Java Capital запускає початковий фонд на суму 75 Cr

Столиця ЯвиАльтернативний інвестиційний фонд (AIF), орієнтований на початкову стадію, зареєстрований SEBI, оголосив про запуск свого першого фонду з об’ємом 75 рупій рупій, включаючи опціон «greenshoe» у 25 рупій рупій.

Фонд досяг свого першого закриття на рівні 30 мільйонів рупій і очікує остаточного закриття в наступні шість місяців. Нещодавно створений фонд уже почав інвестувати в стартапи від початкової до попередньої серії А та планує створити портфель із 15–20 стартапів із середнім розміром першого чека 2 рупії. Фонд зарезервує 50% для подальших інвестицій у найефективніші портфельні компанії.

Фонд, який уже інвестував у чотири компанії, придивляється до стартапів, які хочуть залучити початкове фінансування до попереднього фінансування серії А в глибоких технологіях, SaaS, корпоративних технологіях, фінтехах, кліматі та вертикалях сталого розвитку.

Вінод Шанкар, співзасновник і партнер Java Capital, сказав: «Ми, ймовірно, один із небагатьох фондів із сильною диверсифікацією з трьома постійними партнерами та керуємося глибокою переконаністю в компаніях, у які ми інвестуємо. Ми не боїмося на цьому етапі, знову ж таки, керуючись нашим глибоким переконанням і всупереч більшості інших фондів на цьому ринку.

«Ми готові взяти на себе екстравагантні ризики, такі як Agnikul, компанія, що виробляє перші в Індії 3D-друковані напівкріореактивні ракетні двигуни, або EPlane, яка створює електричні літаючі таксі».

Раніше компанія інвестувала у 23 стартапи, серед яких Agnikul, KukuFM, BharatX, Better Opinions, Yellow Metal, The Eplane Company, Kindlife, Legistify тощо.

Java Capital була заснована в 2020 році кар’єрними венчурними капіталістами та активістами екосистем стартапів Бхаргаві В, Вінодом Шанкаром і Картіком Пулапакою. Він провів раунди в 40% цих компаній. Понад 50% портфеля залучали подальше фінансування.

Чотири компанії були обрані в акселератор Y-Combinator після інвестицій Java. На даний момент загальна оцінка портфоліо Java становить 385 мільйонів доларів.

Бхаргаві В, співзасновник і партнер Java Capital, каже: «Ми дуже раді оголосити про запуск нашого фонду та твердо віримо в історію довгострокового зростання Індії. Ми працюємо у венчурному просторі протягом наступних кількох десятиліть і хотіли б розвивати Java Capital як перший порт для засновників, які хочуть заснувати компанії».

Картік Пулапака, співзасновник і партнер Java Capital, сказав: «Індія перебуває в розпалі трансформації, яка відбувається раз на століття, і це буде підкреслюватися передовими стартапами. Ми маємо великий досвід підтримки та виховання далекоглядних засновників, які розробляють проривні бізнес-моделі та технології».