«Nirmacom» від Hetero — перша в світі генерична версія перорального препарату від COVID-19 «PAXLOVID», яка отримала прекваліфікацію ВООЗ

Hetero, провідна індійська фармацевтична компанія з найширшим охопленням у всьому світі, оголосила про отримання схвалення Програми попередньої кваліфікації лікарських засобів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ PQ) для своєї загальної версії перорального противірусного препарату COVID-19 нірматрелвіру у вівторок. Це перша попередня кваліфікація для генеричної версії перорального противірусного препарату Pfizer проти COVID-19 «PAXLOVID», який ВООЗ назвала найкращим терапевтичним вибором для пацієнтів із високим ризиком на сьогоднішній день.

ВООЗ наполегливо рекомендує застосування нірматрелвіру та ритонавіру для пацієнтів із легкою та помірною формою COVID-19 із найвищим ризиком госпіталізації, наприклад невакцинованих, літніх пацієнтів або пацієнтів із імунодепресією.

Комбінована упаковка, випущена компанією Hetero як Nirmacom, міститиме нірматрелвір 150 мг (2 таблетки) і ритонавір 100 мг (1 таблетка). Він доступний лише за рецептом, і його слід починати якнайшвидше після встановлення діагнозу COVID-19, протягом п’яти днів після появи симптомів. Nirmacom буде вироблятися на заводах Hetero в Індії.

Доктор Вамсі Крішна Банді, керуючий директор Hetero Group of Companies, сказав: «Попередня кваліфікація ВООЗ для Nirmacom є важливою віхою в боротьбі з COVID-19, оскільки вона дозволяє нам розширити доступ до цього важливого інноваційного антиретровірусного препарату для людей, які цього потребують. Ми прагнемо зробити Nirmacom доступним швидше за доступними цінами в 95 країнах з низьким рівнем доходів, включаючи Індію».

Компанія Hetero уклала невиключну добровільну ліцензійну угоду з компанією Medicines Patent Pool (MPP) на виробництво та продаж генеричної версії нірматрелвіру для перорального противірусного лікування COVID-19 від Pfizer, який містить ритонавір (nirmatrelvir; ritonavir), у LMIC.

Чарльз Гор, виконавчий директор MPP, сказав: «Ми раді бачити першу генеричну версію нірматрелвіру за ліцензією MPP від ​​Pfizer, яка отримала схвалення якості від ВООЗ. Це вражаюче досягнення Hetero, оскільки ми оголосили про субліцензійні угоди лише через дев’ять місяців. З огляду на те, що кількість випадків COVID-19 знову зростає, нам потрібно зробити лікування доступним у країнах з низьким і середнім рівнем доходів, щоб ніхто не залишився осторонь».