FTC штрафує Epic Games: Пріоритезація конфіденційності за проектом

Fortnite потрапив у новини, оскільки змагальна відеогра захопила як дітей, так і дорослих. Про це 19 грудня повідомила Федеральна торгова комісія (FTC). Виробник Fortnite Epic Games повинен буде заплатити 520 мільйонів доларів, щоб врегулювати звинувачення щодо конфіденційності дітей щодо гри. Оскільки FTC штрафує Epic Games, вона сподівається створити прецедент у індустрії відеоігор, щоб розробники могли встановити кращий контроль.

У прес-релізі FTC звинуватила виробника ігор у порушення Закону про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA) і використання системи, призначеної для обману гравців. Частина штрафів також призначена для повернення коштів клієнтам за застосування неетичної практики.

Fortnite — надзвичайно популярна гра серед маленьких дітей. (Знімок екрана з Fortnite: Battle Royale; авторство зображення – PlayStation/YouTube)

FTC штрафує Epic Games

FTC стверджує, що Epic Games навмисно порушила правила COPP, про що свідчать їхні опитування, лінії продуктів для дітей та інші повідомлення компанії, які показують, що компанія збирала дані про дітей без отримання необхідних дозволів.

Оскільки FTC штрафує Epic Games, вона також зазначила, що батьки, які вимагали видалення/видалення даних їхніх дітей, були змушені долати непотрібні труднощі. Компанію також оголосили про невиконання деяких запитів.

У прес-релізі в FTC написав: «Налаштування Epic дозволяють користувачам обмінюватися текстовими та голосовими зв’язками за замовчуванням».

Запропонована постанова федерального суду також рекомендує виробнику Fortnite не вмикати голосове та текстове спілкування для підлітків і дітей, якщо батьки не нададуть ствердну згоду через налаштування конфіденційності.

Питання конфіденційності викликають серйозне занепокоєння законних опікунів і законодавців.

У скаргах стверджується, що Epic Games використовували темні шаблони, щоб змусити користувачів робити покупки, стягували плату з власників облікових записів без належного дозволу, а іноді блокували доступ до придбаного вмісту.

FTC також закликав Epic створити комплексну програму конфіденційності, яка вирішуватиме проблеми, визначені у скарзі FTC.

Epic Games відповідає FTC

Розробник Fortnite погодився сплатити штраф і зазначив, що жоден розробник не хоче так закінчитися.

Щодо звинувачень щодо минулих дизайнів магазину предметів Fortnite, компанія заявила, що вони просунулися вперед в індустрії відеоігор завдяки постійним інноваціям.

«Статути, написані десятиліттями тому, не визначають, як мають працювати ігрові екосистеми. Закони не змінилися, але їх застосування вдосконалилося, і давніх галузевих практик уже недостатньо», — йдеться в заяві Epic. «Ми прийняли цю угоду, тому що хотіли Epic бути в авангарді захисту споживачів і надавати найкращий досвід для наших гравців.”

Epic також запевнила зацікавлених сторін, що вони докладають необхідних зусиль для того, щоб споживачі та регулятори були задоволені їхніми продуктами.

Компанія також зазначила, що вони не дозволяють гравцям платити за те, що вони не збираються купувати. З травня 2018 року Fortnite також має систему повернення коштів і систему скасування покупки. Тепер вони додали ще одну функцію для вирішення проблем конфіденційності.

Компанія показала: «Ми оновлено наші платіжні потоки за допомогою механізму утримання до покупки, який повторно підтверджує намір гравця купити, як додатковий запобіжний засіб щоб запобігти ненавмисним покупкам разом із миттєвим скасуванням покупок і відшкодуванням за самообслуговування».

Гравці віком до 13 років, залежно від цифрового законодавства країни, зможуть грати у Fortnite, очікуючи на згоду батьків, але не зможуть робити покупки чи використовувати функції чату.

Закони про конфіденційність щодо відеоігор

Звіт за 2022 рік від Оксфордський Інтернет Інститут на геймерів від 18 років виявили, що витрачений час гра у відеоігри «мало або взагалі не вплинула» на самопочуття.

Ігровий досвід часто надихає діти несвідомо надають доступ до особистої інформації для отримання додаткових переваг у грі.

Регулятори вже почали моніторинг творців онлайн і виробників відеоігор оскільки ці шляхи часто використовуються для просування цифрових продуктів молодим користувачам.

Федеральна торгова комісія вважає, що окремі творці вмісту, а також такі платформи, як YouTube, підпадають під відповідальність COPPA, якщо рекламна мережа збирає особисту інформацію від глядачів цього каналу, наприклад, через огляд або підписку.

COPPA зазвичай рекомендує мати належний наявність згоди батьків на дітей віком до 13 років. Станом на 2020 рік FTC порушила близько 30 справ проти компаній, які порушують правила COPPA.

Рекомендації Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо дітей у цифровому середовищі були прийняті у 2021 році, а супровідні Рекомендації для постачальників цифрових послуг також зосереджені на питаннях конфіденційності. Вони вимагають від постачальників послуг «регулярно вживати заходів, необхідних для запобігання доступу дітей до послуг і контенту, які не повинні бути для них доступними, і які можуть завдати шкоди їхньому здоров’ю та благополуччю або підірвати будь-які їхні права».

Оскільки світ рухається до впровадження конфіденційності за проектом у системи, цілком правильно, щоб постачальники послуг розваг робили те саме.

Leave a Comment