FTC оштрафувала виробника Fortnite Epic Games на 520 мільйонів доларів за звинувачення у конфіденційності дітей • TechCrunch

Федеральна торгова комісія (FTC) оголосила в понеділок вранці, що стягне з Epic Games компенсацію в розмірі 520 мільйонів доларів за звинувачення, пов’язані з конфіденційністю дітей. Компанія Epic Games, яка створює такі популярні ігри для всіх вікових категорій, як «Fortnite» і «Fall Guys», нібито порушила Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA), використовуючи «дизайнерські прийоми, відомі як темні шаблони, щоб змусити мільйони гравців робити ненавмисні закупівлі”, – йдеться в прес-релізі FTC.

Платіж у розмірі 520 мільйонів доларів США розділений на дві частини: штраф COPPA становить 275 мільйонів доларів США, що є найбільшим штрафом за порушення правил FTC. FTC також запропонувала Epic виплатити 245 мільйонів доларів, щоб відшкодувати клієнтам те, що вона називає «темними шаблонами та практикою виставлення рахунків». Якщо Epic Games сплатить цей штраф, це буде найбільша сума відшкодування FTC напередодні в ігровій справі.

Крім того, що FTC надто полегшує дітям покупки в Інтернеті, FTC також висловила сумніви щодо функцій живого текстового та голосового спілкування Epic, які були ввімкнені за замовчуванням. FTC стверджує, що діти піддавалися переслідуванням і жорстокому поводженню через ці функції, особливо тому, що Epic не мала можливості переконатися, що діти та дорослі не будуть зіставлені разом у онлайн-грі. Згідно з прес-релізом FTC, під час гри діти зазнавали знущань, погроз, переслідувань і «психологічно травмуючих проблем, таких як самогубство».

За останні два роки Epic залучила понад 3 мільярди доларів венчурного капіталу, останній раз – 31,5 мільярда доларів. Разом із Lego, чия материнська компанія інвестувала 1 мільярд доларів, Epic Games працює над створенням метавсесвіту, зручного для дітей.

Epic Games також була втягнута в судовий процес з Apple, звинувачуючи технічного гіганта в антиконкурентній поведінці. Компанія відеоігор оскаржила політику Apple про те, що вона може видаляти продукти з iOS App Store, якщо програма перенаправляє клієнтів навколо оплати всередині програми, що дає Apple 30% скорочення.

Leave a Comment