Danske Bank визнав себе винним у шахрайстві в багатомільярдній схемі доступу до банків США

Думки висловив Підприємець дописувачі свої.

Danske Bank, міжнародний фінансовий інститут, що базується в Данії, визнав себе винним на початку цього тижня та конфіскує 2 мільярди доларів, щоб урегулювати федеральне розслідування його шахрайства проти банків США.


Зображення SOPA | Getty Images

Згідно з прес-релізом Міністерства юстиції (DOJ), Danske Bank обдурив банки США, надавши неправдиву інформацію про клієнтів свого естонського відділення, а також про свої засоби контролю за відмиванням грошей. Це дозволило «клієнтам із високим ризиком», зокрема росіянам, отримати доступ до фінансової системи США.

У прес-релізі заступник генерального прокурора Ліза О. Монако заявила, що визнання провини та багатомільярдний штраф «демонструють, що Міністерство юстиції буде жорстко охороняти цілісність фінансової системи США від зіпсованих іноземних грошей – російських чи інших».

У заяві Монако продовжувалося: «Незалежно від того, чи є ви американським чи іноземним банком, якщо ви використовуєте фінансову систему США, ви повинні дотримуватися наших законів. Ми очікуємо, що компанії інвестуватимуть у надійні програми відповідності, включно з нещодавно придбаними чи віддаленими дочірніми компаніями, і активізуватися і визнати неправомірну поведінку, коли це станеться. Невиконання цього цілком може бути квитком в один кінець до визнання провини на багато мільярдів доларів».

За даними Міністерства юстиції, Danske Bank свідомо дозволив перевести мільярди доларів протягом восьмирічного періоду з його філії в Естонії на рахунки в США та інших країнах. Але Danske ніколи не отримувала належної інформації про боротьбу з відмиванням грошей щодо відповідних рахунків. Естонська філія, за словами прокурорів, за цей період обробила аж 160 мільярдів доларів.

Ось більше від Міністерства юстиції:

…Співробітники Danske Bank Estonia вступили в змову з клієнтами NRP, щоб приховати справжню природу своїх транзакцій, в тому числі за допомогою підставних компаній, які приховували фактичне право власності на кошти. Доступ до фінансової системи США через американські банки був критично важливим для Danske Bank та його клієнтів NRP, які покладалися на доступ до американських банків для обробки операцій у доларах США. Danske Bank Estonia обробив 160 мільярдів доларів через банки США від імені NRP.

це ще не все Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) також оголосила про мирову угоду з Danske Bank в іншому провадженні. У цьому випадку Danske заплатить 413 мільйонів доларів. Згідно з прес-релізом, ФБР все ще розслідує справу.

Leave a Comment