Meta купує Luxexcel, компанію з виробництва розумних окулярів • TechCrunch

Оскільки Meta стикається з антимонопольною перевіркою щодо придбання розробників VR-фітнесу Within, технологічний гігант здійснює ще одне придбання. Meta підтвердила TechCrunch, що купує Luxexcel, компанію з виробництва розумних окулярів зі штаб-квартирою в Нідерландах. Умови угоди, про яку вперше повідомила бельгійська газета De Tijd, не розголошуються.

Заснована в 2009 році компанія Luxexcel використовує 3D-друк для виготовлення рецептурних лінз для окулярів. Зовсім недавно компанія зосередила свої зусилля на розумних лінзах, які можна друкувати за допомогою інтегрованих технологій, таких як РК-дисплеї та голографічна плівка.

«Ми раді, що команда Luxexcel приєдналася до Meta, поглиблюючи існуюче партнерство між двома компаніями», — сказав TechCrunch представник Meta. Ходять чутки, що Meta і Luxexcel вже працювали разом над Project Aria, ініціативою компанії з дослідження доповненої реальності (AR).

У вересні 2021 року Meta представила Ray-Ban Stories, пару розумних окулярів, які можуть робити фотографії та відео або здійснювати голосові дзвінки без використання рук за допомогою таких платформ Meta, як WhatsApp і Facebook. Поглинувши Luxexcel, Meta, ймовірно, використає технологію компанії для виробництва рецептурних окулярів AR, продукту, який давно очікується, що він стане результатом мільярдних інвестицій Meta в її Reality Labs. Однак у звіті цього літа говорилося, що Meta скорочує свої плани щодо споживчих окулярів AR, які спочатку були заплановані на 2024 рік. Meta не коментувала ці чутки в той час.

Створюючи свої продукти AR і VR, корпоративна стратегія Meta полягала в придбанні невеликих компаній, які розробляють передові технології в цій галузі. Навіть флагманська гарнітура Meta, Quest, походить від придбання нею Oculus у 2014 році. Враховуючи спроби Федеральної торгової комісії заблокувати купівлю Meta Within, цілком можливо, що покупка Luxexcel може викликати таку ж ретельну перевірку.

Leave a Comment