталістом.

До того, як Ейтан запустив vgames, він був ангелом-інвестором у індустрії відеоігор. Він створив свою мережу та репутацію експерта в космосі.

«Ви продаєте не галузь, ви продаєте себе на початку. Люди покладаються на вас у прийнятті рішень щодо їх капіталу для інвестування в правильні компанії», — каже він.

Це питання знайомства з іншими VC та LP у просторі. Чого не радить Ейтан? Отримання грошей у друзів, навіть якщо вони кваліфіковані інвестори.

«У мене було багато друзів, які мали великий капітал і пропонували допомогу. Комерційні відносини відокремлені від людей, з якими ви зустрічаєтеся за пивом увечері», — пояснює він. Тому він проводить межу між дружбою та діловими стосунками.

Якірний інвестор – це фізична чи юридична особа, яка може покривати 25% фонду. Основою для Ейтана була існуюча фірма венчурного капіталу, яка хотіла вийти на ігрову арену.

Може здатися дивним надавати кращі умови одному інвестору, ніж іншому. Але якоря заслуговують особливого ставлення. Вам потрібен їхній ентузіазм, тому робіть умови вартими їхнього часу. Оскільки…

Основний інвестор діє як «батіг», щоб викликати хвилювання з боку інших інвесторів і допомогти закрити раунд. Якір — ваш союзник і найбільший віруючий. Використовуйте їх!

Інвестори повинні бачити, що ви серйозно ставитеся до свого фонду. Тож ви повинні класти свої гроші кудись.

Ейтан зізнається, що спочатку він може блефував і обіцяв більше грошей, ніж міг дати насправді. Гарне емпіричне правило: засновники фонду повинні бути готові надати від п’яти до 10% фонду.

Отримавши чеки, не думайте, що ваші відносини з донорами закінчилися. Ейтан зміг зібрати другий фонд у розмірі 141 мільйон доларів за допомогою багатьох тих самих інвесторів, які зробили внесок у перший фонд. Це люди, які вірять у вас і хочуть, щоб ви досягли успіху. Вчасно подавайте звіти та залишайтеся на зв’язку.

Важливо підходити до потенційних інвесторів, маючи надійний план. Що ти хочеш зробити з грошима? Як ви будете його розподіляти? Хто займатиметься оформленням юридичних документів? Чим більше ви підготовлені, тим більш готові інвестори будуть виписувати чеки.

Vgames ще не використала весь свій другий фонд, і Ейтан каже, що отримав хороші показники закриття від компаній, які дізналися про це через подкасти.

Ось що vgames шукає в нових інвестиціях:

  1. різноманітність: Включаючи культурну та гендерну різноманітність і різноманітність командних ролей. Якщо в команді багато творців контенту, але мало маркетингу, це не обов’язково підходить.
  2. Охоплення аудиторії: vgames не займається нішевими іграми, віддаючи перевагу продуктам для ширшої аудиторії.

Гра ще не повністю створена? Не проблема — обов’язково. Навіть якщо гра не готова і не очищена від пилу, вона може підійти для vgames. Фонд готовий працювати з концепціями на стадії ідеї, якщо творці відповідають іншим вимогам (маркетинг/продукт/утримання та різноманітність/охоплення).

Маючи за плечима два успішних раунди фінансування, Ейтан має кілька порад.

«Не слухайте «ні». Вчіться у них. Я отримав так багато “ні” на початку. Потрібен час, щоб зрозуміти LPS, на який ви повинні націлитися», – пояснює він.

Що стосується вашої презентації, нехай вона буде короткою та приємною. П’ять-вісім слайдів — це більш ніж достатньо місця, щоб висловити свою точку зору та для інвесторів, щоб вирішити, чи зустрічатися з вами далі.

«За дві секунди я повинен зрозуміти, про що ти. У нас немає часу на увагу», — каже Ейтан. … Розкажіть історію за допомогою не більше восьми слайдів: хто ви як засновники, що ви будуєте та яке бачення».

Leave a Comment