Meta відключає підрозділ Connectivity, дом експериментів із супутниковим і безпілотним інтернетом • TechCrunch

Meta тихо поглинула ресурси свого підрозділу «Connectivity», підтвердила компанія. Майже 10 років це було домом для експериментальних зусиль колишнього Facebook у сфері Інтернету та телекомунікацій, від супутників (вибухнули) до безпілотних літальних апаратів (розбої) до додатків (оскаржуваних) та іншої більш традиційної інфраструктури (оцінюється та продовжується).

Як вперше зазначив Light Reading, персонал і проекти Meta Connectivity або те, що залишиться після неминучих скорочень, будуть розділені між підрозділами інфраструктури та центральних продуктів. Які саме ресурси та люди залишаться, це, безсумнівно, предмет дискусій навіть зараз, але повне скорочення підключення свідчить про те, що більш зовнішні підходи до надання Інтернету, ймовірно, пішли назавжди.

Початок цього поділу, ймовірно, можна простежити зі спроб близько десяти років тому субсидувати підключення до Інтернету в країнах і регіонах, що розвиваються. Зусилля Internet.org і Free Basics по суті нададуть Facebook і деякі пакетні послуги безкоштовними в місцях, де підключення дороге.

У той час це викликало багато суперечок: від людей, обурених тим, що американська компанія вважала, що вона повинна втручатися у вирішення чужих проблем, до думки, що та сама компанія фактично контролюватиме доступ і контент, порушуючи політику нейтралітету мережі, і до інші, які розглядали нібито благодійну ініціативу як купівлю Facebook частки світового ринку.

У 2015 році компанія оприлюднила плани щодо абсолютно несподіваного висотного дрона під назвою Aquila, який використовуватиме лазери для зв’язку людей під ним. Ця амбітна спроба мала кілька важких років, зазнавши важкої посадки у 2016 році та остаточно припиненої у 2018 році.

Тим часом вони пішли навіть вище, ніж це з ранньою спробою супутникової системи зв’язку на низькій навколоземній орбіті, запуск якої було заплановано на вересень 2016 року. На жаль…

Facebook не здався, але варто зазначити, що його наступне підприємство в супутниковому Інтернеті, дочірня компанія під назвою PointView Tech, подала експериментальні документи щодо ліцензування FCC у 2018, 2019, 2020, 2021… але не цього року. Я звернувся, щоб зареєструватися, але не отримав відповіді.

Але не все, що робив підрозділ Connectivity, злетіло в повітря. Як вони, мабуть, повторювали їм щоразу, коли говорили про безпілотники та лазери, що справді потрібні — це оптоволоконний транспортний зв’язок і міцна традиційна бездротова інфраструктура, щоб занедбані території могли підключатися так само, як і всі інші у світі.

З цією метою Meta співпрацює з Telecom Infra Project над розробкою нового програмного забезпечення, обладнання та стандартів, які роблять телекомунікаційні мережі більш доступними та зручними в обслуговуванні. Застаріла галузь домінує в цьому просторі, тому нові учасники мають потенційно великі можливості внести зміни. Meta і Google, наприклад, інвестували в підводні кабелі та оптоволокно, які служать як для їхніх власних цілей, так і для громадського транспорту.

Тим не менш, тепер, коли Connectivity розбивається на частини, неможливо сказати, які зусилля продовжуватимуться, фінансуватимуться тощо. Ми спостерігатимемо, коли завершаться звільнення та консолідація, і побачимо, що залишилося.

Leave a Comment