Plugo, платформа підтримки електронної комерції для брендів D2C у Південно-Східній Азії, збирає 9 мільйонів доларів Серії A • TechCrunch

Стартап Plugo зі штаб-квартирою в Сінгапурі отримав 9 мільйонів доларів у раунді фінансування серії A. Компанія пропонує повний спектр послуг підтримки електронної комерції для брендів прямого споживання (D2C), від створення веб-сайту, налаштування платіжної системи та управління маркетингом до доставки, складування та логістики. Іншими словами, Plugo дозволяє продавцям D2C зосередитися на своїх продуктах і підтримує інші процеси.

Раунд серії А очолив Altos Ventures за участю BonAngels Ventures Partners, Access Ventures, Mahanusa Capital, Prodigy Investment і Pearl Abyss Capital. На запит компанія не розкрила свою оцінку.

За словами співзасновника та головного виконавчого директора Plugo К’юн Мін Банга, стартап планує використати виручені кошти для зміцнення команди науково-дослідних розробок і найму більше інженерів, додавши, що зараз у компанії працює близько 30 людей.

Bang заснував Plugo два місяці тому з п’ятьма членами-засновниками. Приблизно 200 брендів D2C вже почали використовувати бета-сервіс Plugo в Індонезії. Сінгапурський стартап з офісами в Індонезії та Південній Кореї має намір офіційно запустити свій сервіс в Індонезії в першому кварталі наступного року.

Компанія хоче зосередитися на індонезійському ринку, одному з найбільших ринків Південно-Східної Азії, протягом наступних 12 місяців, а потім розширитися на інші країни Південно-Східної Азії, такі як Малайзія, В’єтнам, Таїланд і Філіппіни, сказав Бенг TechCrunch. Він співпрацює з низкою логістичних компаній, включаючи індонезійські JNE Express, SiCepat і J&T, а також платіжну систему, таку як Nicepay Indonesia, зазначив Бенг.

Бенг, серійний підприємець, отримав натхнення запропонувати наскрізну систему керування для D2C-брендів і продавців в Індонезії для створення онлайн-магазинів після реалізації індонезійського ринку D2C, на який припадає менше 1% загальної електронної комерції в країни, зароджується, але швидко зростає.

Очікується, що ринок D2C в Індонезії матиме величезний потенціал для зростання з четвертим за чисельністю населення, включаючи зростання молодого населення в найближчі роки та швидке проникнення користувачів смартфонів у країну, зазначив Бенг.

«Місцеві підприємства [in Indonesia] прискорили впровадження цифрових технологій завдяки інноваціям в екосистемі електронної комерції та динамічним змінам у поведінці споживачів», – сказав Бенг. В Індонезії платформи D2C стали новою тенденцією в індустрії електронної комерції з платформи від бізнесу до споживача (B2C), яка домінувала на ринку електронної комерції протягом останнього десятиліття, пояснив Бенг.

Стартап намагається кинути виклик гравцям електронної комерції, таким як Shopify у Південно-Східній Азії. «Я вважаю, що у нас величезний потенціал, тому що є ще багато можливостей для зростання та величезні прогалини [in the D2C business] які такі великі гіганти електронної комерції, як Shopify, ще не могли вирішити [in Southeast Asia]. Наприклад, ми можемо запропонувати індивідуальні послуги, особливо для невеликих продавців, таких як ММСП у регіоні, і дати їм можливість продавати онлайн», — сказав Бенг.

«Ми вважаємо, що час ідеальний для народження Plugo, оскільки ландшафт електронної комерції переживає турбулентність, яка сприятиме позитивним змінам, що принесе користь як амбітним продавцям, так і споживачам», — сказав Чарльз Рім, засновник і генеральний партнер Access Ventures, у заява.

Раніше Bang вийшов з двох стартапів: індонезійського оператора електронної комерції TokoTalk CodeBrick, який сінгапурська електронна комерція Sea придбала в 2021 році за Pitchbook, і корейської комп’ютерної онлайн-ігри J2MSoft (J2M), яку Electronic Arts придбала в 2008 році. (Згідно зі звітом Tech в Aisa компанія Sea припинила роботу служби TokoTalk з жовтня, щоб зменшити витрати на тлі ширшої економічної невизначеності.)

«Місія Plugo узгоджується з нашою власною місією створення значної економічної цінності, одночасно вносячи позитивний внесок у суспільство», — сказав Мун-Сук О, партнер Altos Ventures, у заяві. «Plugo пропонує неперевершений набір цифрових можливостей, який змінить майбутнє електронної комерції в Індонезії».

Leave a Comment